טוען...

תיעוד: גונב קנאביס ממטופל בבית מרקחת

במהלך מכירת קנאביס למטופל בבית מרקחת ברמת גן, הגיח מאחורי המטופל אדם אלמוני וגנב את שקית הקנאביס שנרכשה זה עתה. תיעוד ממצלמות האבטחה הגיע לידי מגזין קנאביס.

גניבת קנאביס מבית מרקחת: סרטון ממצלמות האבטחה בבית מרקחת במרכז הארץ מראה את הרגע בו אדם אלמוני, ככל הנראה נרקומן, גונב שקית קנאביס רפואי ממטופל.

אתמול (א’) בשעה 14:30, מיד לאחר שהמטופל שילם עבור השקית מסוג T15 של חברת “בזלת”, שלח הגנב יד, לקח את השקית שהיתה מונחת על הדלפק, וברח מהמקום במהירות.

תיעוד ממצלמות האבטחה: גונב קנאביס רפואי בבית מרקחת

הלקוח והרוקחת ניסו לדלוק אחרי הגנב, אך ויתרו כשהוא התרחק. הלקוח סיפר כי זיהה סכין בידו של הגנב ולכן העדיף שלא להמשיך במרדף.

הרוקחת הגישה תלונה למשרד הבריאות ובשיחה עם מגזין קנאביס היא אומרת כי בכוונתה להתקין אמצעי מיגון מעל הדלפק שימנע מקרים דומים בעתיד.

“זו פעם ראשונה שדבר כזה קורה, הייתי בשוק,” אומרת מנהלת בית המרקחת בשיחה עם המגזין. “זה היה נרקומן, הוא לקח שקית אחת. כבר התקשרתי כדי שישימו פלסטיק שימנע את זה בעתיד והגשתי תלונה למשרד הבריאות”.

רוקחים אחרים עמם שוחחנו מספרים כי מעולם לא שמעו על מקרה דומה עם תרופות “רגילות” כלשהן, כך שככל הנראה הגנב בא מוכן כשהוא יודע שאמורה להתבצע עסקה לרכישת קנאביס.

עד הרפורמה בענף לא היה ניתן לבצע גניבות מן הסוג הזה שכן החלוקה היתה במקומות סגורים ומאובטחים שהכניסה אליהם מותרת למטופלים בלבד.

עם המעבר לאספקת קנאביס בבתי המרקחת, שם אין מאבטחים, מתחככים מטופלי הקנאביס עם הציבור הרחב ונחשפים למקרים כגון זה.

מחירי הקנאביס הרפואי, על אף שעלו עד פי 4 ויותר במסגרת הרפורמה בענף, עדיין קורצים לשוק הפנאי שם נמכר הקנאביס במחירים גבוהים אף יותר.

על אף שהוצע למשרד הבריאות לאפשר מכירת קנאביס בחנויות יעודיות או בשיווק ישיר וללא בתי מרקחת, גם כדי להוזיל בעלויות בכ-20%, משרד הבריאות מסרב לאפשר זאת.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר