איך משפיע על הגוף ערבוב קנאביס עם קפה

כוס קפה ליד הג’וינט היא הרגל קבוע של רבים מצרכני הקנאביס, אך כיצד בדיוק משנה הקפאין את השפעתם של רכיבי הקנאביס ומה הוא עושה לנו בגוף?

השאלה כיצד משפיע ערבוב של צריכת קפה עם צריכת קנאביס אינה חשובה כמו זו הנוגעת לערבוב עם אלכוהול, מאחר והסיכון בה נמוך בהרבה. עם זאת כדאי להכיר את 3 ההשפעות העיקריות של ערבוב מסוג זה:

1. התעצמות השפעת הקנאביס

בתחילת השנה נערך מחקר באוניברסיטת אוהיו, שבדק את הקשר בין צריכת קנאביס לקפה ואת תת-הקשר בין ההשפעות הפיזיולוגיות של שני החומרים על הגוף.

ממצאי המחקר הראו כי מנות קטנות של קפאין יכולות להאריך את השפעת הקנאביס, בדומה למנגו.

מנות קטנות של קפאין מעצימות את השפעת הקנאביס ואף מאריכות אותה
מנות קטנות של קפאין מעצימות את השפעת הקנאביס ואף מאריכות אותה

בשל העובדה שצריכת קפה היא הרגל יומיומי, כל עוד מנת הקפאין שצרכתם אינה גדולה משמעותית מהממוצע אותו אתם רגילים לצרוך – השפעתה תהיה זהה לזו של “מנה קטנה” של קפאין כפי שהגדירו החוקרים.

לפיכך כמעט בכל המקרים השפעת הקנאביס תתעצם בעקבות שתיית קפה, והיא אף עשויה להתארך כתוצאה מנוכחות הקפאין.

2. השפעה שלילית על הזיכרון

מחקר שנערך בשנת 2012 ובדק את הקשר בין צריכת קפאין לבין השפעות שליליות שגורם קנאביס לזיכרון, מצא כי צריכת קפאין המשולבת עם צריכת קנאביס גורמת לפגיעה גדולה יותר בזיכרון.

“הקפאין לא רק שאינו מסייע למזער את נזקי ה-THC לזיכרון, אלא מחריף אותם,” ציינו החוקרים בסיכום תוצאות המחקר המצביעות על כך שלפחות מבחינה של פגיעה בזיכרון, עדיף לצרוך קנאביס וקפה בנפרד.

קפה וקנאביס - ערבוב עם השפעות
קנאביס וקפה – שילוב בעייתי לזיכרון

צוות חוקרים אחר מאוניברסיטת אוקספורד, שהתייחסו לנושא במאמר שפורסם בשנה שעברה, ציינו כי “קפאין מעודד את ליקויי הזיכרון שגורם ה-THC, מה שמצביע על כך שצריכת קפה מסוגלת להעצים לא רק את הפוטנציאל להתמכרות, אלא גם את הנזק הקוגניטיבי המוכר של המריחואנה.”

3. העלאת הסיכון להתמכרות לקפה

השפעתו הישירה והמיידית של הקפאין על המוח, המתבטאת בחסימת קולטנים במוח שגורמת להרגשה טובה ומעוררת, היא הסיבה העיקרית לעובדה שמרבית העולם מכור כיום לקפה.

הצריכה המשולבת של קנאביס וקפה גורמת להרגשה חיובית יותר כלפי האפקט של הקפאין, בצורה שמעלה את הרצון והחשק לתחושה זהה בעתיד.

התמכרות לקפה
צריכה משולבת של קנאביס וקפה עלולה לעודד התמכרות לקפה

בתהליך זה, אותו מפרט פרופ’ גארי וונק (Gary L. Wenk) במחקר שערך ב-2014, השפעתו החיובית של הקנאביס על המוח גורמת לכך שהתחושה הטובה משויכת גם לקפה – ומעלה את הסיכון להתמכר אליו.

עם זאת לדבריו של פרופ’ וונק מדובר בבסיס תיאורטי להשפעה ולא בפוטנציאל התמכרות פיזיולוגי הקיים בחומרים מסוימים. לפיכך ההנחה שקנאביס מעלה את הסיכון להתמכרות לקפה היא עדיין אינה בגדר עובדה מוצקה.

ראו עוד:
איך משפיע ערבוב מריחואנה וטבק
מה קורה כשמערבבים מריחואנה ואלכוהול
ערבוב סמים – מה מותר לשלב ומה אסור
מתכון להכנת קפה קנאביס חזק

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר