שדה קנאביס נחשף בצפון: 2,740 שתילי קנאביס הושמדו

אלפי שתילי קנאביס נתפסו אתמול באזור הכפר ירכא בצפון. "מהתפיסות הגדולות ביותר שהיו," מדווחים במשטרה. במקביל נתפסו כזכור 27,500 שתילים בדרום.

פרסום ראשון: המשטרה תפסה אתמול (א') 2,740 שתילי קנאביס בשווי מאות אלפי שקלים בשני שדות הסמוכים לקיבוץ כישור ולכפר הדרוזי ירכא באזור כרמיאל שבצפון הארץ. בשעה זו עוד מתבצע קטיף והשמדה במקום.

שני החשודים באחריות על ניהול הפרויקט, המיוצגים על ידי עו"ד תומר נוה, נעצרו אך מכחישים כל מעורבות בפרשה. מעצרם הוארך עד 10.5.

למגזין קנאביס נודע כי המשטרה נאלצה להביא למקום משאיות לצורך פינוי הצמחים והציוד וכי החוקרים מעריכים כי מדובר באחת התפיסות הגדולות שהיו בישראל.

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת המאבק המתמשך והנחוש של משטרת ישראל נגד תופעות פשיעה, הפוגעות במרקם החיים ועל מנת לאפשר שגרת חיים בטוחה לאזרח הנורמטיבי, התנהלה בחודש האחרון חקירה סמויה ואמש (3.5) עם המעבר לשלב החקירה הגלויה, נעצרו 2 חשודים בחשד לגידול, החזקה וסחר בסמים מסוג קנאביס."

קנאביס כישור ירכא
קנאביס כישור ירכא

עוד דווח כי "בתום חקירה סמויה בשילוב אמצעים טכנולוגיים, שהתנהלה בחודש האחרון במשטרת ישראל נעצרו 2 חשודים (30, 34, ירכא, שפרעם), אשר על פי החשד גידלו קנאביס בשטח חקלאי סמוך לקיבוץ כישור, שבצפון הארץ. החשודים נעצרו לאחר שניצפו משקים את השתילים."

"חשיפת השדה בוצעה במסגרת מאבקה של משטרת ישראל בתופעת הסמים והעברינות הנלוות לה, הפקת סמים בכמויות מסחריות משמשות מקור למימון פעילות עבריינית, וגוררות אחריהם מאבקי שליטה וכוח אלימים על אזורי הפצת הסם," נמסר. "בנוסף ברוב המקרים מפיצי הסמים המסוכנים מוצאים את דרכם לבני הנוער, אשר במקרים מסוימים הסמים הללו מהווים עבורם מדרון חלקלק שעלול להפוך לצריכה שוטפת של סמים, התמכרות ואף חבירה לגורמים עבריינים. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל המישורים ותוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותה במסגרת מאמציה לסיכול יצור והפצת סמים."

קנאביס כישור ירכא
קנאביס כישור ירכא
קנאביס כישור ירכא

בכתב הבקשה למעצר כתבה המשטרה כי השניים "חשודים כי גידלו שתילי סמים בהיקף ענק במטרה לסחור בסמים והחזיקו בסמים בכמות שאינה לשימוש עצמי".

עו"ד נוה טען כי מרשו ביקר בשדה באקראי, כי השטח לא שייך לו וכי אין הוכחה כי ביקר במקום לפני כן. מנגד נטען כי החשוד בעל עבר פלילי קודם דומה וכי במשך כשבועיים בוצעה חקירה סמויה לפני הפשיטה.

שופט בימ"ש השלום בטבריה יריב נבון קבע בתום הדיון כי "החשוד אמור היה להתחיל בימים אלה לבצע עבודות שירות בגין עבירות זהות הקשורות בין היתר לגידול והכנת סמים מסוכנים" והאריך את מעצרו כאמור.

תפיסה זו של 7,000 שתילים בצפון אתמול מצטרפת לתפיסה נוספת אתמול של 27,500 שתילים בשטחי אש באזור צאלים בדרום הארץ.

הכפר ירכא נודע בתחביב גידולי קנאביס כשלפני פחות משנה (אוגוסט 2019) נתפס בכפר שדה דומה ובו אלפי שתילים.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט