טוען...

תושבי המדינות שאישרו לגליזציה מרוצים מהתוצאות

סקר חדש מראה כי רוב מוחלט מתושבי המדינות שהתירו שימוש חוקי בקנאביס בארה"ב מרוצים מתוצאות המהלך ומגדירים אותו כהצלחה. אחוז התומכים בלגליזציה בכל המדינות שנבדקו היה גבוה פי 2 עד 3 מאחוז המתנגדים.

במדינות ארה”ב שאישרו הסדרה של שוק קנאביס חוקי ומפוקח למבוגרים (“לגליזציה”), הרוב המוחלט של התושבים מרוצים מאוד מהתוצאות – כך לפי סקר חדש שערכה חברת המחקר האנליטי הבינלאומית YouGov בקרב 32 אלף אמריקאים תושבי 9 מתוך 11 מדינות ארה”ב שאישרו לגליזציה.

תשובותיהם של 32 אלף אמריקאים שגרים במדינות הלגליזציה לסקר ששאל האם הם רואים במהלך יותר הצלחה או כישלון (מקור: YouGov)
תשובותיהם של 32 אלף אמריקאים תושבי במדינות הלגליזציה לסקר שבדק האם הם רואים במהלך הצלחה או כישלון (מקור: YouGov)

על פי ממצאי הסקר בו נשאלו התושבים האם הם חושבים, בדיעבד, שהסדרת שוק הקנאביס במדינתם הייתה מהלך מוצלח או לא, בכל 9 המדינות שנסקרו, ללא יוצאת מן הכלל, הרבה יותר משתתפים השיבו כי הם מאמינים שהלגליזציה נחלה יותר הצלחה מאשר כישלון.

עוד נמצא כי אחוז התמיכה בלגליזציה הולך ועולה לאורך זמן. לדוגמה כשקולורדו אישרה לגליזציה ב-2012, רק 55% מהתושבים הצביעו בעד, אך כעת 71% מהתושבים מאמינים כי המהלך נחל יותר הצלחה מכישלון. רק 17% מתושבי קולורדו חושבים היום שמדובר בכישלון.

אחוזי תמיכה מתונים יותר נמדדו במדינות שאישרו לגליזציה מאוחר יותר, כמו אילינוי (59%) ומישיגן (56%), בהן רבים מהמשתתפים בסקר השיבו כי הם עדיין לא יודעים להגיד אם הלגליזציה עשתה יותר טוב או רע, אך גם בהן ישנו רוב מוחץ שתומך בהסדרת שוק הקנאביס במדינתם.

שיעור התמיכה הנמוך ביותר (47%) נמדד במדינת מיין, שאמנם אישרה לגליזציה כבר ב-2016, אך עדיין לא נפתחה בה אפילו חנות קנאביס חוקית אחת. מי שגרם לעיכוב הזה בפתיחת החנויות הוא המושל לשעבר שהתנגד למהלך והצליח לעכבו. למרות זאת גם במיין אחוז התומכים בלגליזציה גבוה יותר מפי 2 מאחוז המתנגדים.

בבחירות הקרובות לנשיאות ארה”ב שיערכו בחודש נובמבר 2020, יערכו במקביל גם משאלי עם לגבי הצעות חוק ללגליזציה בשתי מדינות נוספות – ניו ג’רזי ודקוטה הדרומית. סקרים עדכניים מראים כי אחוז התמיכה בלגליזציה בניו ג’רזי עומד כרגע על 62%.

ב-5 מדינות נוספות (אריזונה, ארקנסו, מונטנה, צפון דקוטה, ואוהיו) הוגשו גם כן הצעות חוק ללגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי, וכעת נעשים גם במדינות אלו ניסיונות להעלות את הצעות החוק למשאל עם בפני הבוחרים שיגיעו להצביע בבחירות בנובמבר.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר