תלונה במח”ש נגד שוטר שעצר נכה בגלל תיעוד חיפוש לא חוקי

שבועיים לאחר מעצרו של נכה בן 53 שצילם שוטר בעת ביצוע חיפוש לא חוקי בחוף הים בנתניה, הוגשה הבוקר תלונה למח”ש נגד השוטר. “מדובר בשוטר אלים במיוחד שמעורב גם במקרה קיצוני אחר,” מסר עו”ד יניב פרץ, המייצג בתיק.

י’, תושב נתניה בן 53 הסובל מנכות, זיהה לפני כשבועיים בעת שהותו בחוף הים בעיר את השוטר קייס נאטור כשהוא נוסע בטרקטורון משטרתי תוך שהוא מסכן את הרוחצים.

מאחר והוא מכיר את השוטר מאירועים קודמים באותו חוף, שלף י’ את מצלמת הטלפון והחל מצלם את האירוע שניחש שעתיד לבוא, ופורסם לבסוף גם כאן במגזין.

ואכן כעבור דקה קלה ירד השוטר מרכבו והחל לחטט בתיקיהם של שני תיירים מצרפת שישבו על החוף, כל זאת מבלי שהציג חשד סביר, מבלי שהזדהה כנדרש ובניגוד לנהלי החיפוש המותרים.

משזיהה השוטר כי מישהו מצלם אותו – ולמרות שבחיפוש שערך בכליהם של התיירים לא נמצא דבר – החל זה להזהיר את י’, לאיים עליו ולבסוף גם לעצור אותו תוך שימוש בכוח בלתי סביר.

טענות אלו ועוד עולות בכתב תלונה שהוגש היום (ד’) נגד השוטר במחלקה לחקירות שוטרים (מח”ש) על ידי עו”ד יניב פרץ ועו”ד איתן כבריאן, המייצגים את י’.

גם זה בטח יעניין אותך

“מר י’, אדם רודף שלום, התקשה להשלים עם הסיטואציה בה שוטר עושה שימוש לרעה בכוח הסמכות שניתנה לו ומטריד באופן בוטה אזרחים תמימים,” נכתב בתלונה. “ברגע שהבחין השוטר קייס שמר י’ מצלם אותו, החל לצעוד לעברו בצורה מאיימת ומשפיל אותו באומרו ‘התחלת לצעוק כמו אשה’.”

עוד מתואר בתלונה כי “מר י’, הסובל ממחלת היפוקלגמיה ומאניה דיפרסיה, היה מבוהל עד לשד עצמותיו מהתנהגותו של השוטר והשיב לשוטר כי הוא מפחד ממנו”.

לדברי עורכי הדין השוטר קייס “ביצע מעצר אלים וכוחני על אדם נכה המחובר למכשיר אשר מודד את רמת הסוכרים בכגופו, הכה אותו בגבו והפילו ארצה, ומשציין כי בכוונתו להגיש נגד השוטר תלונה, עצר השוטר את מר י’ מעצר אלים וברוטלי והובילו לתחנת המשטרה כשהוא אזוק בצורה אגרסיבית”.

עורכי הדין צירפו לתלונה תיעוד משלושה ביקורים בבתי חולים אליהם נדרש י’ בעקבות החבלות מהן סבל, וכן תמונות של החבלות על גופו.

לאור הפרטים דורשים עורכי הדין ממח”ש לחקור את השוטר קייס בגין שלל סעיפי עבירה שונים: תקיפה, איומים, שימוש לרעה בסמכות והתנהגות שאינה הולמת.

עורכי הדין יניב פרץ ואיתן כבריאן
עורכי הדין יניב פרץ ואיתן כבריאן

כפי שחשפנו בדיווח הקודם השוטר קייס נאטור ידוע לדברי עו”ד פרץ כשוטר אלים במיוחד, שכבר נפתחו כנגדו תיקים במח”ש, כולל במקרה בו תקף לכאורה קצין משטרה בכיר בדימוס בדרגת סגן ניצב.

למרות מקרה חריג זה, שכלל ריסוס בגז פלפל “לא מצאה לנכון המחלקה לחקירת שוטרים לחקור את האירוע וערר ליועץ המשפטי נדחה באין הסבר מנומק” טוען עו”ד פרץ.

“כולי תקווה כי הפעם תיפתח חקירה מקיפה ועניינית ע”י המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים אשר בסופה ימצאו לנכון לנקוט פעולות משמעותיות יותר בנידון באם ימצא כי השוטר חרג מתפקידו וסמכותו,” מסר. “אמון הציבור המשטרה מצוי בימים אלה בשפל חסר תקדים וחלק ניכר בכך תלוי בתפקוד המחלקה לחקירות שוטרים.”

ממשטרת ישראל סירבו להגיב לרקע האלים לכאורה של השוטר ומסרו בתגובה רק כי “במהלך פעילות שגרתית של השוטר בחוף הים בנתניה, חשד השוטר שבוצעה עבירה פלילית על ידי מבלים בחוף. במהלך פעילותו של השוטר, ניגש אליו החשוד שכלל לא היה קשור לסיטואציה, והחל לקלל והעליב אותו. למרות בקשותיו של השוטר להימנע מהפרעה, החשוד המשיך בשלו, תוך שהוא צועק לכל עבר ומקלל את השוטר, כפי שניתן לראות בסרטון. החשוד נעצר והובא לחקירה נגדו, בסיומה שוחרר. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות וללא פשרות נגד אלו המפריעים לאנשי החוק בעבודתם, תוך גרימת פרובוקציה בוטה נגד השוטרים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר