מגלגל...
x

תוצאות בחירות 2019: ניצחון ענק לנתניהו והימין – הלגליזציה בחוץ

תוצאות האמת בבחירות 2019: גוש הימין עם 64 מנדטים חזקים יוביל גם את הממשלה הבאה. 'זהות' של פייגלין ו'גשר' של אורלי לוי לא עברו את אחוז החסימה. בנט מתנדנד. המפלגה הגדולה: 'הליכוד' עם 36 מנדטים. 'כחול-לבן' עם 35. הלגליזציה תחכה.

הליכוד עם 36 מנדטים וכחול-לבן עם 35: זו התוצאה המרכזית של בחירות 2019. ש”ס עם 8, יהדות התורה עם 7, העבודה עם 6 בלבד, חד”ש עם 6, ישראל ביתנו עם 5, איחוד הימין עם 5, מרצ עם 4, רע”ם-בל”ד עם 4 וכולנו עם 4.

תוצאות האמת של בחירות 2019 מראות ניצחון ענק לרה”מ בנימין נתניהו ולגוש הימין עם 64 מנדטים, מול 56 מנדטים בלבד לגוש השמאל.

בנימין נתניהו בחירות 2019 (צילום: פלאש90, יונתן סינדל)
בנימין נתניהו אחרי היוודע נצחון הימין בבחירות 2019 (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

הפתעת הבחירות, השלילית, בינתיים, היא כשלונה של ‘הימין החדש’ מלעבור את אחוז החסימה. נכון לעכשיו בנט ושקד עם 3.17% בלבד, מרחק נגיעה מתחת לאחוז החסימה. קולות החיילים עשויים להכניס את בנט ושקד לכנסת בכל זאת.

על פי תוצאות האמת נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל, אם כי יש המעריכים כי זאת לתקופה של כשנה בלבד בעקבות פרשיות וחקירות פליליות.

חלק מהפרשנים מעריכים כי ישנה גם אפשרות מסויימת לפיה תקום “ממשלת אחדות” של הליכוד וכחול לבן, אם כי בני גנץ הצהיר לא אחת כי לא ישב בממשלתו של נתניהו.

הכישלון הגדול ביותר בבחירות שייך כמובן למשה פייגלין ומפלגתו החדשה ‘זהות’, שנשאו אמנם בשורה חדשה של לגליזציה בישראל, אך גם כמה עמדות קיצוניות מדי כנראה עבור הציבור הישראלי.

גם זה בטח יעניין אותך

יש המעריכים כי הסיבה המרכזית לכשלונו של פייגלין הוא סרטון ששודר בשבוע שעבר ובו נראה פייגלין מכה כף רגל של מנחה בתכנית היתולית ב-ynet – מה שקבר כנראה את סיכויי המפלגה.

מכה נוספת לתומכי הקנאביס ובעיקר למטופלים היא חזרתו הצפויה של יעקב ליצמן לתפקיד שר הבריאות. הליך הרכבת הממשלה עשוי כאמור להימשך שבועות ארוכים, עד חודש וחצי ויותר.

תקווה לתומכי הלגליזציה ניתן בכל זאת למצוא בהתחייבות של מפלגות רבות – כולל שתי המפלגות הגדולות ‘הליכוד’ ו’כחול לבן’ – לקדם ביטול מוחלט של הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

במקביל צפויה בקרוב תשובת המדינה לבג”ץ הקנאביס ההיסטורי, אשר עשוי לשים סוף להפללת צרכני הקנאביס בישראל וייתכן שגם “לחייב” את הממשלה להסדיר את השוק.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר