טוען...

תיקון עולם משקיעה בג’ל ליחסי מין, טוגדר צוללת לאחר ההנפקה

הסיכום השבועי של סקטור הקנאביס הישראלי בשוק ההון - מה עשו המניות המובילות, איפה הן פספסו ומה הן מתכננות לעתיד...

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: מניית טוגדר צנחה בלא פחות מ-20% לאחר שהחברה ניסתה לגייס 15 מיליון שקל אבל הגיע רק לחצי מכך, משרד הבריאות הגרמני החזיר תשובה מעניינת לשאילתה של מגזין קנאביס בנוגע להודעת פנאקסיה על קבלת אישור “חסר תקדים”, חברת תיקון עולם רכשה חלק מחברה שמפתחת מוצרים וגינליים המכילים קנאבינואידים כדוגמת נרות לכאבי מחזור וג’ל לסיכוך בעת יחסי מין ו-IMC עשתה סקר לעצמה על הזנים של עצמה.

טוגדר ניסתה לגייס 15 מיליון שקל, המשקיעים לא התרשמו

חברת טוגדר (Together) בהובלת המפכ”ל לשעבר יוחנן דנינו ביצעה השבוע הנפקה של מניות ואופציות במסגרתה היא ביקשה לגייס כ-15 מיליון שקל במחיר של 125 אגורות למניה, פלוס אופציה אחת בחינם שתהיה תקפה עד ל-28 לפברואר 2022 ובמחיר מימוש של 150 אגורות. ההנפקה לא הלכה כצפוי. החברה הצליחה לגייס רק כ-7.5 מיליון שקל, חצי ממה שתכננה. כמו כן, מכיוון שההנפקה בוצעה בדיסקאונט (הנחה) של 29.2% על מחיר המניה בעת הדיווח, המניה צנחה בתגובה ביותר מ-20% וירדה עוד מספר אחוזים ביום שלאחר ההנפקה. הסיבה להנפקה היא החוב בסך כ-40 מיליון שקל שטוגדר תהיה חייבת למחזיקי האג”ח בסוף ינואר 2022, כלומר בעוד כחצי שנה, כאשר החברה הפסידה כבר יותר מ-13 מיליון שקל (בנטרול שינויים בנכסים ביולוגים) בשנת 2020 והיא גם תקועה עם מלאי עודף, לא צומחת בהשוואה למחצית השניה של 2020, או בקיצור: לא במצב פיננסי איתן.

הבעיה העיקרית של טוגדר, ממנה חושש כיום שוק ההון, היא גיוס נוסף. החברה כאמור רצתה לגייס 15 מיליון שקל תוך התחייבות לכך ש-60% מתמורת ההנפקה תלך לקופת האג”ח על מנת לתת בטחונות נוספים ל-10.6 מיליון שקל שכבר נמצאים כיום בקופה. אבל בשביל יתרת החוב, כ-25 מיליון שקל, היא תצטרך ככל הנראה מימון נוסף, משמע עננת ההנפקה הנוספת במחיר נמוך מהמחיר בבורסה עדיין מרחפת והיא אף ממשית מאוד. אמנם בעל השליטה בחברה, ניסים ברכה, התחייב לרכוש בין 6 ל-9 מיליון שקל מהאג”ח של החברה ולשים אותם ברמת נשייה נמוכה, כלומר קודם כל בעלי האג”ח יקבלו ורק אז הוא, אך בפועל הוא עדיין לא רכש את האג”ח ובכל מקרה – טוגדר עדיין תצטרך לשלם.

כחלק מההנפקה וכמתבקש, החברה עידכנה את המשקיעים לגבי הפעילות שלה. העדכון הראשון הוא שהמפעל החדש שלאחרונה היא קיבלה את ההיתרים להפעילו, מסוגל לדבריה לארוז כ-50 טון תפרחות בשנה במתכונת של משמרת אחת ולהכין עד 10 טון בקבוקני שמן. העדכון השני הוא שהחברה מתכננת לייצא כ-500 קילוגרם מהחווה שלה באוגנדה לגרמניה. לגבי אוגנדה, ועל רקע דיווחי עבר בנושא, צריך כמובן לחכות ולראות האם היא אכן תבצע את הייצוא הזה, לא בטוח. במצגת לבורסה שהוצמדה לעדכון על ההנפקה נכתב שטוגדר צופה שבמהלך רבעון 4 של 2021 היא תפתח בין שלושה לחמישה מיני סניפים למכירת קנאביס בתוך הסניפים של רשת בתי המרקחת גוד פארם בשליטת איש העסקים רמי לוי. בהתחשב בכך שפתיחה של כל מיני סניף כזה עולה לדברי החברה כ-700,000 שקל, מתוכם 350,000 שקל משולמים עקרונית על ידי טוגדר, לא קל לראות כיצד החברה אכן תפתח את בתי המרקחת ברבעון הרביעי, במיוחד כשהיא צריכה לשמור את כל המזומן שלה לקראת פירעון האג”ח שיקרה כאמור בסוף ינואר 2022.

פנאקסיה: האם אכן התקבל היתר לשיווק מוצרי אידוי קנאביס בגרמניה?

כפי שציינו בסקירה בשבוע שעבר, פנאקסיה (Panaxia) דיווחה לבורסה על שקיבלה אישור ראשון מסוגו וחסר תקדים לשיווק מוצרי אידוי קנאביס בגרמניה. כפי שהערכנו כבר אז לאור העובדה שהנהלים בגרמניה לא ממש מסתדרים עם הפירוט שמסרה החברה לגבי האישור המיוחד, בפניה שביצענו למשרד הבריאות הגרמני התגלה שהם כלל לא מודעים לדבר. “אין בידינו כל מידע בנוגע למוצר המוזכר,” נכתב בתגובה. “מקרה כזה ייתכן רק אם היה מדובר במוצר רפואי מוגמר,” הוסיפו עוד, ובכך חיזקו את החשש לגבי הטענה של פנאקסיה שהמוצר שלה קיבל הכרה כמוצר רפואי. עם זאת, הם ציינו כי “צורות אחרות (שאינן מוצר מוגמר, מ”ק) בשוק הגרמני מפוקחות בנוסף גם על ידי הרשויות בפדרציות (המחוזות בגרמניה, מ”ק)”, כלומר לכאורה ייתכן שאחת הפדרציות נתנה אישור לשימוש באופן כלשהו במוצר של פנאקסיה, אך כאמור, ככל הנראה זה לא דרמטי כמו שנדמה היה על פי ההודעה המקורית. פנאקסיה בחרה שלא להגיב לעדכון זה.

תיקון עולם קנביט רוצה לפתח מוצרים וגינליים עם רכיבי קנאביס

חברת תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) דיווחה השבוע שני דיווחים עיקריים: הראשון אודות תוצאות הנפקת הזכויות של החברה, שכפי שדיווחנו בסקירות קודמות זו בעצם הנפקה שרק בעלי המניות ובעלי האופציות הקיימים שלה יכולים להשתתף בה ולא משקיעים מבחוץ. החברה תיכננה לגייס כ-12 מיליון שקל, לפי מחיר מניה של כ-536 אגורות, כאשר בפועל, עקב ירידה של מחיר המניה עד לכ-526 אגורות עת כתיבת שורות אלו, הצליחה החברה לגייס כ-5.9 מיליון שקל בלבד.

דיווח שני של תיקון עולם השבוע נוגע להשקעה בחברה בשם גייניקה (Gynica) המפתחת “תרופות המבוססות על קנבינואידים לנשים” ובפועל, על פי הדיווח, נרות וגינליים להקלה בכאבי מחזור וכן ג’ל סיכה לנשים לשימוש במהלך יחסי מין – שני מוצרים שעשו כותרות לראשונה בשוק הפנאי בארה”ב בשנת 2014 ו-2016 על ידי חברת FORIA. נשיא גייניקה הוא פרופסור משה הוד ובצוות החברה נמצא פרופסור לומיר האנוש, חוקר קנאביס ידוע אשר שימש כיד ימינו של פרופסור רפאל משולם והחברה על שמו, Lumir Lab, נמצאת גם כן בבעלות גייניקה. לדברי תיקון עולם לחברת גייניקה אין “פעילות פיננסית”, כלומר במילים פשוטות היא הוקמה ממש לאחרונה. ההשקעה מתבצעת במתכונת לפיה תיקון עולם מקבלת כ-20% מהמניות של חברת גינייקה, כאשר תיקון עולם התחייבה להעניק לגייניקה שירותים הכוללים שירותי מו”פ, מפעל וחומר גלם בהיקף של כ-5 מיליון שקל בתמורה לשירותים שונים. במידה והיא לא תעניק לגייניקה את השירותים, או שתתעורר מחלוקת, הצדדים יפנו על פי ההסכם לבורר והמניות צפויות להיות מוחזרות לגייניקה. על פי הדיווח לאחרונה חתמה גייניקה על מזכר עקרונות להפצה ושיווק למוצרי ה-CBD של החברה עם חברת “אלטמן”.

עמיר שיווק: ירידה קלה בהחזקות בחברת BOL Pharma

חברת עמיר שיווק (Amir Marketing) שהחזיקה עד עכשיו בכ-39.2% מחברת בול פארמה (BOL Pharma), דיווחה השבוע כי משקיע נוסף ששמו לא פורסם, שהלווה לחברה כסף בעבר בתור הלוואה המירה, המיר את הלוואתו למניות. בכך יורדת החזקתה של עמיר שיווק לכ-36.4%. כתוצאה מההמרה, BOL צפויה לרשום רווח חד פעמי ולא מייצג בגובה היקף ההלוואה. כאשר החברה תפרסם את דוחותיה יש כמובן להקפיד לנטרל את הרווח הזה מהדוחות.

איי.אמ.סי ביצעה סקר על הזנים שלה

זוכרים את הכתבה בשבוע שעבר על כך שחברות משייכות לזני הקנאביס שלהן סגולות בריאותיות מופרכות? ובכן, נראה שחברת IMC לקחה את זה ללב ודיווחה השבוע כי סקר שביצעה חברת מדיקנל (Medicanl) על כ-7 זנים של החברה (רומא, לונדון, פריז, תל אביב, תיבת פנדורה, אלה, DQ) הראה לכאורה כי הם יעילים לטיפול במגוון התוויות, כולל להקלה בתסמיני פוסט טראומה, הפחתה בכאבי גב, שיפור החשק המיני ועוד. עם זאת, נראה שמדובר בסקר למטרות יחסי ציבור – קודם כל הסקר מומן על ידי IMC בעצמה ושנית מדובר כנראה בשאלון פשוט שנשלח למטופלים שדירגו רמות של פרמטרים כגון ‘האם הזן סייע לך לישון’, ‘האם הזן הקל על כאבי הגב’ וכד’. יש לציין שחברת מדיקנל מנוהלת על ידי יוצאי IMC – כך שמותר לכם לקחת את התוצאות בערבון מוגבל.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • נקסטייג’ – 4.68%+
 • קנאשור – 1.12%+
 • עמיר שיווק –  0.61%+
 • קאנומד – 0.28%+
 • אינטליקנה – 0.08%+
 • פארמוקן – 0.46%-
 • שיח מדיקל – 1.09%-
 • תיקון עולם – קנביט – 2.32%-
 • איי.אמ.סי – 3.47%-
 • סמארט אגרו – 4.22%-
 • אינטרקיור – 8.38%-
 • פנאקסיה – 8.71%-
 • יוניבו – 8.71%-
 • וונטייז – 21.82%-
 • טוגדר – 25.67%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר