טוען...

תושבי מלאנה: “אין לנו מה לאכול בגלל המלחמה בסמים”

תושבי הכפר ‘מלאנה’ שבהודו מתלוננים על בעיות כלכליות קשות שנגרמו בעקבות המלחמה שהכריזה ממשלת הודו על הקנאביס והירידה בכמויות התיירים המגיעים לאזור.

382 המשפחות בכפר מלאנה שבהודו – הידוע כמוקד עלייה לרגל לחובבי הצ’אראס המקומי – איבדו את מקור ההכנסה העיקרי שלהן בעקבות הקמפיין הממשלתי למלחמה בקנאביס שנמשך כבר שלוש שנים ופוגע בתיירות הנכנסת.

בעיה נוספת איתה מתמודדים תושבי הכפר היא שרבים מהם החלו בשנים האחרונות לעזוב את הכפר ולנסות את מזלם במקומות אחרים בעקבות פשיטות של המשטרה על האזור. על פי הדיווח ב’טיימס’ ההודי, טוענים תושבי הכפר שמזג האוויר אינו מאפשר גידולים אחרים מלבד קנאביס וכי אזל להם כל הכסף למזון ומגורים.

מלאנה הודו

“אנחנו קרובים למצב של רעב,” אומר פראס ראם, תושב הכפר. “המצב הכלכלי הוא הגרוע שהיה מזה שנים והמדינה מתייחסת אלינו כאילו אנחנו לא שייכים אליה כלל. המשטרה והרשויות רודפים אחרינו בגלל צמחי הקנאביס ונמאס לנו להתחנן לממשל להתייחס לבעיות הבסיסיות ביותר שלנו ולעזור לנו למצוא דרך להכניס כסף.”

השנה (2013) נרשמה ירידה משמעותית במיוחד בכמות התיירים הזרים המגיעים למלאנה בשביל הצ’אראס המשובח שנחשב לטוב בעולם.

“אנשים אומרים שאנחנו פושעים,” מספר בודה ראם, תושב הכפר. “אנחנו צריכים כסף כדי לקנות אוכל ובגדים ובכדי לממן את חינוך ילדינו. אין לנו כסף כדי לקנות מצרכים בסיסיים וקנאביס היה המקור היחידי שלנו לכסף. עכשיו גם התיירים הזרים כבר לא מגיעים יותר לכפר שלנו.”

נשיא איגוד המלונות של מנאלי, אנופ טאקור, מצטרף לקריאה: “יש לבצע לגליזציה של קנאביס. זה לא רק ימשוך שוב את התיירים, אלא גם יביא מדיניות יעילה יותר שיכולה לייצר רווח גם בעבור הממשלה.”

לפני מספר שנים ביקר העיתונאי יותם יעקבסון בכפר מלאנה והביא עימו תמונות ורשמים מרתקים משם. לכתבה המלאה לחצו כאן.

ראו גם: איך זה שקנאביס לא חוקי בהודו?
ראו גם: זוכו מסחר בסמים: “גידלנו את הקנאביס לשיווה”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר