טוען...

‘אורורה’ מקימה בדנמרק את מתקן הקנאביס הגדול באירופה

חברה קנדית נוספת רושמת דריסת רגל משמעותית בשוק הקנאביס הרפואי הצומח באירופה: אחרי ‘קנופי’ גם ‘אורורה’ תקים מתקן ענק לגידול וייצור קנאביס בעיר ‘אודנס’. “זה הופך אותנו לחברת הקנאביס המובילה באירופה,” הם מודיעים.

העיר ‘אודנס’ בדנמרק הופכת בימים אלו לאחד ממרכזי הקנאביס הרפואי הבולטים בעולם, לאחר שגם חברת הקנאביס הקנדית המצליחה ‘אורורה‘ (Aurora) הודיעה כי תקים שם בקרוב מתקן גידול וייצור ענק לקנאביס.

אורורה קנאביס לוגו

ההודעה מגיעה מספר שבועות לאחר הודעה דומה של תאגיד הקנאביס הקנדי הגדול בעולם, ‘קנופי’, שפירסם גם הוא כי במסגרת שיתוף פעולה עם חברת ‘דניש קנאביס’ יוקם מתחם לגידול וייצור קנאביס על שטח של 40 דונם בעיר.

בהודעה של ‘אורורה’ מהבוקר (ו’), מפרטת החברה כי המתקן אשר יוקם בשיתוף עם החברה הדנית ‘אלפרד פדרסן ובניו’ (APS) על שטח של 92 דונם ויוחזק בבעלות חברה משותפת שתיקרא ‘אורורה נורדיק קנאביס’ (Aurora Nordic Cannabis) – יהיה מתקן הקנאביס הגדול באירופה.

APS היא כיום מגדלת העגבניות, המלפפונים והפלפלים הגדולה ביותר בסקנדינביה ובבעלותה שטחי חממות זכוכית הנפרשים על פני 260 דונם.

הסכם זה הוא אבן דומינו נוספת בשרשרת של חברות קנדיות שכבר מייצאות קנאביס וחותמות על הסכמי שיתוף פעולה עם נציגים ממדינות בכל רחבי אירופה, כמו גם בישראל, במה שמסתמן כמו סלילת הדרך להפיכתה של קנדה למעצמת קנאביס אדירה.

במסגרת ההסכם ‘אורורה’ הקנדית תחזיק ב-51% ממניות ‘אורורה נורדיק’, כשאת יתר 49 האחוזים תחזיק APS הדנית.

מתקן קנאביס של אורורה
מתקן הקנאביס של ‘אורורה’ בקנדה – בקרוב גם בדנמרק

‘אלפרד פדרסן ובניו’ היא אחת החברות הראשונות והיחידות באירופה המחזיקות כעת ברישיון גידול קנאביס ממשלתי רשמי בתוקף, אשר הונפק על ידי סוכנות התרופות הממשלתית של דנמרק ותקף החל מינואר 2018.

בהודעה ששחררו החברות לתקשורת נמסר כי לאחר תחילת העבודה ברבעון השלישי של 2018, המתקן החדש צפוי להערכתם להפיק 120 אלף ק”ג קנאביס מדי שנה. “בעזרת שטחי חממות קיימים של APS, תוכל ‘אורורה נורדיק’ להיות מוכנה לגידול כבר בקיץ 2018 אם תבחר בכך,” נכתב.

נכון לשלב זה החברה המשותפת מתכוונת לגדל ולהפיק קנאביס שיימכר ברחבי דנמרק, שוודיה, נורבגיה, פינלנד ואיסלנד. לאחר מכן בהתאם לקצב הגידול בכוונתם לשווק גם לשאר מדינות האיחוד האירופי.

“זהו צעד ענק עבור אורורה, שהופכת אותנו לחברת הקנאביס המובילה באירופה,” מסרו מנהלי החברה. “מדובר בשוק של הרבה מעל 400 מיליון בני אדם ואנחנו כבר היום המפיצים המובילים של קנאביס רפואי בגרמניה.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר