תיקון עולם מאשימה: עובד חברה מסר את רשימת המטופלים למתחרה

'תיקון עולם' מבקשת לתבוע את עובד החברה לשעבר, שלטענתה גזל פרטי עשרות אלפי מטופלים והעבירם למתחרה. בזלת בתגובה: "תיקון עולם במצוקה עקב הפיכתה לחברה קטנה ולא משמעותית"

חברת הקנאביס הותיקה ‘תיקון עולם’ הגישה לבית המשפט בקשה לתיקון כתב תביעה שהוגש לפני כחודשיים וחצי נגד חברת הקנאביס ‘בזלת’ ולצרף לרשימת הנתבעים גם את עובד ‘תיקון עולם’ לשעבר שעבר לטענתם לעבוד עבור ‘בזלת’.

לטענת עו”ד עפר פירט ועו”ד מורן אלריאמי, המייצגים את ‘תיקון עולם’, רק זמן מה לאחר הגשת התביעה בחודש ספטמבר נתגלה לחברה אודות אירוע חריג במסגרתו נטל לכאורה העובד מידע סודי אודות עשרות אלפי מטופלים, והעבירו לידי ‘בזלת’.

“לאחר הגשת התביעה התגלה כי בשלהי דצמבר 2019 פנה העובד, מנהל בית המסחר של תיקון עולם, אל עובד החברה והורה לו להפיק רשימה עם כל הנתונים של כל הלקוחות מהעבר וההווה וזאת לצורך העברתם לבזלת,” טוענת ‘תיקון עולם’.

נגד העובד, שסיים את תפקידו בתיקון עולם ביום האחרון של 2019, נטען שבמהלך אותו יום (31.12) הוא העתיק את פרטיהם האישיים של עשרות אלפי המטופלים והלקוחות של החברה, נטל אותם, ולמחרת, 1.1.20, כבר החל לעבוד אצל המתחרה ‘בזלת’.

אבינועם ספיר נגד מאיר אריאל - תיקון עולם נגד בזלת
שיתוף הפעולה שהפך לסכסוך משפטי: אבינועם ספיר מנכ”ל תיקון עולם (מימין), תובע את מאיר אריאל מנכ”ל בזלת

מבדיקה שערכה החברה במחשבו של העובד בדיעבד נתגלה לה, כך לטענתה, כי העובד חיבר כונן נייד למחשבו והעתיק את מלוא פרטי לקוחות החברה.

“עלה לתדהמת החברה כי ערב עזיבתו לבזלת חיבר העובד כונן נייד ופשוט גזל והעתיק באופן סיטונאי חומרים רבים ורגישים ממאגר המידע של תיקון עולם, כולל רשימת מטופלים פעילים, מטופלים באספקה ישירה ונתונים רבים נוספים,” נטען. “למחרת ליל ההעתקה ‘נחת’ העובד בחיקה של בזלת ועימו כל המידע שהעתיק”.

בעקבות הפרטים החדשים שנתגלו לה מבקשת כאמור תיקון עולם מבית המשפט לאשר לה לצרף לכתב התביעה המקורי נגד בזלת גם את העובד באופן אישי, וכן להגדיל את סכום התביעה ב-2 מיליון ש”ח נוספים, מ-8 מיליון ש”ח ל-10 מיליון ש”ח.

טענות ספציפיות אלה נגד עובד החברה לשעבר, מצטרפות כאמור לתביעה שכבר הוגשה בה טענה ‘תיקון עולם’ להפרת הסכם מצד ‘בזלת’, לשימוש לא מורשה בסחורה, לשידול לקוחות ועובדים ואף לפגיעה מכוונת באיכות הייצור.

כזכור, משך תקופה ארוכה שימשה ‘בזלת’ כמשווקת הבלעדית של מוצרי ‘תיקון עולם’. במסגרת שיתוף פעולה זה מסרה ‘תיקון עולם’ נתונים אודות מטופליה וכן העבירה לטיפולה של ‘בזלת’ פניות והזמנות מלקוחות, עד שבחודש יולי פתחה ‘תיקון עולם’ מפעל משלה בצפון הארץ. מהלך זה הוביל לפיצוץ שבשיאו הליך משפטי זה.

מקבוצת בזלת נמסר: “לצערנו, המצוקה של תיקון עולם, בעקבות הפיכתה לחברה קטנה ולא משמעותית, מובילה אותה לחיפוש אשמים ושעירים לעזאזל בניסיון להסביר את מצבה הקשה וחוסר התאמתה לעידן המקצועי והמדעי אליו עבר הענף. בזמן שתיקון עולם עוסקת בתביעת עובדים לשעבר בניסיון להרתיע עובדים נוספים מלנטוש את הספינה הטובעת, ממשיכה קבוצת בזלת להוביל את תחום הקנאביס הרפואי בזכות מפעל מאושר בתקן GMP הנחשב לאחד הגדולים בעולם, מערך הדרכה מקצועי, בזכות מוצרים איכותיים ושמנים מתקדמים ויותר מ-30 בקשות לפטנטים רשומים. כמי שייצרה לאורך שנים עבור רוב החברות בשוק ובזכות עוצמתה המדעית ועבודת המחקר רבת השנים, בזלת אינה זקוקה לשום מידע מגורם כלשהו ובוודאי לא מחברות כגון תיקון עולם הנותרות הרחק מאחור.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר