אוהדי בית”ר ירושלים מדברים על קנאביס ולגליזציה

האם קנאביס חוקי ירגיע קצת את ‘לה פמיליה’, האם אוהדי בית”ר מעדיפים ירוק או חום, איזה שחקן בליגת העל בטח מעשן פה ושם והאם יש סיכוי שבית”ריסט אורגינל ישב לשאכטה עם אוהד של בני-סכנין? יצאנו לבדוק:

למעלה מ-10,000 אוהדים הגיעו שלשום למשחק הבית הראשון של בית”ר ירושלים לעונת 17/18 של ליגת העל בכדורגל, שנערך באצטדיון “המושבה” בפתח-תקווה בעקבות שיפוצים המתבצעים בימים אלו באצטדיון הבית של בית”ר, “טדי”.

בסיום המשחק ניצחה בית”ר 4-1 את מועדון ספורט אשדוד – וזו היתה הזדמנות מצוינת לתפוס כמה מהאוהדים הצבעוניים ביותר בישראל ולשאול אותם שאלות בנוגע להרגלי הקנאביס שלהם, התמיכה בלגליזציה והאם מותר להדליק ג’וינט עם אוהד של הקבוצה השנואה עליהם ביותר…

תן גראס ל’לה פמיליה’

באופן לא מפתיע התגלה רוב ברור התומך בלגליזציה של קנאביס בישראל. מלבד אדם אחד שטען כי אסור שהקנאביס יהיה חוקי מכיוון ש”זה סם, זה פשוט סם”, רובם המוחלט של הנשאלים הביע תמיכה גורפת בהסדרת השוק.

Beitar fan is talking2
“עדיף שהילדים יעשנו קנאביס מאשר שישתו אלכוהול”

“לדעתי זה צריך להיות חוקי כי זה חוקי בכל מיני מקומות בעולם, אמסטרדם, ארה”ב, ואני לא רואה שזה עושה משהו רע,” הסביר אחד האוהדים.

גם זה בטח יעניין אותך

אוהד אחר, נכה על כיסא גלגלים, שלדבריו צורך קנאביס “באישור של עצמו”, מצדד אף הוא בהסדרת השוק: “אני חושב שכן, כי זה עדיף מאשר שילדים ילכו לעשות שטויות, לשתות אלכוהול ולעשות תאונות, עדיף שייקחו קנאביס, ישבו בבית ויעשנו.”

“קח למשל את ‘לה פמיליה’,” הסביר אחר. “תן להם גראס במקום אלכוהול ותראה את הקהל רגוע, קהל תענוג, יושב לך מבסוט, מחייך, מנשק את השופט.”

ניכר היה שהאוהדים מוטרדים הרבה יותר מהשפעת המשקאות המשכרים מההשלכות של צריכת קנאביס. “בהיעדר חוקיות על קנאביס כל הצעירים שותים אלכוהול – אלימות, קטטות, מכות, דקירות, עדיף קנאביס”.

“כולנו בני אדם”

“יש להם בדיקות אז נגיד שרק חצי מהם מעשנים,” השיב אוהד בתשובה לשאלה “מי בליגת העל צורך קנאביס”.

דן מורי מעשן ים,” אמר אוהד אחר ו”הלשין” על בלם קבוצת בני-יהודה ת”א. בין השמות הנוספים שנזרקו לאוויר של “חשודים” פוטנציאלים היו: יוסי בניון (בית”ר ירושלים), מאור בוזגלו, דקל קינן ונטע לביא (מכבי חיפה), ערן לוי (מכבי נתניה), טוני וואקמה (הפועל באר שבע) וישראל זגורי (בני סכנין).

Beitar fan is talking1
“לא משנה אם נוצרי או ערבי. קודם כל שאכטה”

כאשר שאלנו את האוהדים האם יהיו מוכנים לשבת לשאכטה עם אוהד של קבוצת בני-סכנין, רבים מהם הגיבו בסלידה: “מה פתאום! איזה שאכטה? עם אוהד סכנין? מה פתאום!”. חלקם אף הגיבו בקללות.

“בחיים לא אשב על שאכטה עם אוהד סכנין,” טען אוהד אחר והסביר: “אוהד סכנין ובית”ר – לא משתלב. שמן ומים”. מנגד היו מספר אוהדים שהעזו לומר מול המצלמה כי אין להם בעיה בתור אוהדי בית”ר לחלוק ג’וינט עם אוהד בני סכנין: “ברור שאני אשב איתו על שאכטה,” הכריז אחד האוהדים. “זה שאכטה קודם כל, לא משנה אם נוצרי או ערבי, קודם כל שאכטה”. אוהד אחר אמר בתגובה “כן אחי, כולנו בני אדם.”

ראו גם:
מה חושבים על קנאביס בשכונות הערביות בירושלים?
מה חושבים על קנאביס במאה שערים?
מה חושבים על קנאביס בבאר שבע?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר