מגלגל...

תינוק בלע קנאביס? הרשות למלחמה בסמים פרסמה דיווח שקרי

אתר ‘אשדוד נט’ פירסם ידיעה על פעוט מהעיר “שהכניס לפיו חומר החשוד כקנאביס” והובהל על ידי הוריו לבית החולים – והרשות למלחמה בסמים מיהרה להעלות את הידיעה לדף הפייסבוק שלה. נשמע מפחיד? מבדיקה שערכנו מול בית החולים ומול המשטרה הסתבר שלא דובים ולא יער.

בסוף השבוע פירסם עופר אשטוקר, כתב אתר ‘אשדוד נט’ (אתר קהילתי של העיר), סיפור מוזר במיוחד לפיו תינוק שבלע לכאורה קנאביס אותו מצא בגן משחקים בעת שהיה שם עם הוריו, הובהל במהירות לבית החולים לאחר שהחל להרגיש ברע.

כפי שכתב אשטוקר בעצמו, נראה כי הוא לא באמת ידע שמדובר בקנאביס: “פעוט ששיחק בגן השעשועים בעיר הכניס לפיו עשבים אותם מצא בפארק,” כתב. “הוריו של הפעוט הבחינו כי בנם חיוור לפתע ומאבד שיווי משקלו וגילו את החומר החשוד בפיו. הוא פונה לבית החולים קפלן במצב יציב ועבר סדרת בדיקות. דיווח הועבר למשטרה.”

מעבר לכך שהסיכוי למצוא קנאביס זרוק לו בגן שעשועים של ילדים סתם כך הוא לא גדול ולמרות שקנאביס בצורתו הטבעית, בטרם עובר חימום בג’וינט, בתנור או במכשירי אידוי, כלל איננו בעל השפעה פסיכואקטיבית ולכן לא היה יכול להשפיע על התינוק גם אם אכן מדובר היה בקנאביס – אשטוקר לא הותיר ספק בפני הקוראים וגם צירף לכתבתו תמונה של עלי קנאביס שכלל אינם קשורים לידיעה.

בנוסף, למרות שמבית החולים קפלן נמסר רק כי “פעוט הובא לחדר המיון לאחר שלטענת הוריו הכניס בטעות חומר לא ידוע לפיו בגן השעשועים”, אשטוקר החליט לכאורה כי מדובר בכל זאת בקנאביס.

בשיחה שערכנו עם אשטוקר ביקשנו לדעת מהיכן המידע שמדובר בקנאביס, והוא הפנה אותנו אל בית החולים קפלן, אך בשיחה עם דובר בית החולים הכחיש זה כי אי פעם טען שמדובר בקנאביס, והפנה אותנו למשטרה.

בשיחה עם המשטרה דחה הדובר גם הוא את הטענה כי מדובר בקנאביס מכל וכל והכחיש כי אי פעם טענו שמדובר בכך. “העיתון [‘אשדוד נט’] פרסם משהו שלא על פי הודעה ממני. המשטרה לא קבעה שום דבר כזה וזאת בוודאות לאחר שיחה עם קצין החקירות.”

כלל עובדות אלו, המראות כי ללא ספק לא היה מדובר בקנאביס, לא מנעו מהרשות למלחמה בסמים לפרסם הבוקר (א’) בדף הפייסבוק שלה כי “פעוט מאשדוד אושפז בבית חולים קפלן לאחר שהכניס לפיו ככל הנראה סם קנאביס אליו נחשף בשעה שהוא והוריו בילו באחד מגני השעשועים בעיר”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר