טוען...

“לא למונופול המריחואנה”: תושבי אוהיו דחו את הצעת החוק ללגליזציה

אחרי רצף מוצלח של 4 מתוך 4 משאלי עם בארה”ב בהם בחרו תושבי המדינות להצביע בעד הצעת החוק ללגליזציה, אוהיו לא תהפוך למדינה ה-5 שעושה את הקנאביס חוקי, זאת לאחר ש-65% מהתושבים הצביעו נגד החוק החדש במשאל העם שנסתיים לפני שעה קלה. המתנגדים טענו למונופוליזציה של ענף הקנאביס המתוכנן. “כן לרפואי, לא למונופול עסקי,” קבעו.

תושבי מדינת אוהיו, ארה”ב, סיימו הבוקר (ד’, שעון ישראל) את ההצבעה במשאל העם המסקרן על הצעת החוק ללגליזציה. בניגוד לוושינגטון, קולורדו, אלסקה ואורגון, תושבי אוהיו בחרו בסופו של דבר להצביע נגד הצעת החוק, לדחות את פתיחת החנויות ולהשאיר את חוקי ההפללה על תילם.

65% מתושבי אוהיו הצביעו נגד הצעת החוק החדשה שהיתה מאפשרת פתיחת חנויות קנאביס חוקיות, החזקה של עד 225 גרם קנאביס לשימוש אישי וגידול של עד 4 שתילי קנאביס אישייים בבית לבני ובנות 21 ומעלה.

הקמפיין ללגליזציה עורר התנגדות בעיקר בגלל הפחד מ”מונופוליזציה”, זאת מאחר והובטחו 10 רשיונות-עסק ראשונים למשקיעים עשירים ללא מכרז. “הקמפיין הזה ללגליזציה היה לא יותר מתכנית פרטית-עסקית של אנשים בעלי אינטרסים כלכליים,” אמר קורט סטיינר, דובר המחנה המתנגד. “תושבי אוהיו ראו דרך טענות שקריות על רווחים אדירים ובחרו בחכמה להצביע נגד.”

אפילו רבים מתומכי הלגליזציה עצמם התנגדו למשאל העם רק בגלל שלטענתם המהלך ייצור 10 מונופולים בלעדיים ותחרות בלתי הוגנת בשוק. סיסמת הבחירות של גוש הנגד היתה “לא למונופול המריחואנה”.

לא למונופול המריחואנה - אוהיו נגד לגליצזיה
המתתנגדים להצעת החוק Issue 3 טענו כי מדובר ב”מונופוליזציה”

בניגוד ל-4 המדינות האחרות, שם הנצחונות היו כמעט ידועים מראש עוד בסקרים שנערכו בטרם ההצבעה, באוהיו הסקרים הראו בכל פעם תוצאה אחרת ולעתים אף שוויון מלא. חוסר הידיעה הוביל למערכה מותחת שבסופה כאמור נחלו תומכי הלגליזציה הפסד ראשון למעשה בקרב שעד כה נראה בטוח.

לצערם של תומכי הלגליזציה והקנאביס בעולם כולו, ולאכזבתם הרבה של כ-35% מתושבי אוהיו שהצביעו בעד הצעת החוק, ההצעה נדחתה אמש והפכה את אוהיו מפוטנציאל להפוך למדינה ה-5 שעושה לגליזציה, למדינה הראשונה שתושביה דוחים את ההצעה ברוב מוצק.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר