תל אביב: קורס חינם במשפט פלילי – כך לא תסתבכו עם המערכת!

המפגש השלישי בקורס למשפט פלילי של יואנה מעוז יוצא לדרך בשבת (27 באפריל) ויעסוק ב”תכסיסי חקירה וזכות השתיקה”. הקורס חינם. המידע יקר מפז…

אנחנו בני האדם יודעים היטב להתלונן. כאילו הייתה זו תכונה טבעית שנתבעה בנו מיום היוולדנו. לא בריא. הסיבה המרכזית לתחושת ה”קיפוח” או “חוסר צדק” שלנו בהרבה מאוד מהמקרים מגיעה מכך שבמשך השנים התרגלנו לזהות מיד את הצד השלילי של הסיטואציה מבלי לנסות להביט על המצב מפרספקטיבה אחרת, להבין שיכול להיות הרבה יותר גרוע, ולהודות על המקום שאנחנו נמצאים בו כרגע.

יואנה מעוז ""הבנתי שהיעוד שלי בחיים הוא לעשות הכל כדי להגן על חירות של אנשים""
יואנה מעוז “”הבנתי שהיעוד שלי בחיים הוא לעשות הכל כדי להגן על חירות של אנשים””

אם במקרה אנחנו אזרחי מדינת ישראל, אז בכלל זכינו… באמת שלא חסר על מה לבוא בטרוניות כאן בארצנו הקטנה: למה הרכבת פה לא יעילה כמו באירופה, מדוע אנחנו משלמים כמעט פי-שתיים דלק ממה שמשלמים חברינו בארה”ב, ואיך בדיוק אנחנו אמורים לסגור את החודש כששליש מהמשכורת הולך על שכר דירה?

בנוגע לשלושת האיוולות שהזכרנו עכשיו, ועוד הרבה אחרות – אין לנו ממש פתרון, בטח לא משהו רלוונטי לעתיד הקרוב. מה שכן, אם יצא לכם למצוא את עצמכם מתלוננים על התנהגות המשטרה, וכמה זה “לא פייר” שהשוטר ערך עליכם חיפוש משפיל – כדאי מאוד שתגיעו לסדנא שמעביר יואנה מעוז בנושא זכויות הפרט. זה בחינם אין כסף, וז דוגמא מצוינת למשהו טוב בחיים שכדאי לכם לנצל. כדי שבפעם הבאה שתתקלו לסיטואציה בעייתית עם שוטר, תדעו בדיוק מה הדבר הכי חכם לעשות…

קראו עוד: מה לעשות נגד חיפוש לא חוקי או שוטר אלים?

שנתיים בכלא ההודי

יואנה מכיר טוב מאוד את הסיטואציה הלא נוחה הזו בו אזרח תמים מוצא את עצמו מסובך עם החוק. לפני כמה שנים במהלך טיול בהודו נעצרה יואנה בשדה התעופה במומבאי בחשד לניסיון הברחת סמים מחוץ לגבולות הודו. יואנה זוכה מכל האישומים – אבל הבירוקרטיה המשפטית בהודו ידעה לזחול, להסתרבל ולקחת את הזמן כמו שרק ההודים יודעים. היא מצאה את עצמה מעביר שנתיים חשוכים מהחיים שלו בבית הסוהר של מומבאי. בתנאים לא פשוטים כיאה לכלא במדינת עולם שלישי.

חווית המעצר הטראומטית וכל הסיטואציה הלא נוחה שאליה הוא נקלע, גרמה לו לפנות ללימודי משפט עם חזרתו ארצה, כיום הוא סטודנט למשפטים שנה ב’ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת-גן: “הבנתי שהיעוד שלי בחיים הוא לעשות הכל כדי להגן על חירות של אנשים” כותב יואנה בעמוד הפיייסבוק שלו “להביא את הנרטיב שלי (חוויה של שלילת חירות) לתוך המשפט הפלילי.”

אין ספק שהסדנאות של יואנה הן הזדמנות נדירה עבור מי שמעוניין להכיר קצת יותר לעומק את הזכויות הבסיסיות שלנו בחברה מבחינת החוק, לקבל מידע יעיל, מעשיר ופרקטי – כשכל זה קורה על כוס קפה (או בירה) ברחוב הגדוד העברי, תל אביב.

יש עליך משהו לא חוקי? אכפת לך שנעשה חיפוש?
יש עליך משהו לא חוקי? אכפת לך שנעשה חיפוש?

הסדנא מורכבת מ-12 מפגשים, שעתיים כל מפגש, כאשר בכל פעם מתעסקים בנושא חדש כך שאם פספסתם חלק מהמפגשים, אין כל חשש ש”תישארו מאחור” מבחינת חומר הלימוד. הסיבה שאנחנו מספרים לכם את זה היא שהסדנא למעשה כבר התחילה, ושני המפגשים הראשונים כבר התקיימו – הראשון עסק במה שיואנה מכנה “נרטיב שלילת החירות”, ובמפגש השני דנו בכל מה שקשור ל”ייצוג ע”י עורך דין”. תוכלו להתרשם מתוכן המפגשים ולקרוא את הסיכומים של אותם “שיעורים” בעמוד הפייסבוק של קבוצת הלימוד.

קראו עוד: ממשיכים במגמה – נלחמים בחיפושי הסרק של המשטרה!

"הגיע הזמן לדעת"
“הגיע הזמן לדעת”

המפגש הבא ייערך ביום שבת הקרוב (27 באפריל) בבית קפה אלבי הגדוד העברי 8 ויעסוק ב”תכסיסי חקירה וזכות השתיקה” – נושא חשוב שמידע רלוונטי לגביו בהחלט יכול להיות מועיל עבורנו באחד מן הימים, אז תהיו בטוחים שהולך להיות מעניין.

במידה ויש לכם עוד שאלות בנוגע לזמנים, אופי הקורס או כל קושיה בנושא, יואנה ישמח לענות עליהם בדף הפייסבוק שלו.

אני לא אסיים לפני שאחזור על מה שנכתב בתחילת הכתבה – חברים, יש לנו פה דבר טוב, הזדמנות להנות ממשהו טוב, מעשיר, חינוכי, והכל קרוב – ובחינם!
תשכילו לנצל את זה…

קראו עוד: ראיון עם בארי קופר – השוטר לשעבר שיעזור לך להשאר אדם חופשי!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר