איטליה: אושרה לגליזציה של קנאביס בעיר טורינו

יעד תיירותי נוסף עבור חובבי הקנאביס: חברי מועצת טורינו אישרו לגליזציה של מריחואנה.

חברי מועצת עיריית טורינו הצביעו בעד לגליזציה של מריחואנה והפכו אותה לעיר הגדולה הראשונה באיטליה שמעבירה חוקים לחלוקת קנאביס לחולים.

ההחלטה נתקבלה ברוב דחוק בהצבעה שנערכה בעירייה בה תמכו 15 חברי מועצה בחוק החדש, בעוד 13 התנגדו ו-6 נמנעו, ביניהם ראש העיר פיירו פסינו. מרבית המתנגדים הם ממפלגות המרכז-ימין ומהמפלגות הקתוליות.

פיירו פסינו - ראש עיריית טורינו
פיירו פסינו, ראש עיריית טורינו – נמנע בהצבעה

“זהו צעד ממדיניות שמרנית של איסורים למדיניות בה סמים קלים, במיוחד קנאביס, הם חוקיים לייצור והפצה,” נכתב בפנייה רשמית של עיריית טורינו לממשלת איטליה.

עם זאת, ההצבעה בעד לגליזציה אינה באמת יכולה להביא לצריכה, מכירה או קנייה חוקיות, מאחר והעיר נתונה למרות הממשלה, אך היא בהחלט מציגה מסר של הקלה על הנושא מצד רשויות האכיפה המקומיות.

“טורינו נחשבת לעיר הגדולה הראשונה באיטליה שפועלת למען לגליזציה של מה שמכונה סמים קלים,” הסביר יוזם החוק מרקו גרימלדי, מהמפלגה הסוציאל דמוקרטית (שמאל).

“אנחנו רוצים לשים סוף לאיסור הפוליטי אשר עד כה רק הביא לרווחים של מאות מיליוני יורו למבריחים בלתי חוקיים ולרישום תיקים פליליים לאלפי אזרחים,” אמר גרימלדי על פי הדיווח.

ההצעה עצמה כוללת שני חלקים. על פי החלק הראשון, השימוש במריחואנה מותר לשימוש רפואי ובריאותי, בעוד החלק השני מבטל את החוק המשווה בין “הסמים הקלים” ל”סמים הקשים” אשר קובע כי אין הבדל בין קנאביס לקוקאין והרואין.

החלטת מועצת טורינו עשויה כעת להביא לשטף של חוקי לגליזציה בערים שונות באיטליה – ובתקווה גם בממשלה.

במקביל הבטיחה הפוליטיקאית האיטלקיה ריטה ברנרדיני, כי ב-29 בינואר בכוונתה לחלק את פרחי הקנאביס שגידלה בביתה לחולים שהצמח יכול להקל על סבלם.

לפני כשנה אישרה ממשלת איטליה לגליזציה של קנאביס רפואי, אך בדומה למהלך שנעשה בצרפת, מדובר בחוק שמטרתו העיקרית היא התרת שימוש בתרופת מיצוי מקנאביס.

ראו גם: טריפ איטלקי 2012 – מסע קנאביס בארץ המגף
ראו גם: איטליה: עציץ מריחואנה נפל מהקומה הרביעית – בעל הבית נעצר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר