טוען...

תמיכה חסרת תקדים: 67% מהאמריקאים בעד לגליזציה

אחוז התמיכה בלגליזציה של קנאביס בארה"ב ממשיך לצמוח והשנה נרשם שיא נוסף - 67% מהאמריקאים רוצים קנאביס חוקי. 91% בעד קנאביס רפואי חוקי. מספר המתנגדים הוא הנמוך ביותר אי פעם.

התמיכה בלגליזציה של קנאביס ממשיכה להתפשט ברחבי ארה”ב והשנה הגיעה לשיא חדש, כך לפי סקר שנערך מדי שנה על ידי מכון המחקר המוערך ‘Pew’ ופורסם בשבוע שעבר.

בסקר החדש של שנת 2019 הגיע אחוז התמיכה לשיא של כל הזמנים – 67% בעד לגליזציה – ומבשר על עלייה נוספת בתמיכה לאחר הסקר של שנת 2018 בו נרשמו 62% תמיכה בלגליזציה.

סקר לגליזציה ארה"ב
שיא חסר תקדים בתמיכה בלגליזציה בארה”ב (מקור: מכון Pew)

הסקר נערך באמצעות 9,900 ראיונות טלפוניים בין התאריכים 3-15 לספטמבר, ובסופו נמצא כי שני שליש מהנשאלים מאמינים כי שימוש בקנאביס צריך להיות חוקי – עלייה של 5% לעומת הסקר הקודם.

מהסקר עוד עולה כי בעשור האחרון צנח אחוז המתנגדים ללגליזציה, כאשר בשנת 2009 עמד על 52% וכיום עומד על 32% בלבד המתנגדים להסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים.

כאשר נשאלו הנסקרים לגבי סוג המדיניות בה הם תומכים נמצא כי 91% מהאמריקאים מאמינים שקנאביס צריך להיות חוקי למטרות רפואיות.

כצפוי ובדומה לשנים קודמות, הסקר מצא הבדלים באחוזי התמיכה כאשר פילחו את הנסקרים לפי השתייכות פוליטית וקבוצת גיל.

בעוד שבקרב הדמוקרטים אחוז התמיכה היה 78%, אצל הרפובליקנים אחוז התמיכה עמד על 55%.

בקרב נשאלים ילידי 1981-97 (דור ה-Y) אחוז התמיכה היה 76%, נשאלים ילידי 1965-80 (דור ה-X) הביעו תמיכה נמוכה יותר של 65%. ילידי 1946-64 (‘בייבי בומרס’) השתרכו מעט אחרי עם 63% תמיכה וילידי 1928-45 (‘הדור השקט’) היו עם אחוזי התמיכה הנמוכים ביותר, 35% בלבד.

נכון להיום 11 מדינות (States) בנוסף לוושינגטון די.סי הבירה אישרו לגליזציה מלאה של קנאביס, האחרונה שבהן אילינוי אישרה לגליזציה דרך חקיקה במאי מוקדם יותר השנה.

כמו כן ב-22 מדינות נוספות קיימת לגליזציה של קנאביס רפואי. טרנד הלגליזציה צפוי להימשך גם ב-2020 – שנת בחירות והזדמנות למדינות נוספות “להצטרף לחגיגה”.

בישראל נמצא בשנה שעברה גם כן שיא תמיכה בלגליזציה. בסקר שערך מכון המחקר “שריד” לבקשת מגזין קנאביס עלה כי 57% מהישראלים תומכים בהסדרת שוק קנאביס חוקי בדומה לאלכוהול.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר