תפיסות השבוע: מפעל בת"א, אלפי שתילים בנגב ודירה בחריש

אלפי שתילי קנאביס הושמדו השבוע ברחבי הארץ - מחריש בצפון ועד קיבוץ רביבים בדרום. מגפת הקורונה לא עוצרת את ייצור הקנאביס הלא-חוקי וגם לא את פעילות המשטרה בנסיון לאכוף זאת.

גם בימי קורונה ממשיכה המשטרה בפעילותה לתפיסת מגדלים וסוחרי קנאביס בכל רחבי הארץ. השבוע נתפסו דירות ששימשו לגידול בצפון ובדרום הארץ, מפעלון באזור תעשיה בת"א, אלפי שתילים בנגב שנעקרו בעודם קטנים וסוחר ירושלמי אחד.

היום (ה') דיווחה המשטרה כי חשפה אמש (ד') את מה שהיא מכנה "מפעל לייצור סמים" ובו כ-755 שתילי קנאביס במשקל 210 ק"ג קנאביס וציוד משוכלל לגידול, כך על פי הדיווח. הצמחים גודלו בתוך מבנה המשמש כמחסנים ברחוב שביל המפעל הממוקם באזור התעשייה המפורסם בפינת רח' קיבוץ גלויות ושדרות הר ציון בתל אביב. גבר בשנות החמישים לחייו נעצר ויובא היום בפני בית המשפט. המתקן נסגר והמשטרה תבקש לחלטו יחד עם כסף מזומן שנתפס גם כן במקום.

תפיסת מפעל קנאביס משטרה
תפיסת מפעל קנאביס משטרה
תפיסת מפעל קנאביס משטרה

"גם בימים אלו בהם עסוקה משטרת ישראל באכיפה לבלימת התפשטות מגיפת הקורונה מבצעת המשטרה פעולות יזומות למעצרם של סוחרי סמים ואיתור מעבדות לייצור סמים בכמויות מסחריות," מסרה המשטרה בתגובה. "מאבק המשטרה בנגע הסמים נמשך כל העת ובכללן זה נגד ייצור, מסחר והפצה המבוצעים ב'דירות מעבדה' שברובן נמצאות בתוך קהלי אוכלוסייה ובבניינים בהם גרים משפחות וילדים."

במקביל מדווחת המשטרה על תפיסת 700 שתילי קנאביס נוספים וציוד נלווה בחממה בשטחי אש בדרום הארץ, באזור נחל הבשור. שוטרים פשטו על המקום והותקפו בתגובה באבנים, כך על פי הדיווח. לבסוף עצרו בדואי בן 41, תושב אחד הכפרים. "מאבק משטרת ישראל בנגע הסמים המסוכנים במיקוד אכיפה כנגד גידול צמח הקנאביס נמשך," נמסר בתגובה. "כחלק ממאבק משטרת ישראל בנגע הסמים המסוכנים וגידול קנאביס בשטחי האש ואזור הספר אותרה חממה לגידול קנאביס באזור נחל הבשור".

תפיסת 700 שתילי קנאביס חממה

מוקדם יותר השבוע, ערב חג הקנאביס הבינלאומי (20.4), דיווחה המשטרה על חשיפת דירה ששימשה לגידול קנאביס בעיר חריש שבאזור ואדי ערה, עין עירון. בדירה אותרו מעל 50 שתילי קנאביס במשקל 40 ק"ג, כך על פי הדיווח. שני החשודים (בן 28 מחריש ובת 29 מראשל"צ) נעצרו במקום. "מאבק המשטרה בנגע הסמים נמשך ללא הרף על ידי משטרת ישראל בכל האמצעים העומדים לרשותה בדגש על גידול, ייצור וסחר בסמים," נמסר בתגובה..

צמחי קנאביס נתפסו דירה חריש

יממה קודם תפסו שוטרים דירת גידול נוספת בעיר קריית גת. בן 32 תושב העיר נעצר לאחר שבדירה אותו כ-23 שתילי קנאביס במשקל 18 ק"ג נטו, כך על פי הדיווח. "במסגרת מאבק משטרת ישראל בהחזקה וגידול מעבדות סמים בתוך דירות מגורים שוטרי משטרת ישראל עצרו חשוד שהחזיק מעבדת סמים בדירה בקרית גת," נמסר מהמשטרה. "משטרת ישראל תמשיך להפעיל מגוון אמצעים ויכולות מבצעיות ומודיעיניות, במטרה להילחם בתופעות פשיעה חמורות, וסיכול של הפצת סמים מסוכנים על מנת לאפשר שגרת חיים תקינה ובטוחה לאזרחים שומרי החוק ולמצות את הדין עם מבצעי העבירה".

תפיסת דירת גידול קנאביס

במקביל בתחילת השבוע תפסו שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל כ-2000 שתילי קנאביס קטנים בשטחים הפתוחים שבנגב והשמידו אותם במקום. בפעילות של שוטרי ומתנדבי משמר הגבול התקבל דיווח בדבר גידול לא חוקי של קנאביס בשטחים הפתוחים שליד קיבוץ רביבים שבנגב. השוטרים הגיעו למקום וביצעו סריקות שבמסגרתן אותרו שלושה מוקדים, בהם כ-2000 שתילי קנאביס קטנים וציוד השקייה ודישון לגידול. לאחר שלקחו הכוחות דגימה משתילי הקנאביס אל מעבדת הזיהוי הפלילי של המשטרה, השתילים הושמדו במקום בשריפה מבוקרת על ידי השוטרים.

תפיסת אלפי שתילים קטנים בנגב

עוד בפעילות סמויה של בלשי המשטרה בירושלים ביום ראשון נעצר חשוד בן 32 תושב הצפון לאחר שבדירה ששכר בשכונת רמות בעיר נתפסו כ-2 ק"ג קנאביס המחולקים ל-220 שקיות ו-30 אלף ש"ח במזומן. על פי דיווח המשטרה "בפעילות ממוקדת וסמויה של בלשי המשטרה נצפה החשוד כשהוא סוחר בסמים מסוכנים מסוג 'קנאביס' באזור ירושלים והסביבה, זאת עפ"י החשד לאחר עסקאות אותן 'סגר' באמצעות רשת חברתית עם לקוחותיו, והוא נעצר לחקירה".

שלל קנאביס וכסף מזומן אצל סוחר בירושלים


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט