אחרי כחלון: איילת שקד קוראת לאשר יצוא קנאביס רפואי לחו”ל

גם שרת המשפטים איילת שקד מצטרפת למאבק הבינמשרדי המתחולל בממשלה בשאלת ייצוא קנאביס רפואי לחו”ל. כחלון ומשרד האוצר בעד – שר הבריאות ליצמן והשר לבטחון פנים ארדן מתנגדים. “אעשה מאמץ שהדבר יקרה,” אמרה.

רפורמת הקנאביס הרפואי אושרה אמנם בתחילת השבוע בממשלה פה אחד, אך בנוגע לשאלת ייצוא הקנאביס הרפואי לחו”ל השרים אינם תמימי דעים.

למרות שמשרד האוצר הפתיע ערב ההצבעה כשקרא לאשר ייצוא ופירסם שמדובר ברווחים של כמיליארד ש”ח בשנה ואלפי מקומות עבודה חדשים, נקבע לבסוף שתוקם ועדת משנה שתגיש מסקנותיה בתוך 3 חודשים, זאת לאור התנגדות של שר הבריאות ליצמן שקבע כי מדובר במעשה “לא מוסרי” וכן מצדו של גלעד ארדן, השר לבטחון פנים, שאמר כי “זה יעודד פשיעה חמורה” לדבריו.

שר האוצר משה כחלון
שר האוצר משה כחלון: תומך בייצוא קנאביס רפואי לחו”ל

אך כעת מצטרפת לשר האוצר כחלון שרת המשפטים איילת שקד, שמבטיחה שתשים את כובד משקלה בכדי לקדם ייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, כך על פי הדיווח היום ב’ידיעות אחרונות’. “אני תומכת ביצוא קנאביס רפואי לחו”ל ואעשה מאמץ שהדבר יקרה,” אמרה.

בכך מצטרפת שקד כאמור לשר כחלון ולמשרד האוצר, שפרסמו גם הם תגובה רשמית ראשונה בעניין: “לייצור קנאביס יש פוטנציאל להגדלת הייצוא החקלאי משמעותית. ייצוא הקנאביס יכול להגדיל את ערך הייצור החקלאי בכמיליארד שקל בשנה. להגדלת הייצוא יתרונות לצמיחה במשק ולהגדלת הכנסות המדינה ממסים.”

מלבד רווחים של מאות מיליונים למדינה ולעוסקים במלאכה, אמור אישור של ייצוא קנאביס רפואי לחו”ל להביא למאות ואולי אף אלפי מקומות עבודה, כך על פי הערכות משרד האוצר. לצד התומכים בייצוא גם ארגונים חקלאיים המאמינים שאישור ייצוא יאפשר להם להתמקצע מחדש בענף המשגשג.

יש המעריכים כי לבסוף כמו בכל משא ומתן יגיעו שני הצדדים להחלטת ביניים לפיה יאושר ייצוא קנאביס רפואי לחו”ל במסגרת מפוקחת, “תמורת” שמירה על גובה מחירו של הקנאביס לחולי ישראל, שנכון להיום על פי הערכות צפוי לעלות בעקבות הרחבת שרשרת הייצור.

מתוך כתבת ערוץ 1: כמה שווה ייצוא קנאביס לחו”ל:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר