טוען...

איומים על פייגלין בגלל מאבקו בחברת שרא”ל

על רקע מאבקו בחברה המסתורית שרא”ל, הקים עליו ח”כ משה פייגלין את יחיאל חזן, חבר הכנסת לשעבר ומי שמשמש כיום כמין נציג של החברה. חזן מאיים כעת שיחשוף כנגד פייגלין כי הוא פוקד לכאורה משתמשי קנאביס לליכוד. צפו:

“מדובר בתרנגולת שמטילה ביצי זהב ומחוברים אליה מקורבים שכל הגרעון העצום של משרד הבריאות קשורים לרווחים שאנשים פרטיים גרפו לכיסיהם,” אומר ח”כ משה פייגלין על חברת שרא”ל, בכתבה ששודרה הערב בחדשות 2. במסגרת הכתבה נחשפו הקלטות בהן נשמעים איומים כנגד פייגלין מצדו של יחיאל חזן, חבר הכנסת לשעבר ומי שמתנהל לאחרונה כנציגה של החברה.

ח”כ פייגלין, המוביל את המאבק להסדרת ענף הקנאביס הרפואי בישראל, מנהל מזה כשנה מאבק עיקש אל מול שרא”ל – חברת הציוד הרפואי הגדולה במדינה בעלת תקציב של 8 מיליארד ש”ח שביכולתה לקבוע ללא מכרז מי ימכור למשרד הבריאות.”שראל היא חברה בלתי חוקית בעליל,” אמר פייגלין בתחילת השנה.

משה פייגלין
ח”כ משה פייגלין

בעקבות השתלשלות האירועים והמאבק העיקש של ח”כ פייגלין בחברה, פנה אליו במספר מקרים חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן, הזכור מפרשת “קלטות המוח” (פרשת ההצבעות הכפולות), במסגרתה נאשם חזן כי הצביע במקומה של חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי בשנת 2003 ואף נחשד גם בגניבת מערכת ההצבעה של הכנסת. חזן, שנשמע בהקלטות שפורסמו הערב בחדשות 2 מספר כי הוא חבר קרוב של מנכ”ל חברת שראל, נשמע כשהוא רומז לעוזריו של פייגלין כי ייטב להם אם ידאגו לכך שפייגלין יעזוב את נושא שראל.

“אני חושב שבסוף זה יפגע בו,” אומר חזן. “אני לא רוצה להגיד לך בטלפון, אבל יש כמה דברים שעומדים לעשות. אני בא ממקום טוב, לא ממקום רע. חבל לי. אני אוהב את הפעילות של משה וחבל לי שהוא לא יישאר בכנסת.”

“פייגלין פוקד משתמשים לא חוקיים בקנאביס”

חזן, שהשתתף בכל דיוני הכנסת שיזם ח”כ פייגלין בנושא חברת ‘שראל’, נשמע בהקלטה מספר שהוא ומנכ”ל חברת ‘שראל’ חברים כבר שנים רבות. “הוא [מנכ”ל שראל, אבי בוסקילה] עד היום לא לקח חברת לובינג,” אומר חזן. “הוא ביקש ממני קצת עזרה… בסוף גם אנחנו נתחיל ללכלך. גם אנחנו נילחם. מה עדיף? שמשה יאכל אותה אחר כך?”

יחיאל חזן
יחיאל חזן

חזן כאמור האשים גם את פייגלין בכך שהוא פוקד לכאורה ל’ליכוד’ משתמשים בלתי חוקיים בקנאביס וכן חולים המחזיקים ברשיונות, ואף רמז לכך שמובטח לכאורה למטופלים לקבל “מנה אחת פחות או יותר” בתנאי שיתפקדו. “אם פוקדים אותם לליכוד ו’אל תדאג, תקבל מנה אחת פחות או מנה אחת יותר’ – זו כבר שחיתות,” נשמע חזן אומר בהקלטה.

“פייגלין מנסה להרתיע ולהשתיק אותי על שחשפתי שהוא פוקד לליכוד משתמשים לא חוקיים בסם הקנאביס,” מסר חזן בתגובתו לכתבה. “אני גאה על המאבק הציבורי והאידיאולוגי שלי כמי שנאבק בנגע הסמים ומתנגד לקמפיין של פייגלין.”

חברת שרא”ל הכחישה בתגובתה כל קשר ליחיאל חזן וטענו כי הוא אינו מייצג את החברה ואינו מועסק על ידה. “אנו דוחים בכל תוקף נסיון לקשור בין דברי מר חזן ל’שראל’,” כתבו.

אמש (א’) חשפנו כי מנהל היחידה לקנאביס רפואי, יובל לנדשפט, מחזיק במקביל לתפקידו הממשלתי בלפחות עוד 8 תפקידים ניהוליים בחברות פרטיות שונות. ח”כ פייגלין הגיש שאילתא לשרת הבריאות יעל גרמן בדרישה לערוך בירור בעניין זה, אך עד כה, מזה למעלה מ-5 חודשים, טרם נענתה השרה לפניות.

רוצים לכתוב לשרה גרמן? פנו אליה בדף הפייסבוק שלה.

ראו עוד:
מה בין משרד הבריאות, חברת “טבע” ומפלגת “יש עתיד”?
קנאביס קפיטליסטי: מי עומד מאחורי חברת “שראל”?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר