מגלגל...

תיקון עולם: 92% מהמטופלים בקנאביס מדווחים על שיפור במצבם

מחקר ישראלי חדש מציג מראה על אופי אוכלוסיית המטופלים בישראל: 92% ממטופלי ‘תיקון עולם’ מרוצים מהטיפול ומדווחים על שיפור במצבם. ממוצע גילם עומד על 55 ורובם המוחלט סובל מסרטן וכאבים. מעט מאוד דיווחו על תופעות לוואי שליליות.

מחקר קליני חדש שנערך במרכז למחקר קליני של בי”ח ‘סורוקה’ בבאר שבע על ידי הדוקטורנטית ליהי בר-לב שליידר בהנחייתם של פרופ’ ויקטור נובק ופרופ’ רפאל משולם, מצא כי לא פחות מ-92% מהמטופלים בקנאביס רפואי של חברת ‘תיקון עולם’ מעידים על שיפור במצבם הכללי ובסימפטומים הנלווים למחלתם או לטיפול בה.

המחקר, הגדול ביותר מסוגו שנערך בעולם, נמשך כשנה במהלכה נבדקו נתונים שנאספו על 2,194 מטופלים בני כל הגילאים שקיבלו את הקנאביס מחברת “תיקון עולם” – הותיקה והגדולה בחברות הקנאביס הרפואי בישראל בה מטופלים כ-8,000 מתוך 25,000 המטופלים בישראל.

מחקר תיקון עולם - קנאביס רפואי
92% מהמטופלים בקנאביס רפואי מדווחים על שיפור במצבם לאחר חצי שנת טיפול

במחקר נבדקה יעילות הטיפול בקנאביס רפואי על חולים במגוון רחב של מחלות כגון סרטן, כאב, דלקות מעיים (קרוהן וקוליטיס), טרשת נפוצה, אפילפסיה ועוד – עם תחילת הטיפול, חודש לאחריו ושוב לאחר חצי שנת טיפול.

92 אחוז מרוצים מהטיפול בקנאביס של ‘תיקון עולם’

לאחר חודש של טיפול העידו 85% מהמטופלים כי הקנאביס שיפר את מצבם הבריאותי. לאחר חצי שנת טיפול נרשמה עלייה עם כמעט 92% שדיווחו כי מרוצים מהטיפול.

רק 17% מהמשיבים דיווחו על תופעות לוואי כשהבולטת בהן היא סחרחורות (1.4%) ולאחריה יובש בפה (0.9%), בחילה (0.9%), עייפות (0.7%), השפעה פסיכואקטיבית שלילית (0.6%) וכן הלאה. בנוסף נמצא ש-4% מהמטופלים ביקשו להפסיק את הטיפול – או בגלל שלא מצאו מזור או מסיבות אחרות.

מחקר תיקון עולם - קנאביס רפואי
בממוצע: בנים ובנות בני 55 ומעלה. ברובם לא עובדים. מחצית מהם נוהגים ברכב ונוטלים כ-4 תרופות מרשם. 30% התנסו בקנאביס קודם.

מבחינת החלוקה למחלות נמצא שרוב מוחלט של המחזיקים ברישיון קנאביס רפואי הם חולי סרטן (1,246) כשלאחריהם חולי כאב (595), פוסט טראומה (114), פרקינסון (58), אפילפסיה (52) וכן מחלות זיהומיות, טרשת נפוצה טורט ועוד.

הגיל הממוצע של המטופלים הוא 55.8 כאשר 37% מהם מעל גיל 65. ביניהם 51% גברים ו-49% נשים. 23% מהמטופלים דיווחו כי מחזיקים בעבודה קבועה. 30% דיווחו כי התנסו בקנאביס עוד קודם לטיפול.

רוב מוחלט של המטופלים מקבלים בין 20 ל-30 גרם קנאביס רפואי בחודש, כשהיתר מקבלים 40 ו-50 גרם ורק בודדים מקבלים בסביבות ה-100 גרם, פחות או יותר. נתון מעניין שנמצא במחקר הוא שלא פחות מ-52% מהמטופלים דיווחו כי הם נוהגים ברכב.

איזה קנאביס אתה?

סוגי שמן קנאביס רפואי של תיקון עולם
בין המטופלים גם כאלו שקיבלו שמן קנאביס של ‘תיקון עולם’

יש לציין שמחקר זה נערך על פי עדויות של המטופלים עצמם. מ”תיקון עולם” נמסר כי נתוני המחקר יוצגו בכנס קנאביס רפואי שייערך בקרוב בפולין. בעוד מספר חודשים גם יוצגו נתוני מחקר גדול אף יותר שבחן נתונים אובייקטיביים יותר.

עורכת המחקר ליהי בר-לב שליידר התראיינה הבוקר בגל”צ:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר