מגלגל...

תקדים: נתפס עם 70 ק”ג קנאביס – שוחרר למעצר בית

למרות הכמות הנכבדה יחסית של מה שמוגדר עדיין “סם מסוכן” ועל אף שהוא מחזיק ברישום פלילי מן העבר, שוחרר למעצר בית תושב חולון שנאשם בכך שגידל שתילי קנאביס במשקל 70 ק”ג. “מדובר בתקדים,” מסביר סניגורו.

יצחק, תושב חולון בן 40 הנאשם בכך שגידל 122 שתילי קנאביס בדירה בעיר, בה החזיק בנוסף גם 69 ק”ג צמחי קנאביס בתפזורת, שוחרר למעצר בית למרות הכמות הנכבדה ועל אף שהוא בעל עבר פלילי.

קובי בן שעיה
עו”ד קובי בן שעיה, ייצג את הנאשמים

על פי כתב האישום שכר יצחק ב-1.10.17 דירת פנטהאוז יחד עם אביו, אלעזר, כשבמהלך התקופה עד שנעצרו ב-13.3.18, גידלו בה השניים שתילי קנאביס.

כמו כן מואשמים הבן ואביו כי התחברו לרשת חברת החשמל באופן בלתי חוקי והשתמשו בחשמל זה על מנת לנהל את מתקן הגידול שהקימו.

אך בצעד חריג במיוחד, בעוד שמעצרו של האב הוארך, הבן עצמו שוחרר למעצר בית למרות הכמויות הגדולות של מה שמוגדר עדיין כ”סם מסוכן” וכן על אף עבר פלילי אותו הוא נושא בגין עבירות סימני מסחר, רכוש ואלימות.

בתחילת השבוע (19.3) הודיעה שופטת בית משפט השלום חיותה כוחן-עומר על שליחתו למעצר בית עד 23.3. למרות ערעור שהגישה פרקליטות מחוז ת”א קבע השופט ציון קאפח לאשרר את החלטה בשנית.

הבוקר (ו’) האריכה השופטת נעה תבור את מעצר הבית של יצחק עד הודעה חדשה. “בשלב זה אין מקום לשנות את תנאי השחרור,” קבעה.

על אף שלא מדובר בפסק דין חלוט ואין לדעת כיצד ייראה גזר הדין בסוף ההליך, מסביר סניגורם של השניים, עו”ד קובי בן שעיה, כי מדובר בהחלטה תקדימית שכן כאשר מגיע נאשם לאחר ששהה במעצר בית סביר שיספוג עונש קל יותר מאשר אם היה מגיע למשפט לאחר מעצר, זאת מאחר ובמעצר בית אפשר לעשות שיקום.

“אני מברך על החלטת בית המשפט שקיבל את טענתינו והורה על שחרורו של יצחק עוד בשלב מעצר הימים,” מסר עו”ד בן שעיה למגזין. “המשמעות היא גדולה שכן יש הבדל גדול מבחינת ההליך הפלילי לגבי נאשם שמגיע בהמשך לשמיעת פסק הדין מביתו, מאשר עצור המגיע אזוק ומעיד במשפטו לאחר שלא ישן והיה בתוך מרתפי השב”ס”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר