תמר זנדברג מונתה ליו"ר ועדת הסמים של הכנסת

ממשלת ישראל משנה כיוון? לראשונה לאחר שנים בהן כיהנו בתפקיד בעיקר שורה של ח"כים לא מייצגים, נבחרה לראשונה חברת כנסת תומכת לגליזציה לעמוד בראש הוועדה.

צעד משמעותי נוסף לקראת שינוי אפשרי במדיניות הרשמית של ישראל כנגד צרכני הקנאביס: ח"כ תמר זנדברג, ממפלגת 'מרצ', הידועה כתומכת מובהקת בהסדרת שוק הקנאביס, נבחרה לכהן בתפקיד 'יו"ר וועדת הסמים של הכנסת".

כזכור, זנדברג הגישה במהלך מושב הכנסת הנוכחי והקודם לא פחות מ-4 הצעות חוק שונות העוסקות בתחומי הקנאביס הרפואי, לגליזציה והפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס. אחד הצעדים הראשונים שזנדברג מתכוונת להעביר כעת במסגרת תפקידה החדש יהיה שינוי שמה של הוועדה שנקראת היום "הוועדה למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול".

ח"כ זנדברג מונתה לתפקיד 'יו"ר וועדת הסמים של הכנסת'
ח"כ זנדברג מונתה לתפקיד 'יו"ר וועדת הסמים של הכנסת'

"הגיע הזמן לעצור את עוול ההפללה ולחבר בין הכנסת לבין המציאות היומיומית של מאות אלפי ישראלים שעבורם עישון קנאביס בשעות הפנאי היא התנהגות שגרתית ורגילה" אומרת זנדברג "הוועדה בראשותי תקיים דיונים רלוונטיים ועדכניים ותציג את הנושא כפי שהוא באמת, בצד דיונים בנושאי נזקי שתייה מופרזת של אלכוהול וסמים מזיקים אחרים כגון סמי פיצוציות".

"וועדת הסמים של הכנסת" הוקמה בשלהי שנות ה-80', חודשים ספורים לאחר הקמתה של "הרשות הלאומית למלחמה בסמים". למרות העובדה שהוועדה הזו הייתה אמורה לתפקד למשך שנה אחת בלבד על מנת ללוות את פעילות הרשות, בפועל היא הוקמה מחדש בכל קדנציה בכנסות הבאות.

הוועדה התפרסמה בעיקר בזכות חוסר הרלוונטיות שלה והניתוק המופגן שהיה בין מי שנבחר לכהן בתפקיד יו"ר הוועדה לנושא עצמו. ברשימת חברי הכנסת שעמדו בראש הוועדה ניתן למצוא בין היתר את: רפאל איתן, יחיאל חזן, מוחמד ברכה, איוב קרא וטלב א-סנע.

זכור במיוחד המקרה בו פעיל הלגליזציה שלומי סנדק ביקר את ח"כ איוב קרא (כאשר כיהן בתפקיד יו"ר הוועדה) שהוכיח בורות מרשימה בנושא.

צפו:

ראו גם:
וועדת הסמים: "אין דבר כזה סמים קלים"
הוועדה למלחמה בנגע הסמים תחליט: האם להפסיק את הפללת צרכני הקנאביס בישראל?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט