אליק רון: "רדיפת צרכני הקנאביס הזויה וחסרת הגיון"

ניצב בדימ' אליק רון, לשעבר מפקד הימ"מ ומפקד מחוז ש"י במשטרה, יוצא בקריאה להפסקת רדיפת צרכני הקנאביס בישראל ומאשים את חברות התרופות בשיקולים זרים ובשחיתות. "אין שום הגיון שהמדינה תוציא כל כך הרבה משאבים כדי לרדוף אחר אנשים נורמטיבים, איכותיים, שלא פשעו ולא הרעו לאף אחד ואין סיבה שהוא לא יהיה זמין כמו אקמול לכל חולה," הוא אומר.

אליק רון, בכיר המשטרה לשעבר ומי ששירת שנים רבות בתפקידי רשויות האכיפה וסיים את הקריירה בדרגת ניצב (המקבילה לאלוף בצבא) ומפקד המחוז הצפוני במשטרה, יוצא בקריאה ללגליזציה של קנאביס בישראל. "הרדיפה של המשטרה אחר צרכני הקנאביס היא רדיפה מיותרת, הזויה וחסרת כל הגיון," הוא אומר בראיון לליאור פרי ב'ידיעות חיפה'.

אליק רון
ניצב בדימ' אליק רון

"אין שום הגיון שהמדינה תוציא כל כך הרבה משאבים כדי לרדוף אחר אנשים נורמטיביים, איכותיים, שלא פשעו ולא הרעו לאף אחד," אומר הניצב לשעבר. "מדובר במאבק מטורף וחסר כל רציונל."

"לדעתי," ממשיך רון, "המדינה, במקום לרדוף את צרכני הקנאביס, צריכה לפעול לספק להם את התרופה שהם צריכים. יש כיום במדינה 12,000 חולים עם אישור להשתמש בקנאביס רפואי ועוד עשרות אלפי חולים שאין להם אישור. הקנאביס צריך להיות מוצר לגיטימי וחוקי – בטח כאשר מדובר בקנאביס רפואי. אין סיבה שהוא לא יהיה זמין לכל חולה, כמו אקמול שאתה קונה בבית מרקחת."

"לצערי הרב שיקולים זרים מניעים את מדיניות הממשלה ביחס לקנאביס," הוא טוען. "אני סבור שחברות התרופות מנצלות מצד אחד את הבורות הקיימת בנושא ומצד שני משתמשות בשחיתות קשה כדי לעודד את רדיפת צרכני הקנאביס."

רון, 67, משמש היום כנשיא חברת שירותי בטחון המספקת שירותי אבטחה לחוות הקנאביס הרפואי הגדולה בארץ – תיקון עולם – ואחראי על כל נושא הבטחון של הקנאביס הרפואי, מניעת זליגתו לשוק הסמים, מהלך הגידול בחווה ושינוע ושיווק הקנאביס עד לצרכן הסופי.

"המאבק הוא לא רק נגד צרכני הקנאביס אלא גם נגד מגדלי הקנאביס," הוא מוסיף. "אנשים שהמדינה עושה הכל כדי לפגוע בפרנסתם. המדינה צריכה לעודד את השימוש בקנאביס רפואי במקום לרדוף את משתמשיו עד חורמה. צריך לאפשר לכל מי שנזקק לקנאביס לקבל אותו, ולא משנה אם הבעיה של אותו אדם היא רפואית פיזית או נפשית."

רון אמר את הדברים כאמור בראיון לליאור פרי ב'ידיעות חיפה', העיתון האזורי האמיץ אשר נוהג לצאת בביקורת קשה כנגד מדיניות רדיפת צרכני הקנאביס וזה שבשבוע שעבר פירסם את הידיעה על בכירי עורכי הדין בחיפה אשר יוצאים יחדיו כנגד המלחמה בצרכני הקנאביס ובעד הסדרת השוק בחוק. הראיון יפורסם גם בגליון סוף השבוע של העיתון.

כזכור, על אף דבריו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו שאמר כי "לא מעניין אותי מי שמעשן ג'וינט במרפסת" ועל אף הנחייתו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז לחדול מלרדוף את צרכני הקנאביס, המשטרה ממשיכה בעקביות במדיניותה ומקפידה לעצור ולרשום תיקים פליליים ללמעלה מ-20,000 ישראלים בכל שנה (יותר מ-2 בכל שעה!).

ראו גם: ראש מחלק בילוש ת"א: "סוחרים מערבבים מריחואנה עם קלונקס"

חדשות
Back to top button