אחרי קולורדו: גם אלסקה בדרך ללגליזציה

אחרי וושינגטון וקולורדו – נראה שמדינת אלסקה בדרך להפוך להיות המדינה השלישית בארה”ב אשר תביא את בשורת הלגליזציה. העצומה כבר הוגשה ומשאל העם ייערך באוגוסט, בו יחליטו תושבי המדינה האם להצטרף לגל הירוק.

אלסקה עשתה השבוע צעד משמעותי בדרך ללגליזציה לאחר שקבוצת פעילים הצליחה לאסוף למעלה מ-45 אלף חתימות על עצומה שקוראת לשינוי חוקי האיסור על קנאביס ולהסדרת שוק המריחואנה בחוק – שהן 15,000 חתימות יותר מהנדרש לקיום משאל עם על פי החוק האמריקני.

שון פרנל מושל אלסקה
שון פרנל, מושל אלסקה

העצומה הוגשה לסגן מושל אלסקה אתמול (רביעי 9.1), אשר יבחן כעת את פרטיה ולאחר אישור המושל שון פרנל, היא תעלה להחלטת הציבור במשאל עם שייערך בחודש אוגוסט 2014.

הפעילים באלסקה אופטימיים בנוגע לסיכויים לאישור הצעת החוק החדשה, בעיקר בגלל שבסקר שנערך לאחרונה במדינה נמצא ש-54% אחוזים מהתושבים תומכים בלגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי.

“זה לא שההצעה החדשה תביא את המריחואנה לאלסקה,” אומר ביל פארקר, אחד מיוזמי העצומה. “מריחואנה כבר נמצאת באלסקה. ההצעה היא למסד, לסדר ולמסות את השוק באופן דומה לזה של שוק האלכוהול.”

הצעת החוק החדשה, אשר מבוססת במידה רבה על החוק שנכנס בשבוע שעבר לתוקפו בקולורדו, קובעת שבני 21 ומעלה יוכלו להחזיק עד 28 גרם מריחואנה לשימוש עצמי ולגדל עד 6 צמחי קנאביס בבית (כל עוד לא יותר משלושה נמצאים בשלב הפריחה).

החוק החדש יאפשר הקמת חנויות חוקיות לממכר קנאביס לאזרחים, מתקני גידול מסחריים ומפעלים לייצור מוצרי מזון “ירוקים”. בדומה לקולורדו – גם החוק העתידי באלסקה ייקבע כי יוטל מס גבוה על מכירת קנאביס וכי חל איסור לעשן מריחואנה בציבור.

“הסדרת שוק הקנאביס באלסקה יאפשר לרשויות האכיפה להתמקד בעבריינים אלימים ואחרים במקום באנשים מבוגרים שפשוט בחרו לצרוך חומר מסויים המזיק פחות מאלכוהול ומבלי לפגוע באיש,” הוסיף פארקר.

סקר שפורסם השבוע ונערך על ידי רשת CNN מצא כי 55% אחוזים מהאמריקנים תומכים בלגליזציה של קנאביס בארה”ב.

ראו גם: הסטאטוס החוקי של המריחואנה במדינות ארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר