תופעה בצ’ילה: אמהות מגדלות מריחואנה

פרוייקט “אמא מגדלת”: למרות החוק הצ’יליאני הקובע איסור מוחלט על החזקה או גידול של קנאביס, עשרות אמהות בכל רחבי המדינה החלו בחודשים האחרונים לגדל צמחי מריחואנה בלתי חוקיים כדי לספק תרופה לילדיהן הסובלים מאפילפסיה.

השפעת הקנאביס על אפילפסיה מרגשת את כל מי שצופה בשינוי שעוברים ילדים בעקבות הטיפול הטבעי. בכל העולם נפוצים סרטונים בהם נראים ילדים רועדים עד שנהיים כחולים ולאחר טיפול בשמן קנאביס נרגעים ו”חוזרים לחיים”.

עקב השפעתו הברורה של הקנאביס – שמצליח להפחית את הרעידות הנגרמות עקב המחלה מעשרות ומאות מקרים ביום עד לבודדות בלבד בשבוע – הורים בכל העולם דורשים לקבל את הטיפול הייחודי, טיפול שנעשה בעזרת שמן קנאביס העשיר ב-CBD, הרכיב שאינו פסיכואקטיבי ואינו גורם ל’היי’.

אמא קנאביס אפילפסיה

כעת, לאחר שסירב משרד הבריאות הצ’יליאני לאפשר להם לקבל קנאביס רפואי עבור ילדיהם, כמאה זוגות הורים בצ’ילה החלו לעבור על החוק ביודעין ולגדל מריחואנה בביתם, זאת בכדי לנסות ולהפיק עבור ילדיהם מוצר שיקל על כאבם. לדבריהם התרופות הרגילות אינן יעילות ועולות עד פי 8 ממחירו של שמן הקנאביס.

על פי הדיווח, אחת האמהות היתה בדיכאון קשה כל כך בעקבות המצב, עד שנמנעה רק ברגע האחרון מליפול עם הרכב מצוק, יחד עם בתה הקטנה החולה באפילפסיה.

גם זה בטח יעניין אותך

“כל מה שרציתי זה למות יחד איתה,” סיפרה האם, פאולינה בובדילה. “לילדה כאב כל כך עד שהיא היתה תולשת את הציפורניים שלה רק כדי לנסות ולעצור את כאבי המחלה.” הדבר היחיד שמנע מפאולינה לבצע את שתכננה היה משפט אחד שאמרה בתה. “היא אמרה לי ‘אמא, אני אוהבת אותך’. הסתכלתי עליה ומיד ידעתי שאני מוכרחה להמשיך להילחם.”

אמהות מגדלות מריחואנה צ'ילה
בשבוע שעבר נערך כנס קנאביס בצ’ילה, שם הפגינו האמהות בעד מריחואנה

מאה המשפחות שהצטרפו עד כה למהלך פתחו יחד את מועדון “אמא מגדלת” (Mama Cultiva) אשר מקדם שימוש במריחואנה רפואית ומתעלם לחלוטין מהאיום הפלילי והמעצרים. “מטרתנו היא ללמד את האנשים כיצד לגדל קנאביס נכון בחצר ביתם על מנת להפיק ממנו שמן שיציל את ילדיהם מכאבים,” הן כותבות באתר האינטרנט שפתחו לכבוד הפרוייקט.

“זה אפילו לא עניין של תרופה מקובלת מול תרופה אחטרנטיבית,” אמרה אחת האמהות. “נאלצתי לשלם 800$ מדי חודש רק כדי לקבל את התרופה המותרת, שכלל לא עזרה ולא הקלה על הכאבים של בתי. הפקת שמן הקנאביס עולה לי 100$ בחודש בלבד.”

אמהות קנאביס ריק סימפסון
ריק סימפסון, ממציא שמן הקנאביס הנודע, הגיע לתמוך באמהות

החלטת המשפחות לגדל קנאביס בביתם באה חודש בלבד לאחר הודעת ממשלת צ’ילה על פתיחת פרוייקט קנאביס רפואי ושתילתם של צמחי הקנאביס הרפואי הראשונים במדינה. עם זאת הודיעה הממשלה כי מדובר בפיילוט בו ישתתפו כ-200 חולי סרטן בלבד. נראה שבדומה לשאר המדינות, ברגע שהממשלה מתירה ולו פיילוט של השימוש, הסכר למעשה נפרץ ולחץ ציבורי אדיר נכנס לפעולה.

גם בישראל פתחו לפני שנה הורים לילדים חולי אפילפסיה במחאה על שמשרדה הבריאות אינו מאפשר להם להתנסות בטיפול. “נרד מהארץ ונעבור לקולורדו אם זה מה שצריך,” איימו אז ההורים, וקיבלו מיד את האספקה מגורמי המשרד, שנראה שערים בעיקר לאיומים ומפחד התקשורת ופחות מדאגה לחולה עצמו.

ראו עוד:
לראשונה: ניסוי קליני יבדוק האם קנאביס מרפא אפילפסיה
צ’ילה: סנאטור הודה בשימוש במריחואנה ועורר דיון ציבורי בנוגע ללגליזציה
אמהות המריחואנה מבברלי הילס: “קנאביס עושה אותנו אמהות טובות יותר”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר