תיעוד: מטיילים קוטפים צמחי קנאביס משדה של בדואים בנגב

שלא כמו בפעמים קודמות בהן דיווחו מטיילים למשטרה על איתור שדות קנאביס של בדואים בנגב, הפעם בחרו המטיילים לקחת מזכרת הביתה. "קטפו ענפים וברחו הביתה," סיפר אחד העדים במקום

כמו רבים מהמטיילים בנגב בשנים האחרונות, גם המטיילים שנראים בסרטון שפורסם בטיקטוק נתקלו בימים האחרונים בשדה קנאביס מרשים שהקימו בדואים תושבי הפזורה באזור שטחי האש של צה”ל.

שלא כמו קצין השייטת הזכור מהסרטון בו לאחר שהוא נתקל בשדה כזה הוא קרא לחיילים להשמיד שדות דומים, הפעם בחרו המטיילים, או לפחות חלקם, לקחת כמה מזכרות הביתה.

אחד המטיילים שעבר בסביבה וזיהה את המקרה סיפר לכתב מאקו שמעון איפרגן כי “ראינו שדה ירוק ענק ומוזר וכשהתקרבנו הבנו שמדובר במריחואנה. מרוב התלהבות כמה חבר’ה קטפו ענפים רבים וברחו איתם לתוך המכוניות, אנשים קטפו בהיסטריה וברחו כי פחדו שייתפסו אותם”.

תופעת הגידול של קנאביס לא חוקי בנגב נמשכת כבר שנים ארוכות והתגברה משמעותית לאחר בניית המכשול בגבול הדרומי של המדינה, שצימצם משמעותית את ההברחות שאמנם עדיין נמשכות אבל בקצב נמוך יותר משמעותית.

כידוע, הבדואים תושבי הפזורה המפעילים את השדות הללו מעידים כי הם מרוצים מהמצב ואף מספרים כיצד בעזרת הרווחים הם בונים וילות יוקרתיות וקונים ג’יפים נוצצים להם ולבני משפחותיהם.

נציג הפזורה הבדואית בכנסת, יו”ר מפלגת רע”מ ח”כ מנסור עבאס, ידוע בהתנגדותו להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל ואף הוביל להפלת הצעות חוק בנושא. בכך יש שטוענים שהוא “מגן” למעשה על המשך הפעילות הרווחית הזו של בוחריו.

נושא שדות הקנאביס של הבדואים בנגב עלה גם כחלק מקמפיין הבחירות של מפלגת “ימינה”. שרת הפנים דהיום, איילת שקד, סיירה בין שדות קנאביס מוסווים שכאלה והבטיחה שכאשר הם יבחרו לתפקיד הם ידאגו שהתופעה תמוגר.

לאחרונה הגיעה תלונה מפתיעה בכיוון ההפוך דווקא ממי שמזוהים במיוחד עם גידולי קנאביס לא חוקיים בנגב: תושבי הישוב הבדואי רח’מה בנגב טענו שהחלטת עיריית ירוחם להקים מתחם לגידול קנאביס רפואי בקרבת הישוב שלהם תגרום להם נזק.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר