תושבי אורוגוואי יבחרו בין 3 סוגי קנאביס ב-1$ לגרם

מכירות הקנאביס החוקי באורוגוואי תחלנה בקרוב והתושבים יוכלו לבחור בין 3 סוגי קנאביס מוגנים גנטית עם רמות THC שונות, לפי "חוזק". כל תושב יוכל לרכוש עד 40 גרם בחודש, במחיר מסובסד של כדולר אחד לגרם. "חשוב שנהיה זהירים," אומרים האחראים, "כל טעות יכולה להרוס את המודל עבור העולם כולו".

ועדת הסמים הלאומית של אורוגוואי הודיעה כי באמצע שנת 2016 תחלנה סוף סוף מכירות הקנאביס החוקי בבתי מרקחת בכל רחבי המדינה, כך על פי הדיווח ברויטרס.

מילטון רומני - יו"ר ועדת הסמים באורוגוואי
מילטון רומני – יו"ר ועדת הסמים הלאומית באורוגוואי

מאז שאושרה הלגליזציה באורוגוואי כבר לפני שנתיים, צרכני הקנאביס נדרשים לדווח לרשויות ולהירשם במידה והם מעוניינים להצטרף לתכנית, לרכוש קנאביס חוקי מסובסד או לגדל קנאביס בביתם לשימושם האישי. כשיחלו מכירות הקנאביס בבתי מרקחת יוכלו הרשומים לרכוש עד 40 גרם בחודש לאדם, במחיר של דולר לגרם.

בשנה שעברה פרסמה הממשלה
מכרז רשמי למגדלים, בו זכו לאחרונה שתי חברות גדולות שיתחרו על מרבית השוק. הקנאביס יהיה מסובסד על ידי הממשלה ומחירו לא יעלה בשל חוק שקבעה הממשלה, שמטרתו למנוע את הסחר בקנאביס מהשוק השחור.

3 סוגי קנאביס מוגנים גנטית

"בתחילה יהיו זמינים שלושה זנים שונים בפיקוח ממשלתי, שיהיו מלווים במידע על ההשפעות הצפויות," אמר נשיא הועדה מילטון רומני (Milton Romani) בדברים שנשא בכנס 'אקספו-קנאביס 2015' שנערך בסוף השבוע במדינה. "המטרה היא להכווין צרכנים מתחילים לרמת ה-THC הנמוכה ביותר," הסביר.

לגליזציה באורוגוואי
תושבי אורוגוואי חוגגים לגליזציה

נראה שבאורוגוואי יישמו את הרעיונות שנתנו להם בין השאר גורמים בישראל וקבעו כי הקנאביס שיימכר יחולק ל-3 "רמות עוצמה", כאשר החלשה ביותר עם מעט THC והחזקה ביותר עם הרבה ממנו כמובן.

רומני סירב לחשוף את שמותיהם של שלושת הזנים שנבחרו, אך מסר כי "אלו זנים מיוחדים שפותחו על ידי מדענים וחוקרים במדינה, ואינם קיימים בשום מקום אחר בעולם". עוד הוא ציין כי הזנים ניתנים לזיהוי גנטי, שמטרתו לוודא שאף אחד מהם לא עוזב את תחומי המדינה.

"טעות אחת יכולה להרוס לכל העולם"

"אנחנו רוצים לעשות הכל נכון, ולכן זה לוקח זמן רב יותר," הוא אומר ומבין שעיני כל העולם נשואות אל המודל הראשון מסוגו. "חשוב מאד שנהיה מאד זהירים בנושא הקנאביס החוקי, כיוון שכל טעות יכולה להרוס את המודל עבור העולם כולו."

נכון להיום נמצאת ממשלת אורוגוואי בקשר עם מספר חברות המעוניינות להתחיל ולייצא קנאביס כדי לספק את הדרישה הקיימת באירופה ובארה"ב, ביניהן גם חברות ישראליות. באם יאושרו התקנות החדשות בשנה הקרובה, צפויה אורוגוואי להשתלט על נתח גדול משוק ייצוא הקנאביס הבין לאומי בתחום שהיום למעשה כמעט ואינו קיים.

ראו עוד:
אורוגוואי תייצר 6-10 טון מריחואנה בחודש
אורוגוואי: גם אסירים יוכלו לעשן מריחואנה
ממשלת אורוגוואי מציעה: קורס גידול מריחואנה בבית

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט