אוטיזם וקנאביס – מרכיבים בצמח תורמים להקלה על תסמיני התופעה

אנדוקנבינואידים, כמיקלים טבעיים במוח הדומים לאלו שבצמח הקנאביס, עוזרים לטיפול באחת הסיבות הגנטיות העיקריות להתפתחות אוטיזם.

במחקר שנערך על עכברי מעבדה באוניברסיטת קליפורניה, בדקו החוקרים חסמים בדרכי תקשורת במוח אשר תלויים במרכיבים האנדוקנבינואידים עם סימפטומים של תסמונת X שביר – אחד הגורמים העיקריים לאוטיזם.

אוטיזם - מתוך הסדרה פלפלים צהובים
אוטיזם – מתוך הסדרה “פלפלים צהובים”

תסמונת X שביר או תסמונת מרטין-בל, היא תסמונת גנטית המופיעה כמגוון תסמינים פיזיים, אינטלקטואלים, רגשיים והתנהגותיים בטווח מתון עד חמור. בעלי לקות זאת הם בעלי תווי פנים ייחודיים ורבים מהם לוקים גם בפיגור שכלי, בעלי סימפטומים המזכירים את הקשת האוטיסטית, לוקים בהפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות או דיכאוניים או אפילפטיים.

החוקרים מצאו כי טיפול בקנאביס אמנם אינו יכול לרפא אוטיזם, אך יכול להועיל להקלה על הסימפטומים הנלווים לתופעה.

קיראו עוד: על אוטיזם ומריחואנה רפואית – עדותו של רופא ישראלי

“אנו מקווים שיום אחד נצליח לשפר את יכולתם של האנשים הלוקים בתסמונת X שביר להתערות בחברה באופן נורמלי יותר,” אמר החוקר הראשי פרופסור דניאל פיומלי. “המחקר שלנו הוא הראשון שהצליח לזהות את תפקידם של האנדוקנבינואידים בנוירולוגיה של תסמונת ה-X השביר.”

גם זה בטח יעניין אותך

אוטיזם

סדרת הדרמה המצליחה, “פלפלים צהובים”, שבמרכזה משפחה המתמודדת עם גידול ילד שנמצא על הספקטרום האוטיסטי, העלתה למודעות הציבורית את נושא האוטיזם. הנושא אף הפך לנושא חם ברשת והביא לתגובות רבות ודיונים, בעיקר מצד אלה שמתחברים לנושא מתוך סיפורם האישי.

אביב הורביץ, יוצר הסרט “זה הילד שלי”, הינו אב לילד אוטיסט, אשר מתמודד עם השאלות הקשות הכרוכות בהתמודדות עם גידול של ילד הסובל מאוטיזם.

בקטע מתוך הסרט מספרים ההורים על הרגעים הקשים ביותר, בהם נוכחו לדעת שילדם האהוב הוא למעשה אוטיסט, ועל הסימנים הראשונים שעוררו את החשדות המפחידות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר