תופעת טבע: הסיפור של Northern Lights – “אורות הצפון”

כיצד עשה ה-Northern Lights את דרכו להולנד – ומדוע הפך תוך זמן קצר לקנאביס אהוב במיוחד על המקומיים?

להולנדים יש טעם מעולה בכל מה שקשור לקנאביס – הם יודעים איך לגדל את הצמח שיניב פרחים לתפארת, יודעים כיצד לייבש וליישן את התפרחת כך שישאיר טעם טוב בגרון במהלך העישון, והכי חשוב – הם יודעים להעריך מהי חשיבותה של גנטיקה יציבה ואיכותית – וה- “Northern Lights” (“הזוהר הצפוני” או “אורות הצפון”) בהחלט נכלל בקטגוריה של גנטיקה יציבה ואיכותית – לא סתם הוא הפך במשך השנים לאחד מזני הקנאביס הנפוצים ביותר בהולנד כשבממוצע כל קופי-שופ שני באמסטרדם מחזיק אחד כזה בתפריט. משביחי זנים מרחבי העולם נוהגים עד היום להשתמש בגנטיקה המשובחת של “אורות הצפון” למטרות הכלאה ויצירת זני קנאביס חדשים מעולים.

שמו של הזן “אורות הצפון” נקרא על שם תופעת הטבע המדהימה שמתרחשת בקרבת הקוטב הצפוני ומתאפיינת בהופעת אורות זוהרים בצבעים שונים בשמי הלילה. כיום יש הסבר מדעי פשוט לכל התופעה יוצאת הדופן הזו אולם בעבר אנשים לא ידעו כיצד לאכול את האורות המהפנטים ביופיים הללו אינספור אגדות ואמונות שלמות נרקמו סביב העניין.

מדהים ביופיו - ה"זוהר הצפוני"
מדהים ביופיו – ה”זוהר הצפוני”

ה”זוהר הצפוני” מגיע לאירופה

ה-“Northern Lights” שזכה להכרה מטורפת בהולנד עשה את דרכו לארץ הפרחים והגבינות היישר מארצות הברית. על פי הדעה הרווחת הקרדיט לפיתוח הזן מגיע לבחור אמריקאי המכונה “The Indian” שהתגורר על אי ליד סיאטל, וושינגטון (כן, אותה וושינגטון שהצביעה לא מזמן ללגליזציה מלאה של קנאביס). שם הוא עבד על פיתוח ושיפור הגנטיקה של הצמח עד שהחליט לשלוח ייחורים לחבר טוב בהולנד כדי שימשיך לעבוד על שיפורים נוספים בסביבה נוחה יותר עם חוקי קנאביס הגיוניים יותר (כיף לדעת שהיום סיאטל ואמסטרדם כמעט זהות מבחינת הפתיחות לקנאביס).

גידול של "אורות הצפון"
גידול של “אורות הצפון”

אותו חבר טוב היה נוויל שונמקר – יליד אוסטרליה ממוצא הולנדי שהיגר בזמנו מארץ הולדתו על-מנת לטפל בהתמכרות להרואין ממנה הוא סבל בעזרת הקנאביס. כשהגיע להולנד עלה בראשו הרעיון ליצור מאגר גנטיקה של זרעי קנאביס משובחים מרחבי העולם. הרעיון תפס, נוויל פתח למעשה את “בנק הזרע” (Seed Bank) הראשון בהיסטוריה מה שהפך אותו למיליונר תוך שנתיים בלבד!

מבין מבחר הזרעים (הקטן יחסית להיום) שמגדלי קנאביס מכל העולם קנו בקצב מסחרר זרעי ה- Northern Lights היו מהמבוקשים ביותר ולא לחינם – “Northern Lights” נחשב לאחד מזני האינדיקה האיכותיים והאמינים שהיו בזמנו – ועד היום למעשה כאשר משביחי זנים ממשיכים להשתמש בגנטיקה הזו בכדי לערוך הכלאות עם זנים אחרים.

Northern Lights #5
Northern Lights #5
הסיפור על כיצד הזרעים של Northern Lights הגיעו לעולם עדיין לוטה בערפל אולם הדעה הרווחת היא שנוויל הכליא נקבה של Northern Lights עם זכר מסוג Afghani. באותו זמן נוויל החזיק אחד-עשר צמחים שונים של הזן המתויגים במספרים החל מ- Northern Lights#1 ועד ל- Northern Lights#11. ה- Northern Lights #5 נחשב למוצלח ביותר כאשר ה- Northern Lights #1 מגיע ממש מאחוריו. כל צמחי ה- Northern Lights התפרסמו בין היתר בזכות כמות השרף שהן מצליחים להפיק ובזכות למעלה מ-THC 15% שנמצאים בתוך אותו השרף – כמות גבוה גם היום שלא לדבר על לפני שלושים שנה…

כמות ה-THC הגבוה והחוסן המרשים של הצמח שמוכיח בכל פעם מחדש שהוא מסוגל לשגשג ולפרוח גם בתנאים פחות אידיאלים לגידול מריחואנה – כל אלו הפכו את “אורות הצפון” לאחד מהזנים המועדפים עבור משביחי זנים אשר ממשיכים לנצל את הגנטיקה המצוינת שלו בכדי להעניק לצרכני הקנאביס זנים חדשים של ירוק משובח בעלי הרכב קנבינואידים חדש ומרתק.

מעוטר בפרסים - Northern Lights
מעוטר בפרסים – Northern Lights
מבין עשרות הזנים אשר נוצרו בהכלאה של ה-Northern Lights תוכלו למצוא בין היתר את ה-Hash Plant המצוין שהתפרסם בעיקר בזכות כמות השרף העצומה ויוצאת הדופן שהוא מפיק – שרף שממנו ניתן להכין כמות יפה מאוד של חשיש איכותי. ואת ה-Super Silver Haze האגדי שזכה בתארים ב”גביע הקנאביס” (Cannabis Cup) במשך שלושה שנים ברציפות (97-99).

גם אתם יכולים להנות מהגנטיקה המשובחת של ה-Northern Lights – בקשו מהנציג/ה של ספק הקנאביס הרפואי שלכם את ה-NL או לחילופין זן שנוצר כתוצאה מהכלאתו של ה-NL. אם גם את זה אין להם – תמיד תוכלו פשוט לרכוש זרעים של Northern Lights ולגדל בעצמכם!

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר