טוען...

“פרח השכונות”: מצטיין מאי 2015

הזוכה בתחרות “פרח השכונות” החודש הוא אביעד מהישוב בית-אל שהצליח לקצור לא פחות מרבע קילו קנאביס – כמעט מבלי לבקש טובות מהחברים בחברת החשמל. מזל שיש לנו שמש נהדרת

המצב במדינת ישראל הוא לא כל כך פשוט עבור מי שמבקש לגדל קנאביס: מעבר לעובדה שעדיין ישנם שוטרים הבטוחים כי חשיפה של ארון גידול עם צמד עציצים היא ניצול נכון ויעיל של משאבים וכספי ציבור, יש גם את העניין הכלכלי הנוגע לשימוש במכשור החשמלי הנדרש לצורך גידולי פנים – והחשמל בארץ הקודש כידוע עולה לנו ביוקר…

לשמחתנו הרבה הממשלה עדיין לא התחילה בתכנית לגביית כספים בעבור קרני השמש היקרות מפז, ולכן יש אלפי ישראלים המחליטים לבצע גידול חוץ תחת כיפת השמים. חלקם אפילו מצליחים להפיק מכך יבול מרשים ביותר, וכך גם קרה עם חברינו אביעד.

איך זה עבד?

גנטיקה – הצמח המדובר החל את דרכו בגינה של אביעד בתור ייחור שחבר טוב פרגן לו, אולם הגנטיקה עצמה הייתה בלתי ידועה (הערכת המגדל היא שזו אינדיקה דומיננטית).

טכניקות גידול – אביעד לא השתמש אמנם בשיטות לתמרון הצמח, אך מה שמעניין כאן הוא השילוב שנעשה בין גידול פנים לגידול חוץ: במהלך שלב הצמיחה גדל הצמח בפנים (עם גיחות מזדמנות לאוויר הפתוח), ולאחר מכן הוא עבר באופן סופי החוצה עד סיום מחזור החיים שלו.

זמן צמיחה – שלב הצמיחה (השלב הוגטטיבי) ארך כשישה שבועות בפנים, ולאחר מכן אביעד הוציא כאמור את הצמח החוצה על מנת שיחל בתהליך הפריחה שנמשך כ-9 שבועות. בסך הכל, כל מחזור הגידול ארך כ-110 יום.

חלל הגידול – בזמן שהצמח גדל בפנים הבית הוא נהנה מתאורה של שלוש נורות CFL המפיקות אור לבן (מתאים במיוחד לשלב הצמיחה) בהספק של 120 וואט. בנוסף הותקן גם מאוורר קטן שיבטיח תנועת אוויר בחלל.

דשן – החל מהשבוע הרביעי הצמח קיבל פעם בשבוע מנה של דשן כללי 20/20/20, ולאחר המעבר החוצה הוא עבר להזנה של דשן PK (עשיר בזרחן ואשלגן) הנחשב לייעודי עבור שלב הפריחה.

משקל סופי – השמש המפנקת ומזג האוויר הנוח עשו את שלהם ותרמו לצמיחה משגשגת ולפריחה מאסיבית. לאחר מספר ימים בייבוש הגיע המשקל הסופי לכ-250 גרם יבש, או במילים אחרות: רבע קילו גאנג’ה משובחת.

צפו בסרטון של גידול החוץ של אביעד:

אם גם לכם יש גידול חביב בארון – שתפו אותנו ואולי גם הנסיכה שלכם תופיע בפינתנו הצנועה ותזכה לתהילת עולם.

את התמונות ופרטים אודות הגידול (נא לא לציין פרטים מזהים) ניתן לשלוח אלינו במייל: [email protected]

לצפייה בפינת “פרח השכונות” מחודש אפריל בו אמג’ד מעכו הציג לראווה את גידול ה-“בלוברי” שלו לחצו כאן.

ראו עוד: זני הקנאביס החזקים ביותר בעולם
ראו עוד: ראש טוב – זני הקנאביס הפופולאריים ביותר בישראל
ראו עוד: פנינת הטבע – איך לגדל גראס סגול?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר