מגלגל...

תיקון עולם תובעת את בזלת ב-8 מיליון ש”ח; בזלת: “הם חייבים לנו”

חברת הקנאביס 'תיקון עולם' תובעת 8 מיליון ש"ח מחברת הקנאביס 'בזלת פארמה', בטענה להפרת הסכם, שימוש לא מורשה בסחורה, פגיעה מכוונת באיכות הייצור, שידול לקוחות ועובדים, ועוד. 'בזלת' טוענת כי דווקא 'תיקון עולם' היא שחייבת לה.

חברת ‘תיקון עולם’, שחזרה לאחרונה לפעילות בענף הקנאביס הישראלי עם הנהלה חדשה, הגישה אתמול (ג’) לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד חברת הקנאביס ‘בזלת’, המחזיקה במפעל ייצור ועד לאחרונה סיפקה שירותים לתיקון עולם.

לאחרונה, לאחר שסיימה את הקמת המפעל שלה, עזבה תיקון עולם את שירותי בזלת. לקראת המעבר לייצור עצמאי, ולאחריו, כך לטענת תיקון עולם בכתב התביעה, בזלת לכאורה הסתירה מידע, השתמשה במידע פרטי, וגרמה לנזק כלכלי לחברה.

בכתב התביעה דורשת תיקון עולם פיצוי של 8 מיליון ש”ח, בטענה שבזלת לא העבירה תשלום בגובה 4.3 מיליון ש”ח עבור סחורה של תיקון עולם ששווקה על ידה. “בזלת פשוט נטלה לכיסה את הכספים מלקוחות התובעת וסירבה להעבירו,” נכתב.

“בזלת פעלה במחשכים והסתירה נתוני הכנסות באופן שלא איפשר לתובעת לבדוק ולאמת את הנתונים,” נכתב עוד. “בנוסף באופן תרמיתי שלחה בזלת ידה לחלק מהתוצרת לצורך שימושיה שלה, בין אם לניסויים או למכירה ללקוחותיה”.

אבינועם ספיר נגד מאיר אריאל - תיקון עולם נגד בזלת
שיתוף הפעולה שהפך לסכסוך משפטי: אבינועם ספיר מנכ”ל תיקון עולם (מימין) – תובע את מאיר אריאל מנכ”ל בזלת

תיקון עולם גם מאשימה כי “בזלת שידלה את לקוחותיה של תיקון עולם לרכוש תוצרת אחרת, שלה, מנעה גישה לרכישת מוצרי תיקון עולם וניכסה לעצמה את רשימת לקוחות החברה כולל פרטים אישיים של אלפי לקוחות”.

אך זה לא הסוף. תיקון עולם טוענת גם כי בזלת ייצרה בכוונה את מוצרי הקנאביס של תיקון עולם באיכות ירודה “תוך פגיעה חמורה ואנושה במוניטין של התובעת ותוך התנהלות בוטה אף כלפי לקוחות תיקון עולם חולי הסרטן”.

מפעל הקנאביס החדש של 'תיקון עולם קנביט' באזור התעשייה 'ציפורית' שבגליל
מפעל הקנאביס החדש של ‘תיקון עולם קנביט’ באזור התעשייה ‘ציפורית’ שבגליל

לדברי תיקון עולם מרגע שהיא ביקשה לסיים את ההתקשרות בין החברות, לקראת מעבר למפעל בבעלותה, הפכה התנהגות בזלת ל”בריונית ממש”. לדבריהם כפשרה בזלת הציעה להעביר 1.5 מיליון ש”ח מתוך 4.3 מיליון שלכאורה היא חייבת.

“בין אוקטובר 2019 לינואר 2020 נמכרו 18,185 יח’ תפרחות על ידי בזלת עבור מחיר שגוי של 150 ש”ח במקום 180 ש”ח, הפרש של 30 ש”ח שבזלת לא גבתה בשגגה ומסתכם לסך של 545 אלף ש”ח שנמנעו מתיקון עולם,” נכתב עוד.

מפעל בזלת קיסריה
מפעל חברת ‘בזלת פארמה’ בקיסריה

במקרה אחר מתואר כי “במהלך פברואר נפסלו ללא סיבה אצוות קנאביס רבות של תיקון עולם ע”י בזלת בטענות שונות ומשונות, מדובר בפסילת שוור והראייה לכך היא שאותן אצוות אושרו על ידי הגורם הרשמי, היק”ר.”

מכתב התביעה עולה כי תיקון עולם מנסה להשליך על בזלת את האחריות לטענות ממטופלים, למשל על “תופעות לוואי, אספקת מוצר שגוי, מוצר יבש או רטוב מדי, מארזים פגומים, התגבשות שמן, התנהגות לא נאותה, עובש, חרקים וכו’.”

תיקון עולם גם טוענת כי בחודש מאי 2020 ירד קצב מכירות מוצריה ב-33% לעומת החודשים שלפני ואחרי וכן ש”הדבר לא יכול להיות מוסבר בתנודות שוק שכן הלקוחות הם צרכנים קבועים. בזלת דיווחה שמכרה 100 ק”ג בעוד שמכרה רק 67 ק”ג.”

לבסוף נטען כי “בזלת פעלה לשדל מנהלים ועובדים בכירים בתיקון עולם לערוק ולעבור אליה”. כדוגמה נותנת התובעת את מר ניסים מלכא, מנהל בית המסחר שלה לשעבר, שהחל לעבוד בבזלת תוך מה שהוא לדבריה הפרת חוזה ההעסקה שלו מולה.

לטענת בזלת אין בכוונתה להגיע לפשרה ומבחינתה להמשיך בהליך המשפטי עד תומו מכיוון שדווקא תיקון עולם היא זו שחייבת לה כספים, בסך 1.7 מיליון ש”ח. בתגובה נמסר כי “מדובר בלא יותר מאשר ספין, ניסיון לייצר משקל-נגד מלאכותי לדרישה שנמסרה לתיקון עולם לתשלום חוב שהיא חייבת לבזלת. לאחר ביצוע התחשבנות עולה שתיקון עולם חייבת לבזלת כ-1.7 מיליון שקל. בזלת לא קיבלה לידיה כל מידע סודי של תיקון עולם, וממילא לא עשתה כל שימוש בסודות מסחריים של תיקון עולם. בזלת מעולם לא קיבלה מתיקון עולם רשימת לקוחות, ובכל הכבוד, הלקוחות אינם קניין של תיקון עולם שניתן לגזול.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר