'תרופת הקסם של סבתא': סוד הקנאביס של מקסיקו

תמיסת קנאביס מבוססת אלכוהול, היא תרופת סבתא ידועה בקרב תושבי מקסיקו, ששימשה במשך שנים רבות לטיפול עצמי במחלות עור שונות ואף בתסמינים של מחלת השפעת. "אני יכולה לחיות בלי מלח, אבל לא בלי מריחואנה," אומרת אחת המטופלות. צפו:

למרות האיסור שעדיין קיים על גידול קנאביס במקסיקו, אלפים מתושבי המדינה השתמשו במשך דורות רבים בתמיסת קנאביס מבוססת אלכוהול, לטיפול במחלות עור שונות, וכן להקלה על תסמיני מחלת השפעת ועל כאבים בגפיים ובבטן.

תרופת הקסם של סבתא

השימוש בתמיסה, המכונה בלשון המקומיים 'תרופת הקסם של סבתא' (Grandma's Magic Remedy), עבר במשפחות המקסיקניות במשך דורות על גבי דורות גם בצל האיסור על הגידול והשימוש בצמחים.

צפו בדיווח על תרופת הקסם המקסיקנית (קישור ליוטיוב):

למעשה, תמצית הקנאביס המומס בתוך האלכוהול הרפואי דומה בבסיסה לשמן ריק סימפסון, רק שהיא הרבה פחות מרוכזת ואפקטיבית. הקנבינואידים הפעילים בקנאביס מומסים בתוך האלכוהול, שלאחר מכן עוזר להם להיספג בעור ולהיכנס לגוף.

"בכל פעם שיש לי כאבים ברגליים או בבטן, אני מורחת על המקום את התמיסה," אומרת אחת הנשים שהתראיינו לכתבה בנושא, "התמיסה מטפלת בכאבים בצורה מצוינת. אני יכולה להסתדר בלי מלח בבית, אבל לא בלי התמיסה הזו."

תמצית קנאביס ואלכוהול

לאחר שממשלת מקסיקו אישרה בחודש ספטמבר את הרישיון הרפואי הראשון במדינה לילדה חולת אפילפסיה, והשבוע התירה בפסיקה היסטורית גידול קנאביס ל-4 חולים שביקשו להקים מועדון קנאביס רפואי, הלגליזציה במדינה נראית קרובה מתמיד. ייתכן שבקרוב תהפוך התמיסה המסורתית לתרופה חוקית שתשמש את כלל האזרחים.

המטרה העיקרית של השלטונות מאחורי מהלך הלגליזציה, היא למוטט את שלטון הטרור של קרטלי הסמים, המכניסים מיליוני דולרים בשנה ממכירת קנאביס. מאז הלגליזציה בארה"ב עברו חלק מהסוחרים הגדולים לגדל עגבניות, וככל הנראה מהלך של לגליזציה במקסיקו עצמה יעזור לשלטונות להיפטר מרבים מהם.

ראו עוד:
מייסד נאפסטר הודיע: "אכפיל כל תרומה ללגליזציה"
סוכלה הברחת 41 טון מריחואנה מטיחואנה לארה"ב
בית המשפט במקסיקו קבע: האיסור על גידול מריחואנה – נוגד זכויות אדם

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט