אובמה: “התמכרות לסמים זו בעיה רפואית – לא פלילית”

נשיא ארצות הברית נאם השבוע בוועידת פסגה בנושא שימוש והתמכרות לסמים והתחייב למגר את מגיפת ההרואין והתרופות האופיאטיות במרשם. לדבריו הוא יעשה זאת בעזרת מניעה וטיפול במקום הפללת הצרכנים הנהוגה כיום כחלק מ”המלחמה בסמים”. במקביל הודיע אובמה היום על שחרורם של 61 עברייני סמים מהכלא.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה נשא השבוע (ג’) נאום ובו הבטיח כי יפעל לעצור את השימוש ההולך וגובר בהרואין ותרופות מרשם, על ידי השקעת המשאבים הפדרליים במניעה ובטיפול בצרכנים – בצעד הנוגד את מדיניות ההפללה הנהוגה בארה”ב מאז שנות ה-30.

“יותר אנשים מתים מהתמכרות לאופיאטים מאשר מתאונות דרכים. בשנים האחרונות נראית עלייה בשימוש הבלתי תקין בחומרים אלו וכן במקרי מוות משימוש זה,” אמר.

התמכרות לסמים – “בעיה רפואית ולא פלילית”

“במשך זמן רב מדי התבוננו בהתמכרות לסמים דרך עדשות המשפט הפלילי,” אמר, “עלינו להתמקד בהפחתת הדרישה לסמים, והדרך היחידה לעשות זאת היא לספק מענה וטיפול. מדובר בבעיה של בריאות הציבור ולא בבעיה פלילית וחוקית.”

נשיא ארה"ב ברק אובמה
נשיא ארה”ב ברק אובמה – צרכן הקנאביס המשפיע ביותר בעולם

אובמה הוסיף ואמר כי הוא מקווה שהשתתפותו בפאנל הדיון שנערך בוועידה, תפנה את תשומת הלב הציבורית לשינוי בגישה ותעודד מעבר לסדרה של צעדי מניעה וטיפול – להם מופנה כעת תקציב של 116 מיליון דולרים.

גם זה בטח יעניין אותך

“כאשר אני מגיע, לרוב המצלמות מגיעות איתי,” הוסיף, “השאיפה שלי היא שנוכחותי כאן תפנה את הזרקור לפתרון הבעיה החשובה הזו.”

תרופות מרשם – 28 אלף מתים בשנה

העורך הרפואי של CNN, ד”ר סנג’י גופטה, שהיה אחראי על ניהול הדיון, אמר כי מטרת הפאנל הייתה “להסתכל קדימה ולהתמקד בפתרונות האפשריים” למגיפה הקשה שגבתה את חייהם של 28,647 בני אדם בשנת 2014.

ד"ר סנג'י גופטה
ד”ר סנג’י גופטה

מספר המתים ממנת יתר של תרופות מרשם שפורסם על ידי השלטונות האמריקניים מצביע על גידול של 400% במקרי מוות כתוצאה ממנת יתר של אופיאטים מאז שנה 2000, כך על פי פרטים שפרסם המרכז לבקרה ולמניעה מחלות (CDC).

לקראת סוף נאומו התייחס אובמה גם לשינויים ותיקונים שיש לבצע בביטוחי הבריאות ובמדיניות הבריאות של הממשל הפדרלי בכדי לבלום את הגידול בהתמכרות החברתית לסמים. לדבריו השינוי שיש לבצע יעזור לא רק למכורים עצמם, אלא גם יחסוך לציבור כולו את העלויות החברתיות של ההתמכרות שלהם.

במקביל דיווח הבית הלבן כי הממשל האמריקני ישחרר 61 אסירים הכלואים בגין עבירות סמים.

ראו עוד:
סקר רשמי: 99% מהרופאים מספקים יותר מדי משככי כאבים
מומחי בריאות בכירים קוראים להפסיק את רדיפת צרכני הסמים
קופי אנאן קורא ללגליזציה: “המלחמה בסמים היא מלחמה באנשים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר