מגלגל...

“פרח השכונות” – מצטיין אוגוסט 2014

הזוכה החודש בתחרות “פרח השכונות” הוא מתן מראשון לציון, שמצא במקרה זרע קטן בפרח והחליט לנסות לגדל אותו. את התוצר הסופי הוא מעשן ברגעים אלו ממש

אין ספק שהדרך הטובה ביותר להבטיח גידול של קנאביס משובח תהיה להתחיל את התהליך מזרעים בעלי גנטיקה איכותית, אך לא פעם קורה שגם זרעים “לא מוכרים” מצליחים להפתיע ולהניב יבול פורה, טעים וחזק.

כך קרה למתן מראשל”צ שהחליט לחדש את ימיה של העיר כמושבה חקלאית ולנסות את מזלו בגידול קנאביס: את הזרע הוא מצא כאמור בפרח רנדומלי, ולאחר מספר חודשים בהם הוא אחסן את הזרע במקרר, מצא מתן את הזמן הנכון והתחיל בהנבטת הזרע בשיטת כוס המים.

מבט מקרוב על פרח בן מספר שבועות
מבט מקרוב על פרח בן מספר שבועות

כעבור 24 שעות החל השורשון לבצבץ החוצה והנבט הצעיר עבר מיד לכוס פלסטיק מלאה באדמה שמתן רכש במשתלה הקרובה לביתו. את הכוס הוא הניח מתחת למנורת MH (מטאל-הליד) 250w בעלת ספקטרום כחול המתאים ביותר לשלב הצמיחה.

את דפנות ארון הגידול המאולתר ציפה מתן בנייר כסף על מנת לשפר את החזר האור מהמנורה ומבחינת דשן ומזינים הצמח קיבל את סדרת הדישון של חברת ביו-ביז (Bio-Bizz) ההולנדית.

כמו מגדלים רבים בזמן הקיץ גם מתן זכה לביקור של חרקים מזיקים שבאו לחגוג לו על הגינה, אך מתן דאג להגיב בעירנות ומיד חיסל את התופעה באמצעות שימוש בתכשיר ‘קונפידור’ שלא הותיר שום סיכוי לטפילים הקטנים:

גם זה בטח יעניין אותך
ראשי תפרחת צמודים
ראשי תפרחת צמודים
מכף רגל ועד ראש, אחלה ראש...
מכף רגל ועד ראש, אחלה ראש…

הצעות לשיפור מצוות המגזין: כפי שניתן לשים לב הצמח עצמו גדל בצורה הטבעית שלו ולא עבר תמרון מסוים – בעקבות כך נוצר מצב שבו רק צמרת הצמח זכתה לכמות אור אינטנסיבית וככל שיורדים במורד הגזע כך גם קטן נפח הפרחים. מסיבה זו מומלץ לבצע פעולה מסוימת שתגרום לחשיפה רחבה יותר של שטח פנים כגון קשירות או צביטות.

תחרות "פרח השכונות" - מצטיין חודש אוגוסט
תחרות “פרח השכונות” – מצטיין חודש אוגוסט

מתן ציפה כאמור את דפנות ארון הגידול בנייר כסף כדי לנצל את האור החוזר מהמנורה. השימוש בנייר כסף הוא נפוץ ביותר בקרב מגדלי קנאביס (בעיקר מתחילים) והסיבה לכך היא כנראה מאחר וזהו מוצר בסיסי המצוי באופן קבוע כמעט בכל בית בישראל. אך כדאי לדעת שלנייר הכסף יש גם חסרונות:

החיסרון הראשון הוא שנייר כסף מחזיר רק 55% מהאור המגיע מהמנורה לעומת תחליפים אחרים הקיימים בשוק היום אשר מסוגלים להגיע לאזור ה-95% החזר אור. לאחר שנייר הכסף מתקמט החזרת האור דועכת עוד יותר ומתדרדרת לכ-35%.

דבר נוסף הוא שלנייר כסף יש נטייה לפתח “אזורים חמים” (hot spots) שעלולים לשרוף ולפגוע בצמח, במיוחד בימי הקיץ החמים.

אם גם לכם יש גידול חביב בארון – שתפו אותנו ואולי גם הנסיכה שלכם תופיע בפינתנו הצנועה ותזכה לתהילת עולם.

את התמונות ופרטים אודות הגידול (נא לא לציין פרטים מזהים) ניתן לשלוח אלינו במייל: [email protected]

לצפייה בפינת “פרח השכונות” מחודש יולי, בה ג’ק מטבריה הציג לראווה את ה-NYPD היפהפייה והסגולה שלו לחצו כאן.

ראו עוד: פנינת הטבע – איך לגדל גראס סגול?
ראו עוד: ראש טוב – זני הקנאביס הפופולאריים ביותר בישראל
ראו עוד: גומרים הולכים – איך לגדל אחלה גאנג’ה בפחות מחודשיים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר