אורוגוואי: אסירים יוכלו לעשן מריחואנה

ממשלת אורוגוואי, שבימים אלו מתכוננת לפרוייקט הלגליזציה החדש, אישרה כי תספק קנאביס חוקי גם לאסירים בבתי הכלא במדינה, זאת במידה ויקבלו את אישור הרופא. בנוסף נבחנת האפשרות לטפל במכורים לקוקאין בעזרת קנאביס.

אסירים בבתי הכלא באורוגוואי יורשו להשתמש במריחואנה במידה והרופא יאשר את הטיפול. כך הודיע חוליו קלזאדה, מזכ”ל וועדת הסמים ו’ארכיטקט הלגליזציה‘ של אורוגוואי.

חוליו קלזאדה
חוליו קלזאדה

“כל אסיר המחזיק בהמלצת רופא יוכל לקבל מריחואנה לשיפור הבריאות הפיזית והנפשית שלו,” אמר.

על פי הדיווח אמר קלזאדה עוד כי הם זקוקים לשבועיים נוספים כדי להטמיע את החוקים החדשים של שוק המריחואנה החופשי וכי הם מצפים שהם ייכנסו לתוקפם באופן סופי ב-20 באפריל.

במקביל הודיע דניאל אולסקר, השר לפיתוח חברתי באורוגוואי, שמריחואנה רפואית תאושר כחלק ממערכת הבריאות הציבורית במדינה, לצד טיפולים אלטרנטיביים אחרים כמו דיקור מחטים ותרופות הומיאופתיות.

עוד דווח כי גורמים בממשלה מתכננים להכריז על תכנית שיקומית חדשה במסגרתה יטופלו אסירים המכורים ל’משחת קוקאין’ (גירסה זולה ומזיקה של קוקאין המכונה ‘פאקו’) בעזרת מריחואנה במסגרת תכנית גמילה מסמים.

“הכלא הוא לא מקום מתאים במיוחד למי שרוצה להיגמל מהתמכרות לסמים,” מסביר פרופ’ ליונל בריוצו, הממונה על בריאות הציבור בממשלת אורוגוואי. “עלינו לאמץ שיטות חדשות לטיפול בגמילה מסמים, במיוחד מהקשים שבהם כגון משחת קוקאין ובמובן זה, אנו בהחלט מקווים שמריחואנה רפואית תוכל לעזור לנו לעשות זאת.”

“הרעיון הוא לא שהמריחואנה תהווה תחליף לסמים, אלא שתעזור להפחית את החרדה הנלווית לגמילה מסמים,” הסביר קולטה ינגרס, חבר צוות הסמים הבינלאומי. “אורוגוואי אמנם לא תהיה המדינה הראשונה ששוקלת טיפול שכזה, אבל בהתחשב במצב החוקתי בה כנראה שניתן יהיה לעשות זאת אופן חופשי יותר.

כזכור, אורוגוואי הפכה למדינה הראשונה בעולם המאשרת לגליזציה מלאה של קנאביס. על פי התכנית תמכור הממשלה קנאביס לאזרחים במחיר של כ-1$ לגרם וכן תאשר גידול ביתי של הצמח.

ראו: קנאביס לגמילה מסמים
ראו: קנאביס לגמילה מתרופות מרשם
ראו: קנאביס לגמילה מסיגריות וניקוטין

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר