טוען...

תוצאות הבחירות בהולנד – כיצד ישפיע נצחונו של ראש ממשלת הולנד על חוקי המריחואנה במדינה

ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה, אמנם תומך בחוק המריחואנה החדש במדינה, אך מאחר ותוצאות הבחירות היו צמודות, ייתכן והקואליציה תצליח לשמור על הקופי-שופס פתוחים גם עבור תיירים.

בבחירות שנערכו בשבוע שעבר קיבל ראש ממשלת הולנד המכהן, מארק רוטה, את מירב הקולות וזכה בקדנציה נוספת בתפקיד. רוטה הודיע כי ניצח בבחירות לאחר שגבר על יריבו דידריק סמסון ממפלגת הלייבור.

ראש ממשלת הולנד מארק רוטה
ראש ממשלת הולנד מארק רוטה

במידה ובבחירות היה מנצח נציג מפלגת הלייבור, או לחילופין נציג מפלגת הסוציאליסטים (ששם את נושא הלגליזציה של מריחואנה בראש מצע הבחירות שלו), לא היתה כל שאלה בנוגע לעתידם של הקופי-שופס המפורסמים הפזורים ברחבי הולנד ואליהם מגיעים תיירים מכל רחבי העולם.

אך מאחר ומי שניצח הוא דווקא ראש הממשלה הנוכחי, מארק רוטה, סביר יותר להניח שחוק המריחואנה החדש בהולנד, המכונה “Weed Pass”, ימשיך במתכונתו הנוכחית לפיה תיאסר מכירת מריחואנה וחשיש לתיירים בקופי-שופס ברחבי המדינה. נכון להיום החוק תקף בשלושה מחוזות בדרום הולנד ואמור להיכנס לתוקף גם באמסטרדם לקראת שנת 2013.

קיראו עוד: איך משפיע חוק המריחואנה החדש על תיירות הסמים בהולנד

מפלגתו של רוטה, VVD, התומכת בחוק המריחואנה החדש במדינה, צפויה לקבל 41 מושבים בפרלמנט לעומת 39 של הלייבור. ככל הנראה תוקם קואליציה משותפת של המפלגות ורוטה ימשיך לכהונה שנייה כראש ממשלה.

בחודשים האחרונים מתקיים בהולנד ניסוי כלים של חוק מריחואנה חדש במדינה. החוק, המכונה “Weed Pass”, תקף בינתיים בשלושה מחוזות בדרום הולנד בלבד – אלו השוכנים ליד הגבול עם בלגיה וגרמניה – וצפוי להיכנס לתוקף גם באמסטרדם ובשאר הערים לקראת שנת 2013. על פי החוק החדש, יונפקו אישורים מיוחדים – “weed pass” – לאזרחים הולנדים שמעוניינים להמשיך ולרכוש קנאביס בצורה חוקית. חנויות הקנאביס יהפכו למעין מועדוני חברים סגורים, עם רשימה של עד 2,000 חברים לחנות.

אך למרות זכייתה של המפלגה הימנית, זו שהוציאה לפועל את החוק החדש, בבחירות לראשות הממשלה, עדיין ישנה תקווה מסויימת שהחוק ישונה או יבוטל עד לחודש ינואר 2013 – המועד בו אמור החוק לחול על כל ערי המדינה. מאחר ותוצאות הבחירות היו כה צמודות, ייתכן ולא תהיה לרוטה ברירה אלא לוותר על חוק המריחואנה בתמורה לקואליציה יציבה.

נעדכן בהמשך על כל התפתחות בפרשה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר