‘אל על’ פיטרה 10 עובדים – לאחר שעישנו קנאביס

עשרה עובדי חברת התעופה ‘אל על’ פוטרו השבוע מתפקידם לאחר שבבדיקת שתן למציאת סמים שנערכה להם בהפתעה נתגלו שרידי מריחואנה.

חברת התעופה הלאומית “אל על” פיטרה עשרה מעובדיה בתחנת החברה בלונדון, זאת לאחר שבבדיקת פתע למציאת סמים נתגלו בשתנם שרידי מריחואנה. על פי הדיווח של כתב ‘וואינט’ איתי בלומנטל, העובדים, חלקם מכהנים בתפקידי עוזרי קב”ט, נכשלו גם בבדיקות פוליגרף שנערכה להם, ובקרוב יטופלו משמעתית על ידי נציבות שירות המדינה.

אופי התפקיד של העובדים שפוטרו נחשב כפי הנראה ל”רגיש” במידה מסויימת ובאתר החברה מוצגים התנאים לקבלה: “העבודה כוללת מכלול רב של בדיקות בטחוניות המבוצעות לנוסעים ולמטענים הטסים לארץ, במגמה למנוע פיגועים בתעופה ובכלל. התפקיד דינאמי, עם הרבה מאוד אתגרים ומחייב מקצוענות, אחריות, מסירות, התמדה, עבודה בצוות וכן תחת לחץ.”

חברת “אל על” סירבה לפרט במה מדובר וממשרדו של רני רהב, דובר החברה, נמסר רק כי “מערך אבטחת התעופה הישראלית מבצע בדיקות שגרתיות לאיתור סמים בקרב עובדיו ברחבי העולם. במסגרת בדיקה בתחנת לונדון אותרו ממצאים המחייבים בדיקה בקרב מספר עובדי ביטחון. הדבר נבדק בימים אלה. עד למיצוי הבדיקה העובדים הרלוונטיים אינם מופעלים במסגרת מערך אבטחת התעופה ובסופו של דבר ככל שיידרש יטופלו משמעתית על ידי נציבות שרות המדינה.”

כידוע, שרידי קנאביס יכולים להישאר בשתן גם עד לחודש ימים לאחר השימוש, אך נראה שב’אל על’ מחזיקים במדיניות נוקשה ולא מוכנים לקבל חריגה מהנורמה, גם כאשר מדובר בקנאביס בלבד.

בשנה שעברה אמר חיים מסינג, לשעבר מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים, כי לדעתו “גם טייסים יכולים לעשן ג’וינט מדי פעם“.

בתחילת השנה פוטר יו”ר ועד עובדי נמל חיפה לאחר שנתפס עם 28 גרם מריחואנה וחשיש.

לפני כארבעה חודשים דווח כי למרות המדיניות המקובלת, ה-FBI יחל לגייס עובדים הצורכים קנאביס למשרות סייבר שונות. “אני מוכרח לגייס כח עבודה עצום כדי להתמודד עם עברייני הסייבר ורבים מאותם ילדים האקרים רוצים לעשן גראס בדרך לראיון העבודה,” הסביר אז ג’יימס קומי, מנהל מחלקת החקירות ב-FBI, והוסיף כי בימים אלו פועלים בארגון לשינוי ההגדרה הקובעת איסור על גיוס עובדים שעישנו מריחואנה בשלוש השנים האחרונות.

ראו גם:
מורה פוטר לאחר שהודה בגידול מריחואנה – “קנאביס עוזר לי להיות מורה טוב יותר”
ביקש מריחואנה בטוויטר, קיבל תגובה מהמשטרה ופוטר מעבודתו

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר