תופעה: שליחי “גט טקסי” משמשים כבלדרי קנאביס ללא ידיעתם

סוחרי קנאביס מצאו פתרון שימנע מהם את הסיכון שבפגישה עם הלקוח: הם מזמינים שליח של אפליקציית "גט טקסי" ומעבירים את האספקה דרכו. לאחרונה הוגש כתב אישום נגד סוחר בעקבות חשד שעלה אצל השליח וגרם לו לגשת לתחנת המשטרה.

שירות המשלוחים של אפליקציית “גט טקסי”, אותו היא מציעה לצד שירות ההסעות הרגיל במוניות, מנוצל על ידי סוחרים על מנת להעביר קנאביס ללקוחותיהם.

שירות משלוחים זה נגיש בלחיצת כפתור באפליקציה עצמה, ומשמש להעברת סחורה בתוך ערים מבלי שהסוחר לוקח סיכון שמא ייתפס במהלך האספקה.

תופעה זו, שהיתה די ידועה לסוחרים ולקוחות, נחשפה בשבוע שעבר לאחר ששליח “גט טקסי” חשד כי באחת החבילות שנמסרו לו לצורך העברה יש דבר מה אסור.

במקום להעביר את החבילה לכתובת היעד, ניגש השליח לתחנת המשטרה ומסר אותה לשוטרים תוך שדיווח על חשדו.

השוטרים פתחו את החבילה וזיהו בה שקית ובה 10.7 גרם קנאביס. לאחרונה הוגש לבית המשפט כתב אישום נגד א’, תושב תל אביב בן 35, בחשד לביצוע המשלוח.

על פי כתב האישום “השליח, אשר חשד בטיב החבילה, ניגש לתחנת יפו של משטרת ישראל, ודיווח על המשלוח אותו התבקש לבצע”.

בעקבות הממצא פשט צוות בילוש על דירתו של א’ בתל אביב ובמהלך החיפוש במקום אותרו מספר קופסאות שהכילו קנאביס.

בסופו של דבר נתפסו בדירה 1.3 ק”ג קנאביס, מה שהוביל להגשת כתב האישום נגדו בגין עבירות סחר בסמים והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית.

מחברת Gett המפעילה את אפליקציית “גט טקסי” נמסר בתגובה: “חברת Gett מגנה מכל וכל שימוש בפלטפורמה להעברת חומרים אסורים והדבר נוגד את תנאי השימוש ב-Gett Delivery כפי שמפורטים באפליקציה”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר