תנו לי 3,000 אנשים, אתן לכם לגליזציה

“לגליזציה בישראל שווה 5 מיליארד ש”ח בשנה,” אומר הכלכלן אלעד דאודי, שמוביל כעת מהלך התפקדות של תומכי קנאביס למפלגת ‘הליכוד’. “נוצרה הזדמנות היסטורית לעשות לגליזציה על ידי 3,000 איש בלבד, זה צו 8 לתומכי הלגליזציה”. דעה.

מאת: אלעד דאודי

מי לא שמע עדיין על ‘הליכודניקים החדשים’? הקבוצה המחתרתית הפכה למיינסטרים ובימים האחרונים אפילו ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצמו כבר נדרש לנושא. חלק מבכירי ‘הליכוד’ בפאניקה של ממש מפני מי שהם מכנים כ”חבורת שמאלנים שמנסה להשתלט על המפלגה”.

אותם ליכודניקים חדשים, שהגיעו לגודל של 12,000 מתפקדים והפכו בימים האחרונים לקבוצה המאורגנת השנייה בגודלה בליכוד, הם פעילים ליברליים שרובם הגדול תומך בלגליזציה בעצמם אמנם, אך הסדרת שוק הקנאביס לא נמצאת בפסגת האג’נדה שלהם. בואו נבהיר להם את חשיבות הנושא ע”י התפקדות המונית.

הציבור הישראלי רוצה לגליזציה

לפי כל הסקרים חלה בשנים האחרונות תזוזה מהותית בדעת הקהל, עקב מהפכת המידע באינטרנט וברשתות החברתיות והשחרור מכבלי התקשורת. לאחר שנים של אטימות ממסדית, הגענו לעידן שבו הנתונים זמינים לכולם ובלתי אפשרי “לחרטט” אותנו יותר.

אלעד דאודי
סרן במיל’ אלעד דאודי, כלכלן, רמ”ד תקציבים בצה”ל לשעבר: “לגליזציה שווה 5 מיליארד ש”ח בשנה וכל מה שצריך זה רק 3,000 מתפקדים לליכוד”

ומה הנתונים אומרים?

כל מדינה שיישמה מודלים של לגליזציה מלאה חוותה הצלחה כבירה. על פי מחקר מיוחד וראשון מסוגו של מכון ירושלים מ-2013, שנערך ביוזמת המגזין בו אתם קוראים כעת, הסדרת שוק הקנאביס שווה למדינה 1.6 מיליארד ש”ח בשנה.

אך על פי מחקר המשך שפורסם בבחירות 2015 ע”י כותב שורות אלו במסגרת הקמפיין של מפלגת ‘עלה ירוק’, הסדרת השוק שווה למדינה כ-3 מיליארד ש”ח בשנה.

הסקר שטרף את כל הקלפים

שני המחקרים המעמיקים הנ”ל התבססו על נתונים שהיו עדכניים לעת עריכתם והניחו שיעור צריכת קנאביס בקרב הציבור הרחב של 8% במחקר מכון ירושלים, ו-14.5% במחקר של עלה ירוק.

אך בחודש מרץ 2017 פורסם ע”י הרשות למלחמה בסמים סקר חדש ומקיף לגבי צריכת קנאביס בישראל, שתוצאותיו סיפקו הפתעה מהדהדת – 27% מהציבור הישראלי צרך קנאביס בשנה האחרונה (בני גיל 18-65), מקום ראשון בעולם כולו, כולל מדינות בהן השוק חוקי.

הנתון הבלתי נתפס הזה טורף את כל הקלפים ומעמיד את שווי הלגליזציה בישראל על כ-5 מיליארד ש”ח (הערכה שמרנית) מדי שנה, שיכנסו לקופת המדינה ממיסוי השוק השחור הזה ומהקטנת הוצאות האכיפה ל-0. הרבה מעבר לכל ההערכות הקודמות.

מה עם יוקר המחיה של צרכני הקנאביס?

‘הליכודניקים החדשים’ החליטו להעמיד את הורדת יוקר המחיה בראש סדר העדיפויות שלהם, כיאה לגוף שהוקם ע”י בוגרי המחאה החברתית. על פי אותו מחקר מדובר של ‘עלה ירוק’, הסדרת השוק תוביל לירידת מחירי הקנאביס ל-50 ש”ח לגרם – הפחתה של 50% לעומת המחיר בשוק (הלא) חופשי.

קרי: הסדרת השוק תפחית ב-50% את הוצאות הקנאביס עבור קבוצה שמונה כ-27% מהציבור.

כמה כסף זה?

אם נניח שצרכן ממוצע צורך 8 גרם בחודש, מדובר בחיסכון של 400 ש”ח בחודש, שמצטבר לכ-5 מיליארד ש”ח חיסכון שנתי לציבור (בהנחה של כמיליון צרכנים). כסף שכיום מגיע לארגוני פשע וטרור במקום להישאר בכיס שלנו.

כלומר, ‘הליכודניקים החדשים’, שחרטו על דגלם את הורדת יוקר המחיה, יהיו מחוייבים לטפל בנושא כל כך מהותי, ששווה לציבור כ-5 מיליארד ש”ח בהכנסות מדינה ועוד כ-5 מיליארד ש”ח בחיסכון לציבור.

אז איך עושים את זה?

האסטרטגיה היא פשוטה:

  1. התפקדות לליכוד דרך ‘הליכודניקים החדשים‘ ודרך הקבוצה “לגליזציה עכשיו התפקדתי“.
  2. הצטרפות לקבוצות הסגורות של הליכודניקים החדשים וניסיון לרתום כמה שיותר מתפקדים למימוש מטרת הלגליזציה.
  3. איגוד כל תומכי הלגליזציה בליכוד תחת בית אחד, המטרה – 3,000 מתפקדים.
  4. לאחר יצירת גוש אחיד של 3,000 מתפקדים תומכי לגליזציה בתוך תנועת הל”ח, נוכל להפעיל לחץ על הל”ח ולדרוש מהם דרישה אחת קטנה: להמליץ אך ורק על חברי כנסת שתומכים בגלוי בלגליזציה.
  5. 12,000 מתפקדים שיהפכו ל-15,000 מתפקדים יהפכו להיות הקבוצה המאורגנת הגדולה בליכוד, ואם הם ימליצו אך ורק על ח”כים שתומכים בלגליזציה, גם השרים הכי בכירים יאלצו לשנות את סדרי העדיפויות.

מה הלו”ז?

הבחירות הכלליות הבאות צפויות להיערך (אם הממשלה לא תיפול קודם – תרחיש סביר) בנובמבר 2019. בהתאם, הפריימריז בליכוד צפויים להיערך חצי שנה קודם – מאי 2019.

תקופת האכשרה במפלגת הליכוד עד שמתפקד זכאי להצביע בפריימריז – 16 חודשים. קרי: רק מי שיספיק להתפקד עד סוף שנת 2017 יוכל תיאורטית להצביע בפריימריז.

נתון זה מותיר לנו 4 חודשים בלבד לבליץ קריג של התפקדות והגעה ליעדים.

בעקבות נסיקת ‘הליכודניקים החדשים’ סגר הליכוד בימים האחרונים את ההתפקדות דרך האתר, כנראה מחשש מפני הכוח שמצטבר במהרה, אך ההתפקדות הידנית עדיין פתוחה (קומו ולכו לסניף, כן, זה מספיק חשוב).

נוצרה פה הזדמנות היסטורית, שבה 3,000 איש בלבד יכולים לשנות את המציאות ולהביא צדק לכל עם ישראל. האם תהיו אתם לוחמי החופש שההיסטוריה תזכור? ההזדמנות פה, עכשיו זה בידיים שלכם. שלנו.

מי שרוצה לחבור אליי ולחבריי שכבר התחילו לקדם את הנושא, מוזמן להצטרף בקישור הזה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר