אובמה בג’מייקה: “המלחמה בסמים איננה יעילה”

נשיא ארה”ב ביקר בג’מייקה, שאישרה לאחרונה את חוק הדה-קרימינליזציה החדש, ודבק בעמדתו: “המלחמה בסמים לא יעילה,” אמר, אך הבהיר כי אינו צופה לגליזציה או דה קרימינליזציה בארה”ב בשנים הקרובות. “סביר שתאגידים ירצו להשתלט על שוק הקנאביס אחרי הלגליזציה,” הוסיף.

ברק אובמה, נשיא ארה”ב, ביקר ביום ה’ בג’מייקה, דבק בעמדתו נגד המלחמה בסמים, אמר כי היא “בלתי יעילה” וכי עונשי מאסר בגין עבירות סמים קלות קורעות משפחות ואף מובילות ליותר פשע.

אובמה אמר את הדברים במסגרת מפגש ראשי ערים בעיר הבירה של ג’מייקה, קינגסטון, אך הדגיש כי אין בכוונת ארה”ב לקדם לגליזציה או דה קרימינליזציה בזמן הקרוב, כך על פי הדיווח.

צפו:

“דרך הפעולה בה נקטנו במה שמכונה ‘המלחמה בסמים’ מראה שהמאסרים גורמים לנזק יותר מתועלת,” אמר אובמה. “צעירים שכלל לא נהגו באלימות סופגים עונשים כבדים ונכנסים לכלא, נפגעים כלכלית ונחשבים לבלתי כשירים לתעסוקה.”

“למעשה,” הדגיש, “הם כמעט ונדחפים ישירות אל תוך כלכלת העולם התחתון, לומדים פשיעה ועבריינות ביעילות רבה בעת שהותם בכלא – משפחות נהרסות. זה מאוד לא יעיל.”

“הקונגרס לא צפוי לשנות את החוק”

אובמה התייחס ללגליזציה במדינות ארה”ב ואמר כי הממשל הפדרלי ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות, אם כי אינו צופה שינויים מהותיים במדיניות הסמים של הממשל האמריקני במספר השנים הקרובות. “עוד נראה כיצד יצליח הניסוי הזה,” אמר. “נכון לעכשיו זוהי איננה מדיניות פדרלית ואינני צופה כי מתישהו בקרוב הקונגרס ישנה את החוק הזה ברמה הארצית.”

ברק אובמה ג'מייקה
ברק אובמה בג’מייקה

אובמה, שחנן 22 אסירי סמים לאחרונה, הדגיש כי לגליזציה היא אינה “פתרון קסמים” ואף העלה תהייה בנוגע לטענת המדרון החלקלק: “אם אתה עושה לגליזציה למריחואנה, כיצד תתמודד אחר כך עם סמים אחרים? איפה אתה שם את הקו?” אמר.

כאשר נשאל בנוגע לכלכלת הקנאביס בימים שלאר לגליזציה, הסכים אובמה כי סביר שחברות-ענק ותאגידים ירצו לשים ידם על השוק המתפתח. “אם יש לך עסקים קטנים ובינוניים של מריחואנה שמפוזרים באיים הקריביים וזה הופך להיות חוקי לפתע, חברות בינלאומיות לא ינסו להיכנס לשוק, לשלוט בו ולהרוויח? נראה לי שזה סביר שיקרה,” סיכם.

ברק אובמה ג'מייקה
ברק אובמה במוזיאון בוב מארלי

במסגרת ביקורו בג’מייקה קפץ אובמה גם למוזיאון ע”ש בוב מארלי והביע תמיכה בענק הרגאיי. “עדיין יש לי את כל האלבומים,” אמר הנשיא, שידוע בעברו כחובב קנאביס מושבע.

לגליזציה בג’מייקה

בשנה שעברה (2014) אישרה ממשלת ג’מייקה חוק דה קרימינליזציה, על פיו אזרחי ג’מייקה שיתפסו עם עד 57 גרם מריחואנה יוענשו בקנס כספי בלבד, רישומים פליליים על שימוש במריחואנה יימחקו רטרואקטיבית ושימוש בקנאביס יותר למטרות פנאי, רפואה ודת.

בתחילת השנה (ינואר 2015) אישר הפרלמנט בג’מייקה בקריאה ראשונה את הצעת החוק ללגליזציה מלאה במדינה המזוהה ביותר עם הגאנג’ה.

ראו עוד:
טיולי גאנג’ה בג’מייקה
אובמה: “הלגליזציה תמשיך להתפשט בארה”ב”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר