תיעוד: כוכב ה-NBA עבר חיפוש בפריז “בגלל ריח של קנאביס”

משטרת פריז עיכבה את כוכב ה-NBA ג'יימס הארדן ואת חברו הראפר "ליל בייבי" לחיפוש לאחר שזיהו ריח של קנאביס מהרכב בו נסעו. בתום חיפוש ברכב אותרו 20 גרם קנאביס ומכשיר אידוי

ספורטאי העל בארה”ב כבר רגילים, ככל הנראה, למדיניות המקלה יחסית בשנים האחרונות של הליגות המקצועניות במדינה בכל הנוגע לשימוש בקנאביס, מה שיוצר אצלם בעיה כשהם מגיעים למדינות אחרות, שלא ממש מקלות ראש בעניין.

אחרי השעייתה המתוקשרת של האצנית שקארי ריצ’רדסון מהאולימפיאדה לאחר שנכשלה בבדיקת קנאביס, מה שהוביל למחאה נרחבת בארה”ב, מוצא את עצמו כעת כוכב הכדורסל ג’יימס הארדן כשהוא מעוכב על ידי המשטרה הצרפתית בשדרת מונטיין המפורסמת בפריז בחשד להחזקה ולשימוש בקנאביס. 

על פי הדיווח בעיתון הצרפתי “לה פריזיאן”, הארדן – ששוהה בפריז ביחד עם הראפרים קניה ווסט ו”ליל בייבי” שנחשב לחברו הקרוב של הכדורסלן ולשותפו לעסקים – עוכב לחיפוש לאחר ש”השוטרים הריחו מהרכב שהיה בקרבתו ריח של קנאביס”.

על פי סרטון הוידיאו שצולם במהלך החיפוש, גם ליל בייבי (ששמו האמיתי דומיניק ג’ונס), היה בין הנוכחים ברכב וגם עליו בוצע חיפוש.

הארדן, שהכיר את היושבים ברכב, ראה על פי הדיווחים את המתרחש, ניגש להתערב ו”זכה” לחיפוש על גופו כשהוא אומר לשוטרים “הכל בסדר, אני לא מבין מה קורה פה”. כאמור, הוא לא נעצר ושוחרר לחופשי לאחר שעוכב לזמן קצר בלבד.

עם זאת, חברו ליל בייבי נאזק והוכנס לניידת המשטרתית וטרם שוחרר, לאחר שברכב שבו שהה נתפסו 20 גרם קנאביס. הראפר חשוד בצריכת ובהובלת סמים והחקירה בנושא עדיין מתנהלת.

בנוסף, על פי הפרקליטות בפריז, ברכב שהה אדם נוסף שזהותו לא נמסרה. באחת התמונות מהאירוע נראית שוטרת כשהיא מחזיקה מכשיר אידוי שנועד לעישון קנאביס, אולם לא ברור שייך המכשיר.

כוכב הכדורסל האמריקני, שקבוצתו הברוקלין נטס הודחה מהפלייאוף בתום סדרה מותחת בגמר המזרח מול מילווקי באקס, היה אמור בכלל לשהות כעת בלאס וגאס ולהתאמן עם נבחרת ארה”ב לקראת המשחקים האולימפיים, אולם הוא פרש מהנבחרת בשל פציעה בירך והעדיף לפתוח את חופשת הקיץ שלו בביקור בשבוע האופנה בפריז. 

ג'יימס הארדן עובר חיפוש משטרתי בפריז (צילום: הדיילי מייל)
ג’יימס הארדן עובר חיפוש משטרתי בפריז (צילום: הדיילי מייל)
שוטרת בוחנת את מכשיר האידוי (תמונה: הדיילי מייל)
שוטרת בוחנת את מכשיר האידוי (תמונה: הדיילי מייל)

כזכור, לפני עונת ה-NBA האחרונה (שסדרת הגמר שלה מתנהלת בימים אלה), הודיעה מנהלת ליגת הכדורסל הטובה בעולם כי היא מפסיקה לבצע בדיקות רנדומליות לשחקנים להימצאות שרידי רכיבי קנאביס בגופם.

עם זאת, על פי דיווחים בארה”ב, הליגה שמרה לעצמה את הזכות ליזום בדיקות כאלה במקרה של חשד סביר לשימוש תכוף בקנאביס באופן שמשפיע לרעה על השחקן לדעת המאמנים או הצוות המקצועי, או במקרים של מי שכבר נתפסו בעבר בצריכת קנאביס.

ההחלטה הגיעה על רקע הידיעה שצריכת קנאביס נפוצה ביותר בקרב שחקני ה-NBA, כולל הכוכבים הגדולים ביותר, כאשר מעל 50% מהשחקנים מהעבר וההווה מעידים על כך שצרכו (וצורכים) קנאביס. בנוסף, רבים מהם תומכים בלגליזציה ברשתות החברתיות ואף נכנסים לעסקי הקנאביס לאחר שהם פורשים ממשחק.

גם דייויד סטרן, הקומישינר המיתולוגי של הליגה, קבע כבר בשנת 2017 כי הגיעה העת לבטל את האיסור על שימוש בקנאביס ב-NBA. בשנת 2018 דווח כי גם במנהלת הליגה הישראלית שוקלים מהלך דומה וב-2019 התאגדו ספורטאים מפורסמים בראשות המתאגרף מייק טייסון בדרישה לבטל את האיסור על קנאביס בספורט לחלוטין.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר