איטליה: ראש עיריית רומא בעד לגליזציה

האם רומא תצטרף בקרוב למילאנו וטורינו ותעביר חוקים ללגליזציה של קנאביס? “שנים של איסור לא הצליחו לעצור את השימוש בסמים ועל המדינה לקדם את רעיון הלגליזציה,” אומר ראש עיריית רומא.

איגנציו מרינו, ראש עיריית רומא, בירת איטליה, אמר השבוע בכנס שעסק במדיניות הסמים כי הוא תומך בלגליזציה של מריחואנה במדינה. “אני בעד האפשרות להתיר את השימוש בקנאביס למטרות בריאותיות ולשימוש עצמי,” אמר.

איגנציו מרינו
איגנציו מרינו, ראש עיריית רומא

“בשנת 2011 נתפסו יותר ממיליון צמחי קנאביס באיטליה, לעומת 73,000 צמחים בלבד בצרפת,” אמר על פי הדיווח ראש העיר. “הפשע המאורגן עדיין מצליח לנהל סחר בינלאומי במריחואנה וישנן מספיק סיבות טובות לפתוח את הדיון ללגליזציה באיטליה.”

“אנו חיים בזמנים בהם רפורמה בחוקי הסמים היא הכרחית ברמה הבינלאומית כמו גם ברמה הלאומית,” המשיך. “באופן אישי אני חושב שאנו באיטליה צריכים להתחיל מדה-קרימינליזציה (אי-הפללה) ולהמשיך ללגליזציה במידת הצורך. שנים של איסור לא הביאו לתוצאות או לכל ירידה באחוזי השימוש בסמים.”

נראה כי ראש עיריית רומא מכין את הקרקע לקראת שינוי בחוקי הקנאביס בעיר, בדומה למהלכים שנעשו השנה בטורינו, בה עברו חוקים ללגליזציה, ובמילאנו, בה נפתח לראשונה מועדון קנאביס חוקי לשימוש אישי.

מוקדם יותר השנה ביטל בית המשפט באיטליה את החוק שנחקק בשנת 2006 וקבע כי קנאביס יוגדר לצד הרואין כסם מסוכן מדרגה ראשונה, זאת בעקבות צפיפות קשה ביותר בבתי הכלא במדינה עקב החזקה של כ-62,000 אסירים בתאים שנבנו עבור פחות מ-48,000. כ-10,000 אסירים צפויים להשתחרר במהלך השנה בעקבות ביטול החוק.

ראו גם: איטליה: פוליטיקאית תחלק מריחואנה שגידלה בביתה
ראו גם: טריפ איטלקי – מסע קנאביס בארץ המגף

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר