טוען...

תלונה הוגשה במשטרה נגד מנהל הקנאביס הרפואי

מטופלת בקנאביס רפואי שהוזכרה לרעה בנאום שנשא מיקי דור מנהל היק”ר, הגישה נגדו תלונה במשטרה בגין עבירות של לשון הרע ופגיעה בפרטיות. “הוא לא יכול להטיח האשמות חסרות בסיס ולא לצפות לתגובה,” היא אומרת. “הטענה כאילו האשמתי את דנה בסחר היא שקר,” מוסר ד”ר דור.

דנה בר-און, מטופלת קנאביס רפואי הסובלת מניוון שרירים חמור ושאת סיפורה חשפנו כאן מספר פעמים, הגישה היום (ה’) תלונה במשטרת אשקלון כנגד מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות – ד”ר מיכאל דור.

דנה בר-און
דנה בר-און: “הוא אינו יכול להטיח האשמות חסרות בסיס ולא לצפות לתגובה”

בתלונה מאשימה בר-און את ד”ר דור ב’פרסום לשון הרע בכוונה לפגוע’ וכן ב’פגיעה בפרטיות ובהפרת סודיות על פי דין’, זאת בגין הדברים שאמר לפני מספר שבועות המנהל הבכיר בנאום שנשא בביה”ח שערי צדק בירושלים.

במהלך הנאום רמז לכאורה ד”ר דור כי חלק ממטופלי הקנאביס הרפואי משתמשים בקנאביס שמקבלים ברישיון בכדי לסחור בו, זאת על אף שלא אמר זאת מפורשות. דור אף ציין ספציפית את המקרה של בר-און, שהייתה זכאית בעבר למינון של 180 גרם קנאביס בחודש, וקבע כי מדובר בכמות לא הגיונית שלא ניתן לצרוך אותה כלל.

תלונה במשטרה נגד מנהל היק"ר ד"ר מיכאל דור
אישור התלונה שהוגשה הערב במשטרה על ידי דנה בר-און (לחצו להגדלה)

“תחשבו שאם היא משתמשת ב-30 או 40 גרם, ומכוסה בקנאביס יום ולילה, עדיין יש לה עוד 120 עד 140 גרם,” קבע. “המחיר בשוק השחור הוא מעל 110 ש”ח לגרם. אני לא רוצה לומר שהיא מוכרת, אבל אני טוען שמבחינה טכנית לא ניתן לצרוך 180 גרם בחודש על ידי אדם אחד, אז היא כנראה מקבלת עזרה. ממי היא מקבלת אני לא יודע.”

“כפי שאמרתי אתמול, אין בכוונתי לאפשר את הכפשת שמי והכפשת שמה של אוכלוסייה שלמה של אנשים חלשים ומוחלשים,” אמרה בר-און לאחר הגשת התלונה, “כל החולים מוכפשים על לא עוול בכפם, רק בשל תרופה מסויימת לה הם נזקקים.”

“ד”ר דור צריך להבין שהוא לא להטיח האשמות חסרות בסיס ולא לצפות לתגובה,” הוסיפה. “הייתי בהלם מדבריו. הוא טוען שאני סוחרת בתרופה שלי, למרות שהוא עצמו חתום על האישור הסופי.”

ד"ר מיכאל דור - ראש היק"ר במשרד הבריאות
ד”ר דור: “הטענה כאילו האשמתי את דנה בסחר היא שקר. לא ניתן לצרוך 180 גרם בחודש”

ד”ר דור השיב היום לפניית כתב המגזין ומסר כי “הטענה כאילו האשמתי את דנה בסחר היא שקר. אמרתי ואני סבור שטכנית קשה מאד לצרוך 180 גרם קנאביס לבד.”

עו”ד טל-אור מועלם כנפו, שליוותה את בר-און בהגשת התלונה, מסרה: “מטרתו העיקרית של משרד הבריאות הינה הגנה על החולים ועל בריאותם במדינה. לא מקובל כלל שרופא במעמדו של ד”ר דור, האמון על הטיפול והדאגה לחולים, מסב נזק רב לחולה והופך אותו לשעיר לעזאזל.”

ראו עוד:
שף ישראלי נתפס עם קנאביס וישב 3 ימים במעצר
הוגשה פנייה לבג”צ: אשרו לייבא זרעי המפ למאכל
פנייה לפרקליטות הצבאית: די להפללת חיילים שצרכו קנאביס בחופשה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר