אלדד יניב: "כולם משתמשים בקנאביס"

עורך הדין המוכר אשר חצה את הקווים ועבר להתנגח ברשויות המדינה, התייחס אמש לפרשת הסמים והמפורסמים ואמר שהגיע הזמן לשנות את החוק. "חברי כנסת, שופטים, עורכי דין – כולם מעשנים," אמר יניב.

אלדד יניב, מי שהיה עורך הדין של בכירי הפוליטיקאים בישראל וזה שחצה את הקווים והקים את מפלגת 'ארץ חדשה' במטרה להיאבק בשחיתות השלטונית, התראיין אמש לתכנית "מהדורה ראשונה" ואמר שהגיע הזמן לשנות את חוקי רדיפת הצרכנים.

"אנחנו מכירים שופטים, שוטרים, עיתונאים ופרקליטים וכל ישראל משתמשים בזה ממטולה ועד אילת," אמר יניב. "למה זה צריך להיות עבירה פלילית? למה זה שונה מתרופה רגילה?"

צפו:

"המשטרה זה כמו מדור רכילות," המשיך יניב וחיזק את דבריו של השחקן משה איבגי שטען אתמול (א') שחצי מהשוטרים מעשנים גראס. "השוטרים עצמם קונים מריחואנה. הגיע הזמן לשנות את החוק. הגיע הזמן שהקנאביס יהיה חוקי. ברוב העולם כבר הפסיקו את הרדיפה."

אלדד יניב
אלדד יניב

"הטענה העיקרית היא ליועץ המשפטי לממשלה," המשיך. "על היועץ להורות על הפסקת הפללה עוד לפני שהכנסת תעביר את החוקים בפועל. חברי כנסת מעשנים ואם היתה הצבעה חשאית חברי הכנסת מזמן היו מאשרים את השינוי. המריחואנה זמינה כבר היום לכולם. במקום לרדוף את צרכני הקנאביס שירדפו את ה'נייס גאי', שיתעסקו בפשע המאורגן."

"אני חושב שהמשטרה הבינה שהיא טעתה בסיפור הזה," סיכם. "החוק הזה ייפול כמו בית בוץ ויתמוטט בבת אחת."

זו אינה הפעם הראשונה בה יניב מתייחס לנושא זה. בשנת 2012 טען אלדד כי 25 חברי כנסת מעשנים קנאביס והזהיר כי בכוונתו להוציאם מהארון הירוק (צפו כאן).

ראו גם: משה איבגי: "רק יאיר לפיד לא מודה שעישן סמים"
ראו גם: ליהיא גרינר: "כל כוכבי הילדים עושים סמים"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט