מגלגל...
x

“פרח השכונות” – מצטיין נובמבר 2014

האם באמת כל כך פשוט לגדל קנאביס אוטומטי? הזוכה ב”פרח השכונות” לחודש נובמבר הוא רונן מבקעת הירדן שגידל בהצלחה חמישה צמחי קנאביס אוטומטיים של הזן “Road Runner” בגידול אורגני

בשנים האחרונות ניתן להבחין בעליה קבועה ברמת הפופולריות של צמחי קנאביס אוטומטיים בקרב המגדלים הביתיים – בין אם זה בגלל מחזור החיים הקצר שלהם אשר מבטיח יבול מהיר בפרק זמן מינימלי ובין אם זה בגלל הפשטות המדהימה שבגידול זנים עמידים וסלחניים למדי שאינם תלויים בשינויים של מחזור האור בכדי להפיק תפרחת איכותית.

חברנו רונן הגנן רצה גם הוא להתנסות בגידול של קנאביס אוטומטי ולאחר בדיקה קצרה ברשת הוא בחר להזמין זרעים של הזן האוטומטי “Roadrunner” מבית החברה הספרדית “Dinafem”.

מאחר ואוהל הגידול של רונן כבר היה בשימוש עבור גידול שהחל את דרכו מספר שבועות קודם לכן, החליט רונן לבצע “גידול ניסיון” של הזן תוך שימוש במשאבים בסיסיים וחתירה למינימום התעסקות עם הצמח במטרה לבחון האם זני קנאביס אוטומטיים באמת כל-כך קלים לגידול.

Don’t panic – it’s organic

חלל הגידול היה חדר שירות קטן עם שטח פנים של מטר על מטר וגובה של מטר ושישים סנטימטרים. לאחר כשבועיים בהם הצמחים קיבלו תאורה של נורת פלורוסנט 110w החליף רונן את המנורה לתאורה קבועה של נל”ג 250w בעלת ספקטרום כפול (Dual Spectrum) אשר פעלה לאורך כל מחזור הגידול במשטר אור של 18/6.

הצמחים האוטומטים בני שבועות ספורים
הצמחים האוטומטים בני שבועות ספורים

גם תפריט ההזנה של הצמח היה פשוט למדי: רונן ביקש לבדוק האם הזנים האוטומטיים יהיו מסוגלים לפרוח ולשגשג גם ללא כל שימוש בדשנים נלווים במהלך הגידול עצמו – לשם כך הוא שילב מבעוד מועד במצע הגידול מעט הומוס הידוע בתור דשן אורגני איכותי ועשיר בנוטריינטים המתפרק בשחרור איטי וכך למעשה הוא מזין את הצמח טיפין טיפין.

גם זה בטח יעניין אותך

מלבד ההומוס רונן לא השתמש בכלל בדשנים בשחרור מיידי ועל כן כל השקייה של הצמחים התבצעה במים “נקיים” בלבד – דבר שללא ספק הקל על תהליך הגידול וחסך זמן יקר.

סימני הפריחה מופיעים בשלב מוקדם ללא כל תלות במחזור האור
סימני הפריחה מופיעים בשלב מוקדם ללא כל תלות במחזור האור

למרות שרונן לא טרח להתקין מפוח, בכל זאת איכות האוויר נשתמרה ברמה סבירה בזכות מאוורר ביתי רגיל שהיה מכוון על הצמחים ודאג לתנועת אוויר בחלל – יחד עם דלת שנשארה פתוחה במהלך רוב שעות היום על-מנת להבטיח את חידוש האוויר בחדר.

“זבנג וגמרנו”

על אף התנאים הבסיסיים וההשקעה המינימלית (באופן יחסי) של רונן בצמחים הם הצליחו לתפוס תאוצה ולגדול בקצב משביע רצון.

מתוך חמישה צמחים של הזן Roadrunner רונן הבחין בשני “פנוטייפ” (דפוסי צמיחה נראים לעין) שונים – פנוטייפ אחד של הזן הוציא צמח גמדי נמוך מאוד עם ענפים קטנים וגזע מרכזי דומיננטי לעומת הפנוטייפ השני שפיתח ענפים ארוכים יותר ואופי צמיחה מתוח בהרבה.

שלב פריחה מתקדם: שימו לב להבדלים בדפוסי הצמיחה
שלב פריחה מתקדם: שימו לב להבדלים בדפוסי הצמיחה

ניתן לראות בבירור כי הקשירות שרונן ביצע במהלך הגידול השפיעו בצורה ניכרת על הצמחים בעלי הענפים הארוכים וכמעט שלא שינו דבר עבור הצמחים הננסיים.

הילדות רעבות

לקראת סיום מחזור הגידול עלי המניפה ומאוחר יותר גם העלים הקטנים החווירו והפכו בהדרגה את צבעם מירוק לצהוב – דבר אשר מעיד בדרך כלל על ניידות של החנקן המצוי בעלים לכיוון התפרחת הבשרנית.

פרח לפני קציר
פרח לפני קציר

למרות ההצהבה הקיצונית רונן התעקש שלא לדשן את הצמחים מתוך סקרנות לבחון כיצד הם מצליחים לשרוד מחזור חיים שלם בהזנה של הומוס בלבד.

נראה שהניסוי עבר בהצלחה – כעבור 74 יום מרגע ההנבטה חברנו זכה לקצור חמישה צמחים עם עלווה צהובה לגמרי אבל עם תפרחת בשרנית נוטפת טריכומים ועשירה בטעם וארומה של קנאביס אורגני.

היבול הסופי של רונן הסתכם בקרוב ל-100 גרם תפרחת יבשה. הצמחים עם הפנוטיפ המוארך הביאו קצת יותר מ-20 גרם ממוצע לצמח והאוטומטים הנמוכים יותר הביאו ממוצע של קצת פחות מ-15 גרם, כל זאת בתקופת של פחות מ-75 יום:

קופסת הקרטון הפכה למתקן ייבוש
קופסת הקרטון הפכה למתקן ייבוש
מבט מקרוב על הפרחים תלויים לייבוש
מבט מקרוב על הפרחים תלויים לייבוש
פרופורציות
פרופורציות

אם גם לכם יש גידול חביב בארון – שתפו אותנו ואולי גם הנסיכה שלכם תופיע בפינתנו הצנועה ותזכה לתהילת עולם.

את התמונות ופרטים אודות הגידול (נא לא לציין פרטים מזהים) ניתן לשלוח אלינו במייל: [email protected]

לצפייה בפינת “פרח השכונות” מחודש אוקטובר בה אביתר מראש-פינה גידל בהצלחה ארבעה זני קנאביס שונים לחצו כאן

ראו עוד: חמש סיבות טובות לגדל קנאביס אוטומטי
ראו עוד: כמה עולה לגדל גראס בבית – והאם שווה להפוך את זה לעסק?
ראו עוד: עסק מסריח – כיצד ניתן להעלים את ריח הקנאביס באופן יעיל?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר