אב לשניים נתפס עם 0.24 גרם חשיש – המשטרה שוקלת מאסר בפועל

תושב אריאל עומד בפני כתב אישום שעלול להסתיים במאסר בפועל, בגין החזקת חשיש בכמות של פחות מג’וינט בודד – זאת בגלל שמדובר בפעם החמישית בה נתפס על שימוש עצמי. למרות שמדובר בחשיש בשווי 15 ש”ח בלבד, המשטרה מסרבת לוותר על משפט פלילי. עורך הדין הגיש בקשה ליועמ”ש לעיכוב הליכים.

לפני כשנה בשעות אחה”צ הגיעו כוחות משטרה ובילוש אל ביתו של ש’, איש עסקים בן 34 מאריאל, במטרה למצוא סמים מסוכנים.

בזמן שישן צהריים בחדרו, פתחה אשתו את דלת הבית לקול דפיקות השוטרים, שהציגו בפניה צו חיפוש ונכנסו למקום – ללא שני עדים כמתבקש בחוק.

השוטרים העירו את ש’ משנתו ושאלו ‘האם יש דבר מה שאינו חוקי בבית’. הוא הוביל את כח השיטור אל הקומה העליונה, שם הצביע על קופסה ממתכת ובה 0.24 גרם חשיש נטו, בשווי מוערך של כ-15 ש”ח.

בכתב האישום נכתב בנוסף כי “על שולחן המחשב בחדר המחשב נמצא כלי המשמש להכנת סם מסוכן – ‘מקססת’ בצבע ירוק ובתוכה 9 זרעים החשודים כזרעי סם מסוכן”.

לפני 15 שנים כבר הורשע ש’ בהחזקת קנאביס ומאז נתפס שוב בשנת 2015, אז נסגרו התיקים מחוסר עניין לציבור, אך הפעם – בפעם החמישית בה נתפס – המשטרה החליטה שלא לסגור את התיק למרות הכמות הקטנה – ואף קבעה כי ישנה אפשרות מעשית שהיא תדרוש מאסר בפועל.

בדומה לתיק אחר שפורסם כאן בשבוע שעבר ובו איש תקשורת שוחרר ללא עונש על גידול 4 שתילי קנאביס בעקבות פנייה ליועץ המשפטי – מנסה כעת גם סניגורו של ש’, עו”ד ניר פוגל, לפעול באופן דומה.

בתגובה לקבלת כתב האישום ועוד בטרם הדיון שנקבע להיערך בחודש ספטמבר 2017, הגיש לפני כשלושה שבועות עורך הדין ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לעיכוב הליכים כנגד מרשו, בה הדגיש כי מדובר באיש עסקים מוכר, נשוי ואב לשני ילדים קטינים בעל אורח חיים נורמטיבי וכי מדובר בכמות קטנה בלבד שנתפסה.

עורך דין ניר פוגל
עו”ד ניר פוגל, מייצג את ש’

בסיכום הפנייה הזכיר עורך הדין את הפגם בחיפוש ללא שני עדים כמתבקש, ציין את התיקון הצפוי במדיניות ההפללה נגד צרכני קנאביס והודיע כי מרשו מוכן לשלם קנס בהתאם למדיניות החדשה.

אם יודיע היועמ”ש על הסכמתו לבקשת עיכוב ההליכים על פרטיה, סביר כי השופטת אליאנא דניאלי מבית משפט השלום בפתח תקווה, שם מתנהל התיק, תקבל את ההמלצה, כפי שעשו לפניה.

גם אם לא יתערב היועמ”ש ולאור העובדה שהחיפוש נערך ללא שני עדים כמתבקש, סביר שהשופטת דניאלי תשחרר את הנאשם לביתו שכן היא עצמה כבר שחררה בשנת 2014 ללא עונש צעיר שנתפס עם 1.72 גרם חשיש – בגלל שהחיפוש בביתו נערך ללא שני עדים כמתבקש.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר