מגלגל...

“פרח השכונות”: מצטיין אוגוסט 2015

רשת SCROG ושילוב מעניין בין גידול רגיל להידרופוני – הפעם נסענו לבקר בגינת הקנאביס השופעת של אוריין המתגורר באחד היישובים הסמוכים לירושלים. צפו בכתבה המצולמת.

עלינו להרי ירושלים ימים ספורים בלבד לאחר השרפה הגדולה שהתרחשה שם בתחילת החודש, ושמחנו מאוד לגלות באזור חלקת גן עדן שנותרה עדיין ירוקה ושופעת.

כפי שתוכלו לראות בכתבה המצולמת שהכנו, אוריין הוא בחור עם ידיים טובות ומוח יצירתי, שהרכיב לעצמו מערכת גידול מאולתרת המהווה סוג של הכלאה בין גידול באדמה לגידול הידרופוני ומכילה פילטר פחם לסינון ריחות תוצרת בית.

הרי ירושלים בשעות הדמדומים
הרי ירושלים בשעות הדמדומים

איך זה עבד?

גנטיקה – חבר טוב של אוריין פירגן לו בצמד ייחורים מוכנים של הזנים Em-Dog ו-LSD.

חלל הגידול – ארון בגדים שעבר הסוואה לחדר גידול קטן. עבור התאורה נעשה שימוש בנורת נל”ג 250 וואט. בנוסף הותקנו במקום מאוורר קליפס קטן לשמירה על תנועת אוויר בחלל ומד טמפרטורה ולחות שיעזור במעקב אחר הפרמטרים הללו.

כמו כן, כדי להתמודד עם בעיית הריח הנפוצה בעיקר בשלבי הפריחה המאוחרים, הרכיב אוריין פילטר פחם מאולתר ממספר פריטים פשוטים: הוא לקח רשת ברזל פשוטה והקיף איתה את מאוור היניקה (מה שמכונה בשפת העם “ונטה”). לאחר מכן הוא גזר על פי מידת הצורך פחם ספוגי והכניס אותו באופן חלול לתוך הרשת כאשר לסיום הוא דוחס פנימה גם שקית בד ובטוחה פחם גרוס – כעת שהוונטה פועלה הוא שואבת את האוויר מחלל הגידול, מעבירה אותו דרך שתי שכבות הפחם ומציאה החוצה במינימום שאריות של ריח.

טכניקות גידול – אוריין נעזר ברשת SCROG (“רשת של ירוק”) על מנת לפרוס ביעילות את כל החלק העליון של הצמח ולאפשר חדירת אור יעילה לכל האזורים הרלוונטים. הצמחים עצמם ישבו כל אחד בתוך דלי 12 ליטר עם אדמה מעורבת בוורמקוליט ופרלייט. הדליים הללו יושבים ישירות על מיכל המים, שורשי הצמח באופן טבעי המשיכו וחדרו אל תוך המיכל עצמו, שהיה כמובן מצויד גם באבן אוויר להזנה של חמצן, וכך קרה שלמעשה הגידול שהתחיל כגידול אדמה סטנדרטי הפך למעשה לגידול “חצי הידרופוני”.

זמן צמיחה – מכיוון שאוריין קיבל כבר ייחורים מוכנים עם מערכת שורשים בסיסית הוא לא היה חייב להתעכב הרבה זמן בשלב הצמיחה ולאחר כ-40 יום הוא חתך את משטר האור ל-12/12 והחל בתהליך הפריחה שנמשך קצת יותר מחודשיים. סך הכל זמן הגידול ארך כ-110 יום.

דשן – מלבד מעט הומוס אשר שולב מבעוד מועד באדמת השתילה, הצמחים ניזונו מסדרת הדשנים של Bio Bizz ההולנדית.

משקל סופי – לאחר קצירת הפרחים ותהליך ייבוש של כמה ימים ספורים הראה המשקל על כ-185 גרם של תפרחת יבשה.

צפו בכתבה המצולמת ובגידול הביתי של אוריין:

אם גם לכם יש גידול חביב בארון – שתפו אותנו ואולי גם הנסיכה שלכם תופיע בפינתנו הצנועה ותזכה לתהילת עולם.

את התמונות ופרטים אודות הגידול (נא לא לציין פרטים מזהים) ניתן לשלוח אלינו במייל: [email protected]

לצפייה בפינת “פרח השכונות” מחודש יולי שבו הרצל מראש העין הציג לראווה את גידול ה-Afghan Haze המרשים שלו לחצו כאן

פילטר הפחם המאולתר
פילטר הפחם המאולתר

ראו עוד: זני הקנאביס החזקים ביותר בעולם
ראו עוד: ראש טוב – זני הקנאביס הפופולאריים ביותר בישראל
ראו עוד: פנינת הטבע – איך לגדל גראס סגול?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר