מגלגל...

תמר זנדברג: “אפעל לקידום לגליזציה של קנאביס”

הח”כית החדשה העלתה הבוקר במליאת הכנסת את נושא הלגליזציה לדיון כששאלה את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מדוע מסווג הקנאביס עדיין תחת הגדרת סם מסוכן ללא תועלת רפואית.

רבות דובר לפני הבחירות על כך שמפלגת ‘מרצ’ נושאת כבר שנים את סעיף הלגליזציה במצעה אך מעולם לא עשתה דבר בפועל לקידום נושא חשוב זה. כעת נראה שטענות תומכי הלגליזציה נפלו על אזניים קשבות ונראה שלקבוצת הח”כים תומכי הלגליזציה מצטרף כח חדש נוסף.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג

תמר זנדברג, הח”כית הטרייה מ’מרצ’, פירסמה לקראת הבחירות בבלוג שלה פוסט בנושא לגליזציה של קנאביס בשם “בואו נדבר על מריחואנה” ובו כתבה:

“עם יד על הלב, כמה מכם ומכן עישנו מריחואנה? כמה מכם עדיין מעשנים (מדי פעם נחשב) או מכירות אנשים שמעשנים? בואו נודה: בישראל כמו בעולם קנאביס הוא חלק מאורח חיים נורמטיבי לחלוטין שיצא לו מוניטין רע (“סטלנים”) ולא מוצדק. אורח החיים הזה מונה כמעט 10% מהציבור הישראלי בגילאי 18-40, וזה על פי נתוני הרשות למלחמה בסמים. רציתם עובדות לא? כולנו מכירות ומכירים נתונים גבוהים יותר.”

הבוקר (20.02), פירסמה זנדברג סטטוס בפייסבוק ובו סיפרה כי הבוקר השתתפה בדיון במליאת הכנסת והעלתה את נושא הלגליזציה בפני סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כששאלה אותו מדוע צמח הקנאביס – על אף שניתן כתרופה לאלפי חולים בישראל – מוגדר עדיין בחוק כסם מסוכן ללא תועלת רפואית. ליצמן אמר בתגובה כי אין בכוונתו להתייחס או לפעול בנושא זה.

תמר זנדבר מול יעקב ליצמן

כך כתבה זנדברג:

“היום במליאת הכנסת, שאלתי את סגן שר הבריאות ליצמן: ״תועלתו הרפואית של צמח הקנביס הוכרה זה מכבר, כולל ע״י ממשלת ישראל. כיום מחולק קנביס רפואי לכ7000 חולים. ב2011 אף החליטה הממשלה להסדיר את הפיקוח והגידול. למרות זאת, קנביס עדיין מוגדר בפקודת הסמים כחומר ללא תועלת רפואית ולכן אין בסמכות רופא לרשום אותו, מה שמערים קשיים בירוקרטיים ומהותיים על חולים הנזקקים לו. מדוע לא הוסדר העניין עד היום, ומתי בכוונת המשרד לעשות כן?״.

לצערי, תשובתו של ליצמן מעידה בעיקר על שמרנות ובורות לא מוצדקת. השר השיב כי בניגוד להחלטת הממשלה, זה הנושא היחיד (!) בתחום משרדו שאין לו כוונה לעסוק בו. בקדנציה הקרובה אני בהחלט מתכוונת לעסוק בו.”

זו לא הפעם הראשונה שסגן השר ליצמן מסרב להתייחס לנושא זה ובעבר כבר סרב גם לח”כ לשעבר עינת וילף כשזו פנתה אליו בכדי שיאשר טיפול בקנאביס עבור נפגעות תקיפה מינית הסובלות מפוסט טראומה.

אנו שמחים לראות עוד ועוד ח”כים ונציגי ציבור שמעיזים לומר את האמת בפומבי וקוראים להסדרת נושא הקנאביס בישראל.

ראו עוד: אפשר לגמור את מדיניות ההפללה עוד השנה – זה תלוי רק בנו!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר