אורוגוואי מגיבה לאו”ם: “אתם מיושנים; אנחנו ננצח”

שוב האו”ם יוצא כנגד חוקי הלגליזציה החדשים ושוב נשיא אורוגוואי משיב בתוקף: “האו”ם מאוד מיושן. אנחנו ננצח את המאבק הזה ונוביל את הדרך לשינוי.”

צוות הסמים של האו”ם (INCB) פירסם השבוע הודעה רשמית ובה הביע התנגדותו למהלכים ללגליזציה בארה”ב ובאורוגוואי וטען כי מדובר בטעות חמורה.

“אנו מצרים על כך ששתי המדינות הללו הסירו את החסמים על מכירה ושימוש בקנאביס,” מסרו. “החלטות אלו מפרות את האמנה עליה חתומות המדינות החברות באו”ם ועל הממשל לעצור מהלכים אלו.”

חוסה מוחיקה
נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה

נשיא אורוגוואי, חוסה מוחיקה, פירסם השבוע תגובה לדברים וטען כי חברי הצוות הם מיושנים בתפיסתם. “הנסיון של האו”ם לברבר לנו באוזן בנושא הזה הוא מאוד ‘אולד-סקול’,” אמר. “אנחנו הולכים לנצח את המאבק הזה ולהוביל את הדרך לרפורמה.”

כזכור, אין זו הפעם הראשונה בה וועדת הסמים של האו”ם מפרסמת הודעות מסוג זה. בחודש אוגוסט 2013, בעקבות אישור חוק הלגליזציה החדש באורוגוואי, הודיעה הוועדה כי “ללגליזציה של מריחואנה עלולות להיות תוצאות הרות אסון שיפגעו בבריאות הציבור וברווחת התושבים.”

גם אז הגיב הנשיא מוחיקה לדברים ואמר: “תגידו לבחור הזקן הזה שיפסיק לשקר,” בהתייחסו לריימונד יאנס, נשיא צוות הסמים של האו”ם.

ראו גם: נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה מועמד לפרס נובל לשלום
ראו גם: נשיא אורוגוואי: “על ארה”ב ואירופה לשנות את חוקי הסמים שלהן”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר