לגליזציה באורגון: חנויות קנאביס ייפתחו ברחבי המדינה

מדינה שלישית בארה”ב מצטרפת למהפכה הירוקה ומאשרת חוק ללגליזציה של קנאביס. 54% מתושבי אורגון הצביעו ‘בעד’ במשאל העם שנערך הלילה במדינה.

יום היסטורי בארה”ב: לאחר שנודע כי העיר וושינגטון די.סי, בירת ארה”ב, כבר אישרה הלילה לגליזציה במשאל העם, נראה כי גם תושבי מדינת אורגון צפויים לרכוש בקרוב מריחואנה וחשיש בחנויות, לאחר שלמעלה מ-54% מהתושבים הצביעו הלילה בעד ‘הצעת חוק 91’. בכך הופכת אורגון למדינה השלישית בארה”ב המאשרת שוק קנאביס חוקי ומצטרפת לוושינגטון הבירה שאישרה חוק דומה הבוקר ולמדינות וושינגטון וקולורדו שאישרו לגליזציה כבר לפני שנתיים.

‘הצעת חוק 91’ תתיר לתושבי אורגון בני 21 ומעלה להחזיק עד 225 גרם מריחואנה לשימוש עצמי בבית, עד 28 גרם להחזקה בציבור וכן גידול של עד 4 צמחי קנאביס בביתם. במהלך השנה הבאה תותר כמובן גם מכירת קנאביס חוקי בחנויות “קופי שופס” ברחבי המדינה תוך הפרשת מיסים גבוהים לקופת האוצר. עישון קנאביס בציבור יהיה אסור על פי החוק, אך העונשים בגין עבירה זו לא ייחשבו כמובן לעבירה פלילית.

לגליזציה באורגון
לגליזציה באורגון: תושבי אורגון חוגגים נצחון הלילה

על אף סקרים שהראו 51% תמיכה בלבד, נראה כי תושבי אורגון עשו עבודת הכנה יעילה והצליחו להפתיע ולהביא 54% תמיכה לקלפיות. עם זאת, החוק ייכנס לתוקפו רק בחודש יולי 2015, אז יורשו התושבים לצרוך קנאביס ללא חשש מהרשויות כלל.

אורגון אם כן היא המדינה השלישית בארה”ב שתושביה מאשרים חוק לגליזציה מקומי המתעלם מהאיסור הפדרלי הנוקשה, במה שנראה כמו “פיילוט” ללגליזציה בכל ארה”ב. במהלך יום הבחירות בארה”ב אושרה לגליזציה בבירת ארה”ב, וושינגטון די.סי (פרטים כאן) וכן במדינת אלסקה (כאן).

נראה כי אבני הדומינו של מהפכת הלגליזציה תמשכנה ליפול בשנים הקרובות כאשר תושבי שאר המדינות ייצפו בתוצאות הלגליזציה, המראות על שיפור משמעותי בכל תחומי החיים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר